0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #740 -: Юни 05, 2007, 16:19:46 pm »
Оси пак ме караш да онемявам пред компа.Фотоса е много добър,особенно бялата роза,страшна снимка.

 :bighug: :thankyousign:

Понякога наистина стават страшни снимки, опитвам се така да фокусирам, че да ги хвана без много фон, да концентрирам фокуса само върху цвета, то зависи и от светлината и др. неща, освен това ги дебна да ги заснема тогава, когато са в най- красивия си вид, особено когато е валяло, с тези капчици роса...., аз мога и да ги полея, разбира се и така да ги снимам. Но всичко идва и от качеството на камерата, моята е много добра, подарък от моя мил за по мин. коледа, да си снимам розите и да правя филми като си идвам в Бг.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка
« Отговор #741 -: Юни 05, 2007, 16:24:53 pm »
И камерата и фотографа са си от значение :wink:
Аз все си забравям моя фотоапарат и правя снимките от телефона. Дано следващия път се сетя  :) 
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #742 -: Юни 05, 2007, 16:31:46 pm »
Фантичке много са ти красиви цветята - аз на половината не им знам имената но с удоволствие ги разгледах.
Оси тази розово лилавата роза е фантазия ама и бялата не отстъпва - толкова е нежна... Всъщност колко точно корена рози имаш?
Re: Моята Градинка
« Отговор #743 -: Юни 05, 2007, 16:38:24 pm »
Оси тази розово лилавата роза е фантазия ама и бялата не отстъпва - толкова е нежна... Всъщност колко точно корена рози имаш?
хубав въпрос  :D  :wink: сега ще има да почакаме няколко дни, докато ги преброи :lol:
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #744 -: Юни 05, 2007, 16:39:33 pm »
Цитат
И камерата и фотографа са си от значение
         
Съгласна съм с mmery :lol:Точно казано,но и светлината доста допринася за качествота на снимката,както и да пак се отплеснах.много съм разсеяна момичета,мойто мило се връща и аз цъфтя :hug2:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #745 -: Юни 05, 2007, 16:41:13 pm »
Всъщност колко точно корена рози имаш?

 35  корена, за сега... :lol:


Оси тази розово лилавата роза е фантазия ама и бялата не отстъпва - толкова е нежна... Всъщност колко точно корена рози имаш?
хубав въпрос  :D  :wink: сега ще има да почакаме няколко дни, докато ги преброи :lol:

Стига бе!! :lol:


И камерата и фотографа са си от значение :wink:


 :bighug: :hug2:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #746 -: Юни 05, 2007, 16:52:05 pm »
Ей, момичета, много са ви хубави цветятя.
peti_pati, за пореден път се убеждавам, че имаш вкус. И живите ти цветя и сушените са супер. Би ли казала с какво ги оцветяваш.
alkata, твойте не отстъпват въобще на другите, хич и не си мисли. Толкова цветна красота на едно място............ А и да ти кажа твоя петльов гребен така ми взе акъла, че онзи ден си намерих разсад и си взех 5 коренчета. Купих само толкова, защото е само червен, нямаха от другите цветове, но като за начало и това стига. Само се притеснявам да не би да им е късно.
Фанта, ма и ти имаш много красиви цветя, браво. До сега не съм знаела, че на това цвете дето му пусна снимка се казва семейно щастие. А имаш един кактус, дето цъфти червено, това от кога дебна да си намеря, направо не е истина, много ми харесва. Някога го имахме, като голямо е разкошно.
Ози, душата, с тез красоти ще вкараш някой в болница. Вчера седя и си мисля, дали да не почна да си събирам пари от сега, та като си дойдеш да разполагам вече с капитал, че като се знам, от всичко искам. То човек може ли да избере едно и да пренебрегне друго.
Браво, момичета, направо сте страхотни и вие и цветята ви.
Цунки.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #747 -: Юни 05, 2007, 17:23:27 pm »
  Осианка, влюбих се в бялата роза. :D Страхотна е!
  Още малко да разцъфтят и ще ви покажа моите балконски мини розички. :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Моята Градинка
« Отговор #748 -: Юни 05, 2007, 17:25:52 pm »
бяла роза ще закиича, ще закича в косатааа... :bellydance:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Моята Градинка
« Отговор #749 -: Юни 05, 2007, 17:34:24 pm »
evro,
Ти няма ли да ни зарадваш с някоя красота от бизнеса на майка ти?  :wink:
Айде не ни гледай сеира само  :D
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Моята Градинка
« Отговор #750 -: Юни 05, 2007, 17:44:08 pm »
бяла роза ще закиича, ще закича в косатааа... :bellydance:
Ей, пак неразбрало..
Бяла роза ще закича
на капака на москвича

Ма туй от Филибето не следите модните тенденции  :lol: :D :lol:!
Мога, стига да искам.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Моята Градинка
« Отговор #751 -: Юни 05, 2007, 17:47:47 pm »
бяла роза ще закиича, ще закича в косатааа... :bellydance:
Ей, пак неразбрало..
Бяла роза ще закича
на капака на москвича

Ма туй от Филибето не следите модните тенденции  :lol: :D :lol:!
:lol: :lol: :lol:

ще снимам някой ден най-хубавият и букет!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #752 -: Юни 05, 2007, 18:01:41 pm »
Ози, душата, с тез красоти ще вкараш някой в болница. Вчера седя и си мисля, дали да не почна да си събирам пари от сега, та като си дойдеш да разполагам вече с капитал, че като се знам, от всичко искам. То човек може ли да избере едно и да пренебрегне друго.
Браво, момичета, направо сте страхотни и вие и цветята ви.
Цунки.

