0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Моята Градинка
« Отговор #400 -: Май 14, 2007, 16:21:02 pm »
Ми те и моите са в саксия - смеска от почвата, в която бяха разсад + обикновенна почва купена от магазина. Поливам ги както ти казваш, а охлюви нямам, то и няма откъде да дойдат.
Пресадени са преди 3 седмици, на балкона сутрин е слънце (чист изток), след това е сянка, но е доста топло, защото е остъклен... Може ли от това да бъде? Освен това са ми проскубани само този вид , а този който е със същите шарки като твоя върви както трябва...

А, всички са посадени в сандъче, с отстояния от по 10 сантиметра едно от друго.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #401 -: Май 14, 2007, 19:14:04 pm »
Osiana,сигурно ми се привижда,но на тагетиса това въшки ли са? :D :D :D Аз продължавам да се боря с моите(яко пръскане с препарати) :wink: и забелязвам,че още малко и ще им видя напълно сметката на упоритите гадюхи! :D Иначе от охлювите няма отърване...Но моите не са голи,а едни мънички и  белички. :(Изяждат всичко наред. :(Имам чувството,че само чакат да се постопли малко и всички пристигат в моята градина. :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #402 -: Май 14, 2007, 19:47:32 pm »
Баракуда, не са въшки, мила, :lol: :lol:, листенцата са такива. Тук ималo някакъв препарат на хапчета против охлюви, в събота ще го пробвам, че ми опасаха градината!! :lol:

Рали, не е от източното изложение, може разсада ти да не е бил хубав. Виж, все пак, дали има някакви гадинки, в пръстта, често има яйчица и личинки, които не се забелязват, но после се въдят най-различни насекоми-паразити.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #403 -: Май 14, 2007, 20:07:28 pm »
Рали, ако е много топло може и от това да е.
Ози, това цвете на втората снимка невен ли е или някакъв вид тагетис.
Вие сигурно сте купували готов разсад и затова ви е толкова голям тагетиса. Аз нали вече си имам един гъз място, та реших да пробвам с разсад собствено производство. Вече се е показал, ама кога ли ще цъъъъъъъъфне. Ето го.
Да се похваля и с първата цъфнала храстовидна роза и вижте каква китайска роза имам. Направо не мога да й се нарадвам.
А и да покажа първият ми цъфнал сакъз.
Хей, момичета, при вас отдавна ги има вече цъфнали, ама при мен нещата стават по-баааааааааавно. Но важното е да стават. И всички рози които садих миналата година са на пъпки, но още не са цъфнали.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #404 -: Май 14, 2007, 20:44:36 pm »
Браво, Мари  :jump12: :balk_46:, много добре изглеждат камшичетата(тагетисите), въпреки че са още малки. А и китайската ти роза е прекрасна.

На втората снимка не е тагетис, това е Газания (летен гербер)
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #405 -: Май 14, 2007, 22:32:22 pm »
Мари китайската ти роза е невероятно красива.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #406 -: Май 14, 2007, 22:45:54 pm »
Мари китайската ти роза е невероятно красива.

Изключително красива!Възхитена съм!Браво,Мари! :wink:
Re: Моята Градинка
« Отговор #407 -: Май 14, 2007, 23:24:34 pm »
Най-накрая и аз да се престраша да се включа в тази тема  :oops:
Представям и и моята китайска роза


lb2f
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #408 -: Май 15, 2007, 00:30:16 am »
Jazzy, :jump12: :jump12: :balk_602:


Най-накрая и аз да се престраша да се включа в тази тема  :oops:



То страшно няма, бе  мила  :lol:, само хубави неща има при нас... :lol: Я виж, какви хубави рози имаш! :D

 :pink_dust_1: :pink_dust_1::welcome_1: :green_dust_1: :green_dust_1:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка
« Отговор #409 -: Май 15, 2007, 09:27:32 am »
И аз да сложа малко снимчици от моята градинка - балкон (не е нещо особено, но си е моя и аз си я харесвам :))
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=132944
Един въпрос - понеже за трета година се опитвам да гледам роза и опитите ми са все неуспешни :(, моля за информация, колко трябва да се полива - сутрин е на слънце за около 2, максимум 3 часа и след това е на сянка. Благодаря.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка
« Отговор #410 -: Май 15, 2007, 10:01:47 am »
Китайските ви рози са страхотни.  :D
И аз се сдобих с чепчици и чакам да пуснат коренчета във вода и да засадя.
Фоксче това цвете на първата снимка(лилавичкото) ми напълни душата. Може ли малко информация за него. Искам да се пробвам да го захвана и аз.
Да нагушкаш кучето. Голямо сладурче е  :bighug:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Моята Градинка
« Отговор #411 -: Май 15, 2007, 10:07:20 am »
Здрасти, Лидия - това е петуния, но не знам точно каква разновидност - освен че е много красиво и мирише страхотно (мирисът е подобен на ориенталски лилиум, но е по-силен). Признавам си, че го купих готово, но по принцип петуниите се развъждат от семена, доколкото знам :ask: Мисля обаче, че все още ги има по цветарските магазини (интересното е, че са различни цветове и лилавото мирише, а има едно червеникакво, което не мирише).
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #412 -: Май 15, 2007, 11:02:04 am »
Браво, Фоксче, стархотни петунии :D

За розата, розите имат нужда от слънце, най-малко 5 часа на ден, а ако e по- капризен вид и повече, поливай винаги да е влажна. Трябва да е на въздух. Трябва да се реже, изрязвай на пролет изсъхналите клони и 1/3 от всички ги скъсявай. Бях показала как и кога се режат. Виж по-назад в темата.

Лидиа, опитай твоите да ги поокастриш, изрежи всички наранени и изсъхнали клони. Може да има положителен ефект. Чакам снимка.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка
« Отговор #413 -: Май 15, 2007, 11:31:07 am »
Момичета,
Страхотни цветя сте отгледали. Ще гледам и аз да се включа със снимки, но засега имам само цъфнали перуники  :D
Ози, момичета
Газанията многогодишна ли е? Подариха ми една саксийка летен гербер и се чудя дали да не го пресадя в градината...
А имате ли представа дали рододендронът би вирял на по-планински климат? В момента на нашия пазар продават 10-на вида, но не знам дали няма да измръзне през зимата, ако го замъкна там :?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #414 -: Май 15, 2007, 11:51:37 am »
Газанията е едногодишна.
Рододендрона си мисля че ще вирее, стига да е на пъстра сянка и да не е на северен излаз. Поливаш редовно през лятото да не изсъхне, и специалната пръст за рододендрони не забравяй. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #415 -: Май 15, 2007, 13:41:48 pm »
Ах, момичета, какви красоти 8O.
Браво - страшни градинарки сте  :youwoman:.

Аз също на терасата си отглеждам цветя от собствен разсад.

Рали_пат, и имам тагетис, но е от вида, който е показала Осиана. Ако искаш мога да ти дам (до колкото си спомням май сме от агитката на Младост :lol:).
Лавандулата ми е почти готова да цъфне - очаквайте снимков материал :lol:.
Намерихме нашето синче.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #416 -: Май 15, 2007, 14:56:47 pm »
Ей, момичета, страхотни цветя имате всички.
Джази, твоята роза е направо близнак с моята. Първоначално даже се обърках. Сега съм захванала една портокалова, но още е под похлупак. Гледам, че има пъпка и като цъфне ще я фотам.
Браракудке, и аз вече имам цъфнал божур. То твоя трябва вече отдавна да е прецъфтял.
А за петуниите на Лиди, мисля, че са като моите. Те не са каскадни, но за сметка на това, ако се пензират често стават много гъсти. Аз си купих около 30-на коренчета готов разсад и вече имам няколко нацъфтяли. Купих и няколко коренчета друг сорт петунии и те не каскадни от които също съм много доволна. Но за да са гъсти и да няма оголени клонки и да не седи като изсъхнало в основата на корена, трябва често да се пензират.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #417 -: Май 15, 2007, 15:07:51 pm »
Мари, мила, не може да не се срещнем ние градинарките на лято, ама как ще стане тая среща във Варна, далеч ли живееш от Варна? Баракудка, не я мисля, тя си е от там, Гането  и тя може да дойде ако не е в Германия...

Мари, хайде мила, превеждай тези думи, че аз или съм забравила българския или не съм в час. Та какво е "фотам" и "пензирам"?? Мен не ме срам да питам, нали все искам да уча, да уча...


Вече се опитвам да размножавам рози, има няколко начина, почнах с единия... та да видим какво ще излезе... Даже съм решила и да създам нов сорт...
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка
« Отговор #418 -: Май 15, 2007, 15:19:23 pm »

Мари, хайде мила, превеждай тези думи, че аз или съм забравила българския или не съм в час. Та какво е "фотам" и "пензирам"?? Мен не ме срам да питам, нали все искам да уча, да уча...
и аз искам да знам какво е "пензирам", ако може
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #419 -: Май 15, 2007, 15:22:11 pm »
Хи-хи-хи. Ами фотам е от фотографирам, снимам. А пензирането си е точната дума на процеса на отчупване или прекъсване на краищата или разклоненията на петунията примерно. Абе дано ме разбрахте, че както съм казвала хиляда пъти, не мога да обяснявам.