0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #660 -: Май 31, 2007, 11:34:19 am »
Ммери, дивите рози могат да се обладородят, много често всъщност така се размножават рози. Процедурата е обаче сложна, като ашладисването.

Georgeel ме питаше за градинска роза, Blaue Adria е такава. За стайните рози, няма проблем да с в къщи, нали са си стайни. :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка
« Отговор #661 -: Май 31, 2007, 11:53:16 am »
Georgeel ме питаше за градинска роза, Blaue Adria е такава. За стайните рози, няма проблем да с в къщи, нали са си стайни. :lol:
:lol: да, идеята ми беше да се примири със стайна  :wink: А пък нищо не пречи да потърси Блу Адриа и да я пробва на балкон  :wink:
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #662 -: Май 31, 2007, 16:31:02 pm »
Оси поотчая ме малко защото нараво се влюбих в розата.Но както казва mmery нищо не ми пречи да потърся и ако намеря да се моля да тръгне.Откакто я видях не ми излиза от главата,вече дори и намерих място вкъщи само остава нея да намеря и купя:crossfingers:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #663 -: Май 31, 2007, 16:35:43 pm »
Голяма сладурана си ти. Имаш копчета, освава балтона да ушиеш  :lol:, не се сърди мила.

Обещавам като си дойда окончателно в Бг. да живея, специално за теб ще направя роза-дръвче Baue Adria и ще ти я пратя където живеш. Пращането за моя сметка. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #664 -: Май 31, 2007, 16:38:47 pm »
Нямаш ли балкон у вас?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #665 -: Май 31, 2007, 16:52:39 pm »
ДА имам,имам :smiley_abxb: балкон обаче да знаеш че тази роза ще си я търся като завещание.Ти се върни само,плащането не го мисли :wink:Иначе съм си от Варна  8)Ще чакам да знаеш няма да забравя,това в кръга на шегата,но наистина много я искам тази роза.Благодаря за жеста :P
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #666 -: Май 31, 2007, 17:02:10 pm »
Ок. :D , вече и първата сделка e сключена. Пък щом си от Варна, още по-добре. Щом имаш балкон, ще стaне си мисля, само да не е северен. Най-добре да е, да кажем-югоизточен.

Всичко каквото съм обещала, съм изпълнила. Имаш ми думата. Стига да поддържаме връзка до тогава, че после къде ще те търся?  :lol: :lol: :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #667 -: Май 31, 2007, 17:27:50 pm »
 :bighug:благодаря.А,апатрамента ни е изцяло южен.Еми то вече бая клиентки имаш така че се връщай и почвай бизнеса :wink:Аз съм тук засега а и за в бъдеще :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #668 -: Май 31, 2007, 18:03:41 pm »
И това ще стане.  :D


Малко снимки от мен. :D

Моя декорация от сухи цветя.

Ambiente

Това цвете ми го подариха преди 3 и повече години, беше по мъничко, расте много бавно, какво е, нямам идея. :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #669 -: Май 31, 2007, 18:09:23 pm »
                    Хайде мили градинарки, давайте снимков материал. :lol:
 

                                             
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Моята Градинка
« Отговор #670 -: Май 31, 2007, 18:17:24 pm »
то от тебе сме ли някой да се похвали!? :lol: :lol: :lol: :lol:


мен ме е срам да кажа, ама... мама е цветарка имат оранжерии с цветя, отглежда и продава разни китки, а аз съм "градинарски терминатор", за толкоз години само 1 бенджамин оцеля. на раб. място имам едно пълзящо и едни ушмулени декоративни люти чушки  :lol:, ми викам айде като една жена да туря една китка ама на... просто не ми се отдава :lol:

Браво булки!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #671 -: Май 31, 2007, 18:20:55 pm »
то от тебе сме ли някой да се похвали!? :lol: :lol: :lol: :lol:

Ауууу,  :oops: :oops: :oops:, ми няма да пиша вече, ще чакам всички да пуснете снимки. :lol:

Хайде не се правете на скромни, толкова хубави цветя имате, ЗНАМ АЗ!!!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #672 -: Май 31, 2007, 19:30:54 pm »
Това "рошавото"цветенце е странно,но много интересно-хареса ми.Декорацията също ми хареса.По принцип много ме влече декорацията,но мога да седна да правя само като ми дойде музата,иначе-не.Рядко се случва но като почна и сътворявам чудни неща.Но не ме е хващала муза отдавнаааа :(Чакам я скоро да ме навести :D
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #673 -: Май 31, 2007, 20:51:39 pm »
Ей, Ози, пак си на ниво. Това последното прилича на дизиготека, но мисля, не е.
Аз да се похваля днес си взех още 6 саксии с петунии. Като минах покрай тях, като ги видях такива едни шаренки, едни хубавки, как да не си вземе човек? Би било престъпление.
Фоксче, днес изведнъж се сетих за отчупването на връхчетата. Знаеш ли аз какво правя, отчупвам го малко с по - голяма дръжка и го бодвам веднага някаде, или в същата саксия или в друга. Не че има 100% успеваемост, но и 20% да се хванат пак е файда. Вече няколко такива ми се захванаха.
А и да кажа, че вече сакъзите започват да ми цъфтят.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моята Градинка
« Отговор #674 -: Юни 01, 2007, 03:36:01 am »
Лелелеле, колко умрели голи охлюви. :?
А иначе нищо не се виждаше, само изядени листа.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #675 -: Юни 01, 2007, 09:00:42 am »
Лали,
Миналата година и свекър ми цяло лято се бори с голите охлюви, но действието на препаратите, с които пръскаше беше краткотрайно, защото охлювите се крият в земята :x.
Есента като извадихме луковиците, той поръси с някакъв препарат, тази пролет също и после прекопхме лехичките и така успя да се справи с тази напаст.
Ако те интересува, ще го питам как се казва препарата.
Намерихме нашето синче.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #676 -: Юни 01, 2007, 09:16:26 am »
Ози, и аз имах от това цвете на третата снимка. Мисля,че е от рода на кактусите, но не зная как се казва /срам и позор/. Но докато разбера, че е вид кактус, а те естествено не обичат много вода, взех че го преполях и цветето загина геройски. Там където работя, видях че го има в една саксия /мисля да си чопна една ческа :oops:/, високо е около 30см., силно разклонено и в момента цъвти с малки жълти цветчета по връхчетата, подобни на слънчица. Трябва да питам как го поддържат като "дръвче".
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #677 -: Юни 01, 2007, 11:04:55 am »
Ози, и аз имах от това цвете на третата снимка. Мисля,че е от рода на кактусите, но не зная как се казва /срам и позор/. Но докато разбера, че е вид кактус, а те естествено не обичат много вода, взех че го преполях и цветето загина геройски. Там където работя, видях че го има в една саксия /мисля да си чопна една ческа :oops:/, високо е около 30см., силно разклонено и в момента цъвти с малки жълти цветчета по връхчетата, подобни на слънчица. Трябва да питам как го поддържат като "дръвче".

 8O 8O, виж ти, не знаех..., наистина нямам представа какво е...., чак пък като дръвче да става?? Наистина ли е вид кактус?


Лелелеле, колко умрели голи охлюви. :?
А иначе нищо не се виждаше, само изядени листа.

Лали, как ги утрепа тея гадини?  :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #678 -: Юни 01, 2007, 13:42:37 pm »
Mомичета вие съвсем ме объркате и вече не знам какви снимки да ви пускам . Много ми хареса албума на Мари и специално за нея пускам 2 снимки на растения който и тя ги има:  :) :P 8)

       

         



*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #679 -: Юни 01, 2007, 20:16:53 pm »
Момичета, мили, имам въпрос. Харесват ли ви тези рози, виждали ли сте такива, дали ще има интерес за такива рози???



Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."