0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Моята Градинка
« Отговор #620 -: Май 29, 2007, 17:37:50 pm »
mmery, от Варна съм. Не мога да ти помогна за София...
Бях стигнала до там в манията си да имам лавандула, че се опитах да си открадна 1 коренче от лавандуловите полета до Шумен :oops:. Естествено не стана - лавандулата е с огромни коренища.
Мога, стига да искам.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #621 -: Май 29, 2007, 17:41:29 pm »
Оси, а и който знае де, с какво се чистят въшки от рози - току що забелязах че едната роза има малко паразитчета. Много ме е страх от готовите препарати - понякога са доста силни ама в краен случай и с тях ще пробвам - та ако знаете нещо различно...



Ами въшките  много обичат младите листенца на розите. Някъде из темата бях писала, че ги пръскам няколко пъти с инсектициди. Ако спазваш инструкциите за употреба, няма проблем. Аз моите тази година ги пръсках вече 3 пъти, много гадини тази година, за голите охлюви, да не говорим, ама и на тях им видях сметката!  :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #622 -: Май 29, 2007, 18:00:29 pm »
mmery, ако искаш пробвай да сееш там циклами. Tе не обичат топлото и много светлина. Обикновено са стайни растения, обаче в къщи обикновено е винаги топло и много често загиват. Ние с моя, сме сяли циклами на двора и издържаха доста време... поинтересувай се как може да ги отглеждаш на двора, аз имам циклама в къщи, държа я на северен прозорец и в стая която не се отоплява. През лятото мин.година беше така горещо, че едва я опазих, за малко да загине, но се справих. Като цъфне през зимата ще направя снимки. Цикламата е много красиво и нежно цвете. Тук има инфо за цветето: www.zadoma.com
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #623 -: Май 29, 2007, 18:17:19 pm »
Освен това, папратите могат да виреят на сянка ммери, сянка и влага има ли те са доволни. Сега има много видове папрати, поне има избор. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка
« Отговор #624 -: Май 29, 2007, 18:28:37 pm »
Ози, идеята за папратите е страхотна! :D Още тия дни ще се ратърся из нета за софийски борси ...
Цикламите са изключителни цветя, много ги харесвам, но тук имат някаква сезонност в предлагането. Намират се в магазините през зимните месеци. От една, две години има хубав избор. Преди това не ги предлагаха, явно имаха много по-евтин внос  :?
Ако намеря сега ще се пробвам да я сложа в градината, но не знам как ще й понесе киселинността на почвата от тези борови иглички  :?
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #625 -: Май 29, 2007, 20:02:03 pm »
Адаш, сега се сетих като каза Ози за папратите, имам едни комшии които са си посадили папрат, но от тази която вирее по нашите гори. Мисля, че тя ще е най - удачния вариант, защото е многогодишно и няма проблем през зимата. По принцип щом си живее във студените и влажни гори, значи би трябвало да й е добре под боровете.
За лавандулата - потърси на разсадника при БАН. Там имаше, сега не знам. Но със сигурност и да няма лавандула, с празни ръце няма да излезеш от там.
За въшките - преди ги морех с разбито веро във вода, но тази година не стана номера. Отидох до аграрната аптека и си купих ВАСТАК. Човека каза, че той е най - доброто, особено за зелените и червените въшки, те били най - упоритите.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #626 -: Май 29, 2007, 20:26:52 pm »
Ммери, има едни папрати в различни цветове, в синьо, в жълто и различни нюанси на зелено. Много са красиви, може да ги има в Бг.  :)

И две пресни-пресни снимки от мен:

Отново "Nostalgie" за Пети_Пати. :D
(клик)

"Rumba"
(клик)
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #627 -: Май 29, 2007, 21:19:06 pm »
Ах, Оси, караш ме да въздишам по тази красива роза, та чак милото ми се присмя на замечтаната физиономия :lol:.

За лавандулата вече три години се опитвам да си намеря разсад в София, но или ми казват, че са го свършили :x или, че имат само семена. А от семената нищо не става :?.
Но аз не се предавам - търсенето продължава :lol:.

