0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #640 -: Май 30, 2007, 15:53:10 pm »
Дойдохме си на думата. :oops:  :lol:
 
Ей, много сте ми сладки, голямо гуш от мен!!!  :bighug:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #641 -: Май 30, 2007, 18:38:16 pm »
А някой има ли представа какво вирее на сянка, под борове?
Боровaта сянка е много плътна и май освен здравец, няма друго цвете.

Така е,здравецът е най-непретенциозен и мирише приятно!
Ето го и моят...малко прашен,защото от както се стопли,
строим и се вдига страхотен прахоляк! :?Но,като го полея,
отново ще е свеж и "изкъпан"!


А тази роза е НАЙ-ГОЛЯМАТА МИ ГОРДОСТ !
Толкова е ароматна,ама много ухае!Прави огромни цветове
 и който дойде в градината ми не се откъсва от нея.
Като магнит е! :wink:

Така е, като си купуваш рози от където и да е.  :lol: :lol: :lol:
Ми като си дойдеш в Бг ще си купуваме от тебе  :lol:!
:good_post:  :D :lol:
Така де! За да сме сигурни какво купуваме.
:balk_602: :balk_602: :balk_602: :balk_602: :balk_602:Половината ти клиентела вече се заформи! :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #642 -: Май 30, 2007, 18:54:52 pm »
Баракудке, имаш чудесна роза, браво!! :D

А за клиентелата, много се радвам. :D
 
Баракудке, май имаш много голяма градина, или са няколко, голям двор, да не си в центъра на Варна? :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #643 -: Май 30, 2007, 19:31:20 pm »
Баракудке, тази роза много прилича на една моя, но още не е цъфнала. Много ти е готина, и колко пъпки има само.........
А това са мойте фаворитки.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #644 -: Май 30, 2007, 19:42:17 pm »
Баракудке, май имаш много голяма градина, или са няколко, голям двор, да не си в центъра на Варна? :D
Три градини са.Една до друга,под формата "Г".Заобикалят цялата къща и са във вътрешен двор.Още не е подходящо за градина от към главната улица.Там смятам да правя цветна каскадна стена.Живот и здраве,някой ден ще стане! :wink:
Иначе живея на 8 км от центъра на Варна,(15 мин.със автобус) :wink:


Mary ,еха какви рози! :roll:
Ма,много красиви ,бе! :cool:Първата ти е невероятна!Ахнах както на "Nostalgie"на Osiana! :balk_47:Страшна си!
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #645 -: Май 30, 2007, 20:13:57 pm »
Малееееееее, Баракудке, ти много голям двор имаш. А като си представя каква красота е там. Сигурно е като райско кътче.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #646 -: Май 30, 2007, 21:29:14 pm »
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=136539Надявам се най-накрая да съм се справила със снимките :oops:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #647 -: Май 30, 2007, 21:54:12 pm »
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=136539Надявам се най-накрая да съм се справила със снимките :oops:

Много-изчистено,много-нежно и изискано
е зеленото решение :wink:,което си пресъздала във своя дом!
Стилни аранжировки!
Най-сърдечни поздравления,georgeel!
Шапка ти свалям за добрия вкус! :D
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #648 -: Май 30, 2007, 22:02:04 pm »
Браво, georgeel, много добре си се справила. Личи си, че си жена със вкус.
Да попитам само, защо са ти по-малки снимките.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #649 -: Май 30, 2007, 22:02:31 pm »
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=136539Надявам се най-накрая да съм се справила със снимките :oops:
Страхотни палми имаш :lol: А и аранжировките ти са много красиви!
Аз си чакам лилиумите да цъфнат и имам подозрения, че клематиса ми също ще цъфти, така че скоро се надявам и аз да се включа в цветната феерия :lol:
Ей, момичета, завидях ви за дворовете и за цветята :oops: Всичко е много красиво, а представям си като нацъфти какво е!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #650 -: Май 30, 2007, 22:08:43 pm »
Гане, клематиса колко ти е голям? В смисъл таз годишен ли е? Аз за догодина съм се пазарила да си взема от комшията издънка /лилав/ и от другия комшия /бял/. Та се чудя, дали да го чакам да ми цъфти веднага или да не  се надявам като кон на празна ясла.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #651 -: Май 30, 2007, 22:14:13 pm »
Мери, миналата година го бях купила, с цветове. През зимата малко се скапа и почти се бях притеснила да не би да го уморя, но пишеше, че се реже на 30на см от корените и аз реших да го отрежа. Успях да го спася, сега върви млада издънка и е направил много хубави листа, та се надявам скоро и цвят да видя :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #652 -: Май 30, 2007, 22:15:26 pm »
Аааааааа ясно. Значи да се надявам и аз веднага да цъфтят.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #653 -: Май 30, 2007, 22:20:15 pm »
Аааааааа ясно. Значи да се надявам и аз веднага да цъфтят.
Дано :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #654 -: Май 30, 2007, 23:03:12 pm »
Мари, чудесни рози, оранжевата ми приличана една от моите, на "Doris Tysterman".


