0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #680 -: Юни 01, 2007, 20:24:37 pm »
И още две от тоя сорт, разбира се има и други, но все в тоя вариант - "рошави". Мисля че ще има интерес, казвайте, че да купувам!  :lol:



Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #681 -: Юни 01, 2007, 21:43:39 pm »
И още две от тоя сорт, разбира се има и други, но все в тоя вариант - "рошави". Мисля че ще има интерес, казвайте, че да купувам!  :lol:
Аз лично си давам заявка за такава(такива)"рошави" рози!
Osiana,бъди сигурна,че интересът ще е огромен!
Само дано не са "адски" скъпи... :wink:
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #682 -: Юни 01, 2007, 21:59:28 pm »
Абе, душата, как може да питаш дали ни харесват? Разбира се, че ни харесват.
А и да те питам, ти няма ли вече да идваш в БГ? Ми хайде де, стига си ни показвала само менюто. Ми гладни смееееееееееееееееее.
Фанта, мерси много.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка
« Отговор #683 -: Юни 01, 2007, 22:01:30 pm »
Искам и аз рошави розииииии :D. Сериозно , давам и аз заявка, стига наистина да не са много скъпи. :?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #684 -: Юни 01, 2007, 22:04:55 pm »
Леле, Оси, тва е нечовешко твойто :lol: Ми ще ме караш сега да изнудвам мъжкото да се местим някъде по на село :oops: В тоя апартамент не мога да гледам такива красоти. Чак ти завидях благородно :lol: Ще има интерес разбира се, стига да са на прилична цена :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #685 -: Юни 01, 2007, 22:09:00 pm »
И още две от тоя сорт, разбира се има и други, но все в тоя вариант - "рошави". Мисля че ще има интерес, казвайте, че да купувам!  :lol:
Аз лично си давам заявка за такава(такива)"рошави" рози!
Osiana,бъди сигурна,че интересът ще е огромен!
Само дано не са "адски" скъпи... :wink:


Много ти благодаря Баракудке, не са адски скъпи. Сега, една от моите рози струва /гол котен/ между 5 и 10 евро, розите дръвчета са от 15 до 20 евро, а тези рози са около 9 евро. Естествено в Бг цените ще са други.... :D
Благодаря ти мила, голямо гуш  :bighug:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #686 -: Юни 01, 2007, 22:14:21 pm »
Благодаря ви момичета, Гане, Мари, Лидиа, тогава почвам да поръчвам. Аз като ги видях днес и ми стана лошо, викам си - не може да бъде, такива красавици... Тук ги продават само на едно място. До есента ще имам всички цветове, че сега не им е времето.
Обичам ви МНОООООООГО. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #687 -: Юни 02, 2007, 02:22:36 am »
Оси много са красиви рошавите рози - да си направиш пълна колекция от тях - а цената мисля че е достъпна дори и така - в края на крайщата не са едногодишни растения та да ги купува човек всяка година.
Аз имам лек проблем с въшките - взех препарат пръсках ама не щат да се махат - а на препарата пише да пръскам през седмица ... та сега чакам да дойде понеделник та пак да пръскам. А иначе има вече 10-тина пъпки общо по трите рози. Я ме открехнете за колко време от съвсем миниатюрна пъпка мога да видя цъфнала роза при идеалните условия да е слънчево и топло времето?
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #688 -: Юни 02, 2007, 08:34:53 am »
Ози, рошавите рози са невероятни! Поздравявам те! Просто си страхотна! :P
А относно онова цвете, за което писах, че е вид кактус - така ми казаха други хора, но не съм напълно сигурна. Ще се опитам да разбера подробности за него и как се казва. На мен по-скоро ми прилича на растение от вида на каланхоето. Нали кактусите са с бодли, а това няма.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #689 -: Юни 02, 2007, 10:18:54 am »
Оси поздрави и от мен за "рошавата" розичка :P Много е сладка,ама и аз като Гането съм ограничена откъм пространство :?Иначе цената е прилична.
Re: Моята Градинка
« Отговор #690 -: Юни 02, 2007, 11:00:45 am »
Ози, розите ти са прекрасни  :)
ровичкайки се из интернет за наличностите на нашия пазар, не намерих особено голям избор, почти само това ... http://www.verbod-a.com/Index.htm
може би повечето работят директно с големи градински центрове и не се занимават с търговия на дребно ... :?
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #691 -: Юни 02, 2007, 13:19:23 pm »
Като започна с уговорката, че не съм голям експерт по розите :oops:, искам да споделя своите впечатления, че розите и храстите, предлагани в България са доста "обикновени" (в смисъл, че формата на цветовете им е доста сходна, а и саямия им цвят е от по-разпространените видове - червен, розов, жълт...т.е. няма кобминации и смесици).
Та мила Оси, смятам че с тези къдрави рози ще внесеш разнообразие и много красота на нашия пазар и по домовете на хората :D.
Клиенти няма да ти липсват :wink:.
Намерихме нашето синче.
Re: Моята Градинка
« Отговор #692 -: Юни 02, 2007, 14:04:10 pm »
 :D то и аз това исках да кажа, ама май не го направих като света ...
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #693 -: Юни 02, 2007, 14:20:15 pm »
:D то и аз това исках да кажа, ама май не го направих като света ...