На сянка под бор освен момините сълзи и папрата съм виждала да садят и едни пързящи растения, но незнам как се казват :oops:.
Намерихме нашето синче.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #628 -: Май 29, 2007, 22:34:31 pm »
Сега се надявам да може да зърнете цветята ми.Не са много но нямам възможност да гледам повече.И ако този път се изложа с показването направо...срам
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #630 -: Май 29, 2007, 22:39:02 pm »
georgeel, като даваш линк изляз от профила си, защото не се отваря твоя албум.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #631 -: Май 29, 2007, 22:42:01 pm »
georgeel, за да сложиш снимка - най-добре след като влезеш в албума си, кликваш на една снимка, отваря се самата снимка и копираш линка, който е отгоре. Иначе снимките ти не се виждат. Адресът, който трябва да пейстнеш тук е доста по-дълъг и трябва да има номерче или някакви цифрички накрая.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #632 -: Май 30, 2007, 07:46:09 am »
Момичета съжалявам че ви развалям хубавата тема.Вече само ще чета и ще гледам,няма да правя повече опити.Да знаете че много ви се радвам на цветята.Малко съм разсеяна мойто мило се връща :lol:,извинете ме още веднъж
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #633 -: Май 30, 2007, 08:56:09 am »
А-а-а, Georgeel, никакво отказване, докато не успееш  :D - искаме да ги видим.
Мари добре ти е обяснила - прочети внимателно обяснението и следвай инструкцията стъпка по стъпка.
За да сложиш снимка директно тук пак следваш инструкцията на Мари и като стигнеш до момента да копираш дългия адрес на съответната снимка, отваряш пак нашия форум, натискаш иконката "Вмъкни изображение" (това е втората икона от ляво на дясно точно над Кредора) и в средата между [img] ето тук [img] копираш дългия линк.
Хайде чакаме :D.

П.п. благодаря на момичетата, че по-рано ми обясниха, та се га се правя на много умна :jump12:
Намерихме нашето синче.
Re: Моята Градинка
« Отговор #634 -: Май 30, 2007, 10:55:21 am »
Адаш, сега се сетих като каза Ози за папратите, имам едни комшии които са си посадили папрат, но от тази която вирее по нашите гори. Мисля, че тя ще е най - удачния вариант, защото е многогодишно и няма проблем през зимата. По принцип щом си живее във студените и влажни гори, значи би трябвало да й е добре под боровете.
За лавандулата - потърси на разсадника при БАН. Там имаше, сега не знам. Но със сигурност и да няма лавандула, с празни ръце няма да излезеш от там
Мерси Мари, аз отдавна се каня да го посетя този разсадник - доста ми го хвалят  :) Може и папрат да има там. Със сигурност ще изляза с трофей  :lol:
Re: Моята Градинка
« Отговор #635 -: Май 30, 2007, 12:48:08 pm »
Ами да се похваля и аз (нямам снимки, но ще направя) - благодаря на Мари за идеята с откъсване на връхчетата на петунията (забравих, какъв беше терминът :oops:) - действа страхотно - още не са цъфрали издънките, но става изключително богата - горещо го препоръчвам.
Сега за розата ми (моята болка) - още не е цъфнала, но вече се вижда, че ще бъде червена, пък аз изрично си я избрах да е бяла :lol:. Нищо - каквато такава, важното е да цъфне.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #636 -: Май 30, 2007, 13:32:42 pm »

Сега за розата ми (моята болка) - още не е цъфнала, но вече се вижда, че ще бъде червена, пък аз изрично си я избрах да е бяла :lol:. Нищо - каквато такава, важното е да цъфне.


Така е, като си купуваш рози от където и да е.  :lol: :lol: :lol:

Чакам снимки! :D  :jump12:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Моята Градинка
« Отговор #637 -: Май 30, 2007, 13:50:37 pm »
Така е, като си купуваш рози от където и да е.  :lol: :lol: :lol:
Ми като си дойдеш в Бг ще си купуваме от тебе  :lol:!
Мога, стига да искам.
Re: Моята Градинка
« Отговор #638 -: Май 30, 2007, 14:00:57 pm »
Така е, като си купуваш рози от където и да е.  :lol: :lol: :lol:
Ми като си дойдеш в Бг ще си купуваме от тебе  :lol:!
:good_post:  :D :lol:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #639 -: Май 30, 2007, 14:35:19 pm »
Така е, като си купуваш рози от където и да е.  :lol: :lol: :lol:
Ми като си дойдеш в Бг ще си купуваме от тебе  :lol:!
:good_post:  :D :lol:
Така де! За да сме сигурни какво купуваме.