Баракудке, хубаво е човек като има двор и място за всичко. Нашия двор, тук в Германия е доста голям, където са розите, а зад двора имаме оргомна градина, където са другите ми цветя и храсти, но голямата част от нея е с райграс засята, и ягоди имаме около 1000 корена....


Georgeel, браво, много стилно, модерно и изчистено!


Гане, клематис си поръчах и аз сега, обаче ще го сея на двора, уж гледах да са издържливи на студ, поръчах си 6 в различни цвята, всички с огромни цветове. Интересно ми е какво ще излезе от цялата работа...
« Последна редакция: Май 30, 2007, 23:07:45 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #655 -: Май 31, 2007, 07:24:29 am »
Маry снимките са малки,защото съм вързала фотото към компа(ползвам го като камера за Skype)и когато правя снимки през компа ми излизат такъв формат.
Момичета благодаря за отзивите :DАко имате идея за цветя в ограничено пространство казвайте.Завиждам ви с добри чувства за големите дворове,и аз искам ама...Мога ли да гледам роза в апартамент?
Оси бях видяла една твоя роза която ми хареса много,като я намеря ще те питам става ли за гледане в апартамент.                     
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #656 -: Май 31, 2007, 09:16:17 am »
Georgeel, браво - страхотни стайни цветя :D. Идеите ти за аранжировки също са страхотни :D.

Baracuda, Mery, - ах, какви рози....
И аз тайничко завиждам на момичетата с дворчета :( (в добрия смисъм разбира се), но важното е, че вие споделяте тук тази красота, та някак и аз си представям, че стоя между дворните храсти, рози и другите нацъфтели красоти и усещам мириса им :swing:.
Намерихме нашето синче.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #657 -: Май 31, 2007, 09:46:34 am »
Оси розата е "Blaue Adria"-лилав цвят,страшна красота.Та мисълта ми е да не се отплесвам,капризна ли е,в затворени помещения вирее ли.Ако може някакво инфо,защото ако намеря си вземам :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #658 -: Май 31, 2007, 11:13:05 am »
Оси розата е "Blaue Adria"-лилав цвят,страшна красота.Та мисълта ми е да не се отплесвам,капризна ли е,в затворени помещения вирее ли.Ако може някакво инфо,защото ако намеря си вземам :lol:

Много не ми се вярва да я намериш в Бг., но все пак ако я има, какво да ти кажа, тя е роза като всички и се нуждае от въздух и слънце. Междудругото е мини роза, а моята е дръвче-роза, което пък е удобно да е сасята в саксия.
Давам идея, ако много искаш да имаш рози в къщи,  купи си роза-дръвче в саксия и я сложи на балкона, където има слънце и свеж въздух. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка
« Отговор #659 -: Май 31, 2007, 11:30:07 am »
Ех момичета, какви са ви красиви розите :D
Така искам и аз много, много рози. Сега дебна тези две, които посадих, но са много крехки. Ех дано направят пъпки ...
georgeel,
Много хубави цветя и модерен стайлинг! По отношение на стайните рози, на мен по-миналата година за 8-ми март ми подариха една в саксия. Цъфтя в апартамента обилно и след това реших да я засадя в градината. Там миналата година също цъфна и сега отново я чакам  :wink:
Аз имам едино малко безумно въпросче за розите и розовите храсти  :?
Имате ли представа дали подивяли храсталаци могат да се облагородят и да цъфнат  :D? В момента съм оставила едни трънаци /явно навремето са били трендафил/ по оградата и много ги дебна :lol:Не им слагам тор /слушам Ози :wink:/, само съм ги окопала и ги поливах. Вече и това спрях, естествено :lol: