0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #80 -: Април 01, 2007, 17:14:27 pm »
Дива Роза, благодаря ти, магнолията която си видяла е вероятно тази



Мари, ето ти голяма снимка, мила :D

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #81 -: Април 01, 2007, 17:30:10 pm »
Тук един друг рододендрон като дръвче



 :oops: :oops: :oops:Влюбих се в това дръвче!Osiana,сигурно и за него ще кажеш,че е капризно... :oops:Как се отглежда?Като магнолията ли?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #82 -: Април 01, 2007, 17:35:52 pm »
Понеже Генето писа за черни лалета, аз пък ви пращам черни лилиуми :P






Баракудке, как се отглеждат незнам, честно. Аз ако знаех, щях да помогна на Лейди за нейния.... :(
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #83 -: Април 01, 2007, 17:41:22 pm »
Фани, благодаря ти :lol: И мама е голям ентусиаст с тази градинка :lol:
Оси, мерси, много е красив лилиума. Моите са жълти, сега ги чакам да тръгнат.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #84 -: Април 01, 2007, 18:12:21 pm »
Баракудке, не съм много сигурна, но ако е това цвете за което си мисля  и аз, не е много капризно. Сади се в градината на открито, не му пречи студа и снега. Саксийните обичат по-кисела почва, но тези на вън няма как да са в различна почва от общата, затова е най-добре да се поливат и пръскат с хелатно желязо.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #85 -: Април 01, 2007, 18:13:57 pm »
И понеже днес е денят на цветята, и съвпада с темата, пращам ви едни калии  :D




Ей това се казва КАЛА!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #86 -: Април 01, 2007, 18:20:56 pm »
Аууууууууу, направо занемях. Аз реших да си направя експеримент и ще засадя няколко кали навън. Не знаех, че издържат зимата вън, но трябва да се зазимят. Като видях какви хубави, здрави и едри кали са тези които са навън, направо не се и замислям. Дано имам резултат.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #87 -: Април 01, 2007, 18:53:23 pm »
Хубави са черните калии и лилиуми, нали Мари? много ми харесват, но ако имам всички цветя които ми харесват, то няма да има място за всички, и време да се грижа за тях.  :D

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #88 -: Април 01, 2007, 19:17:40 pm »
Еми да, то ако имахме всяко цвете, за к`во ще си мечтаем.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #89 -: Април 01, 2007, 20:02:46 pm »
Osiana, ти спокойно можеш бизнес да развиваш с тия цветя! Явно е, че имаш талант. Помисли си; някъде спокойно ще те вземат като консултант. Ако трябва изкарай и някакъв специализиран  курс и професията ти е готова. Мисли прагматично. Няма по-хубаво нещо от това хобито ти да ти стане професия! Успех!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #90 -: Април 01, 2007, 20:43:31 pm »


Tacca Niveа Тропическо.

Искам да ви покажа две нови цветя, това и в следващия ми пост. Екзотични, много редки и особени. Чудя се дали да си ги купя :dontknow: . Споделете мнение и вие. Чудя се защото са екзотични и не съм сигурна дали ще виреят тук, а и дали ще мога да ги гледам добре. Въпреки всичко си заслужава да се видят, особено от цветарки като нас :D
« Последна редакция: Април 01, 2007, 20:48:35 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #91 -: Април 01, 2007, 20:50:47 pm »
Ето го и другото

Бяла птица от Япония Habenaria Radiata

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #92 -: Април 01, 2007, 20:53:25 pm »
Osiana, ти спокойно можеш бизнес да развиваш с тия цветя! Явно е, че имаш талант. Помисли си; някъде спокойно ще те вземат като консултант. Ако трябва изкарай и някакъв специализиран  курс и професията ти е готова. Мисли прагматично. Няма по-хубаво нещо от това хобито ти да ти стане професия! Успех!

Дива Роза, чак се изчервих... :oops:, такъв голям талант не съм, ама съм си мислила да продавам рози или нещо свързано с цветята... Благодаря ти. Ще мисля :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #93 -: Април 02, 2007, 15:17:47 pm »
Имам в къщи една роза в саксия но не иска да цъфти.Миналата година пускаше цветове които изсъхваха и падаха без да цъфнат още като са пъпки.Защо така аз ли нещо не знам как да се грижа за нея.Сега взе да се разлиства повече но за цветове не ще и да чуе.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #94 -: Април 02, 2007, 15:22:09 pm »
Първо ми кажи каква е розата.
Ако розата със сигурност е стайна, тя е много капризна.

Ако е градинска, посей я навън. В градината. Сега. Не подгъвай корените и Я полей. Никакви торове.

А, ако е стайна, пиши ми каква е.

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #95 -: Април 02, 2007, 15:24:49 pm »
Стайна е.Мисля че е от китайските рози.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #96 -: Април 02, 2007, 15:33:37 pm »
 Сега му е времето. Вземи по- голяма саксия. Намери хубава богата на хумус пръст. Ако в БГ. продават готова пръст за цветя, вземи малко и от нея. Присади я. Премести я на по-светло място. Не я оставяй да изсъхва. Саксията трябва да има дупка, да се изтича остатъчната вода. Ако имаш домашни животни, гледай да не пишкат там случайно, защото ще умре.
Не може да цъфне докрай, защото не и стигат силите. Почвата е бедна и не е на точното място.
Успех :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #97 -: Април 02, 2007, 15:38:56 pm »
За саксията мисля че не и е малка.Аз я присадих миналата пролет.Има ли начин да сменя част от пръста без да сменям саксията или ще и нараня корените.За мястото на светло е до прозореца но стаята ми е северна и слънце много не влиза но не е и тъмно.Има да се продават разни торове по цветарските магазини,но не знам точно каква да взема.
Домашен любимец нямам така че няма опсност да я уморя от това.От съшата роза дадох на комшийката и нейната направо полудя а моята неще.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #98 -: Април 02, 2007, 15:46:30 pm »
Пробвай с малко тор специано за рози. Но съвсем малко. Можеш да смениш само пръстта, която е отгоре. В северните стаи цветята, които обичат светлина и слънце, не виреят. А питай комшийката, как  я посадила, къде  я сложила и ще видиш разликата.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #99 -: Април 02, 2007, 16:36:17 pm »
А може и като си я пресявала мин. година от тогава нещо да не е наред. Пръстта да не е хубава или подходяща. Или при сеенето да си обърнала корените нагоре всмисъл, да си натиснала повече и корените да не растат надолу ами нагоре, да са намачкани.

Успех все пак, надявам се съм била полезна :D



Хайде пишете, бе, къде са снимките, нищо не казвате за екзотиките, да ги взимам ли, или да не си взимам беля :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."