Никакви болници, достатъчни са ни нашите проблеми ...
Търси място къде да ги сееш... :lol:

  Осианка, влюбих се в бялата роза. :D Страхотна е!
  Още малко да разцъфтят и ще ви покажа моите балконски мини розички. :D

Айде, чакаме. :D

бяла роза ще закиича, ще закича в косатааа... :bellydance:

Евро, не се бъзикай, ами пускай снимки! Aaa, ма ха!!! :lol: :lol:


Duftzauber 84

Greensleeves
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #753 -: Юни 05, 2007, 19:22:24 pm »
Оси аз съм пас вече,но мисля че знаеш какво мисля.Реакцията ми е 8O червенката е страшнааа.Аз в болница няма да вляза,ама във вас може и да вляза :P шегувам се,ама не много :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #754 -: Юни 05, 2007, 22:07:13 pm »
Мери, това червеното му се казва лимба по нашия край. На нашите съседа имаше около 10на вида такива кактуси - червено, розово, бяло. Много интересни бяха. Не знам какво е оцеляло от неговите. Трябва да питам майка ми как се захващаше :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #755 -: Юни 05, 2007, 23:35:56 pm »
Абе, лесно се лови то. Откъсва се клонче и се потапя във вода. Ние имахме червен и розов, но майка ми ги измръзи. Сега си търся пак да го захвана, но нъцки. Но ще си намеря. Тук му викат волски език. Гане, нали за първата снимка говориш.
Фанта, второто цвете се казва коледарче или великденче, не му знам латинското име. Казват, че коледарчето е червеното и цъфти по коледа, а лилавото е великденчето и цъфти по великден.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #756 -: Юни 05, 2007, 23:40:19 pm »
Osiana ,много съм щастлива от твоите снимки!Е,не познавам такъв човек като теб! :wink:Караш ни постоянно да се възхищаваме на "творенията ти"!Всяка една роза,която ни показваш,разкрива вниманието с което е отгледана!Браво,мила!Все така,занапред! :wink:

Mmery ,вярваш ли ми,че когато гледам градинките ти,сякаш се пречиствам...Толкова успокояваща гледка.Много ме впечатли снимката със "lupus"-сите(Лупина).Много-красиво!Те целогодишни ли са?Би ли дала малко повече информация за отглеждането им?Може и аз да си спретна едно кътче с такива. :wink:

peti_pati ,ти си най-приятната и огромна изненада за темата! :wink:До сега защо ги кри тези прелести?Много ме заинтригува и със оригиналните и красиви саксии.Аранжировките ти са магнетични!Как ги поддържаш от праха?Защото на мен това ми е трудно,сухите цветя остаряват,губят цветовете си и колкото да ги почиствам...след време се налага да ги изхвърля... Благодарим ти все пак за "зелената" феерия която ни показа!

alkata,изпълни ме,бе душа!Такава слънчева приказка си ни поднесла!То цветове,то настроение!Страхотна си!Благодарностти за прелестите,които сподели тук!Очакваме отново да се включиш! :wink:

Фанта ,мерси че сподели албумчето си с нас!Прекрасни цветя!Ти знаеш! :wink:Браво,браво!

Mary ,айде давай нещо вече! :wink:Знаем те,че си добра градинарка!Не сме те забравили,така че "пускай" снимки в скоро време! :wink:

solei , ще си търсим обещанието ти за снимки на мини-розичките ти!Нямаме търпение!

Евро,ти с'я  ш'ъ  с'ъ  прай'ш ли? :lol:Айде давай снимки,че ... :wink:

Гане,като си дойдеш ще ти подаря едно букетче,домашно производство...да видиш хубаво ли е! :wink:

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #757 -: Юни 05, 2007, 23:48:25 pm »
Osiana ,много съм щастлива от твоите снимки!Е,не познавам такъв човек като теб! :wink: :wink:


Mного се надявам, скоро да ме познаваш! :D :D

.................................

Всички сте страхотни, момичета, нямам думи, големи красоти, отгледани с любов! :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #758 -: Юни 05, 2007, 23:58:08 pm »
Мери, за първата говоря, да :D Абе не знам при нас има ли такива оцеляли, ще разпитам майка ми, а ако има начини ще ти захвана, ама как ще ти го пратя не знам :? Може нещо от сорта на кутия с мокър парцал по куриер 8O
Фанииии, ти мене сега с домашни букетчета ще ме плашиш :lol: Като ти гледам разкошните цветя мога само да съм щастлива ако получа такова нещо :wink: Защото ми писна като се прибирам на летището да ми носят траурни гербери :x Ей, тва цвете не мога да го дишам вече, как не се научиха не знам :?
Оси, прекрасни са цветята ти! Много ми харесват и цветовете, и снимките... Просто прелест!!!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #759 -: Юни 06, 2007, 08:42:51 am »
Fanta, цветето от 6-та снимка /голямата бяла фуния :P/ не се казва каменно цвете. Каменото цвете е съвсем различно и латинското му име е Глоксиния. Това на снимката се казва Амарилис, но ще го срещнеш и като Рицарска звезда. Аз имам 2 вида от него - бяло с червено /като твоето/ и  червено с бяло.
А баба ми е засадила 2 луковици от това цвете, когато баща ми се е родил. Той вече е на 53 години, а бабчето ми още си отглежда същото това цвете...