 :hug2:
Намерихме нашето синче.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #694 -: Юни 02, 2007, 16:24:53 pm »
Благодаря на всички. :D Аз също съм забелязала, че в Бг. няма много голям избор на рози, а и са все едни такива без име, без сорт, все червени, жълти и бели. Моите са съвсем различни, а тези рошавите, направо са един път. Нямам търпение да си дойда окончателно в Бг. и да почвам. И още нещо, което е много хубаво, предполагам че ще предлагаме не само цветя, а и декорации от дърво за градината и дома, някакви подобни на тези които вече бях дала линкове. Баща ми, брат ми и моя могат да боравят с дърво.


Клиа, една съвсем мъничка пъпчица, за да цъфне и трябва около месец. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #695 -: Юни 02, 2007, 18:37:49 pm »
Осианка, определено ще има интерес към такъв тип рози! Аз повечето даже не ги бях и виждала. Изглеждат изискано и аристократично някак си. Понеже специално не съм се интересувала от рози все си ги свързвах тези цветя с розите, които цъфтяха някога по 24 май. Нали помните по манифестациите какви рози се носеха? Плюс онези пълзащите, ярко червените. Ужасно не харесвам червените рози, които внасят отнякъде зимата. А, мъжът ми все такива ми е подарявал. Как да му обясниш, че то нито аромат има, нито издържат много - до няколко дена и са си отишли. Приличат на изкуствени.  А от дължината на дръжката им направо ме е страх, толкова са дълги. Ей, да не вземеш да зачезнеш оттук, като станеш бизнесуумън?! Така свикнах с вас като един постоянен кръг от виртуални приятелки, че понякога ми е тъжно като си представя, че може да се загубим някак си! Става въпрос за времето след това - когато всяка от нас ще си има бебче! Целувчици!
« Последна редакция: Юни 02, 2007, 18:39:25 pm от DivaRoza »
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #696 -: Юни 02, 2007, 19:53:00 pm »
Относно имената на розите - аз бях засрамена, :oops: че Ози показва едни такива хубави красавици и всяка си има име, а аз нъцки. Освен името на фирмата и някакъв си техен номер, нищо друго. А то к`ва била работата. Е сега вече знам, че повредата не е в моя телевизор.
Айде бе, Ози, прибирай се тук, нямам вече търпение. А и между другото, аз пак съм бляла ако си казала, ти от къде си. Питам та да знам колко ще си ми далече.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #697 -: Юни 02, 2007, 20:00:44 pm »
Дива Роза, няма да изчезвам, къде ще ходя...нали както Мели казва, ТУК МИ Е СЪРЦЕТО. Макар че, до сега всички ви познавам само виртуално. Но се надявам това лято през август да се запозная с някои от вас и лично. А ти като си в Англия, как ще се видим, а? Няма ли да се прибираш?  :lol:

Мари, ще се преместим да живеем в Бг. окончателно може би след около 2, 2,5 години. От Варна съм.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #698 -: Юни 02, 2007, 22:19:07 pm »
Още малко красоти, с които скоро ще се сдобия:








Другите - утре!
Спокойна вечер от мен и целувки. :kiss:

А,утре пак ще ходя с  :photo: , имам толкова много да ви показвам...
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #699 -: Юни 03, 2007, 02:59:23 am »
Благодаря Оси - явно тази година ще ги гледам само на снимки .... ако мъжа се сети да ги снима - щото аз ще съм в БГ след месец. Дано оцелеят та да ги видя догодина.