0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #560 -: Май 25, 2007, 19:45:56 pm »
   Нещо не се справям с пращането на снимки :oops:

Ние помагаме...., къде са снимките?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #561 -: Май 25, 2007, 21:17:20 pm »
  :wink:Аз продължавам сега на червена вълна! :heartbeat:
  Ето нещо простичко и много-трайно!Народното му име е "самакитка". :oops:

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #562 -: Май 25, 2007, 21:22:36 pm »
А тук една ваза със сухи цветя, мое производство. Не знам дали ви харесва, но аз много си я харесвам. Цветята и аранжировката са мои. :D




Скоро пак ше покажа разни мои аранжировки с цветя..., дано ви допадат... :D




Баракудке, направо съм очарована от твоите цветя, браво, мила!!! :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #563 -: Май 25, 2007, 22:45:33 pm »
Имайте малко милост де. Действайте по - кротко. Вие мислите ли за другите. Всичко е направо супер. На Баракудката цветето не съм го виждала никога.
Ози, и аз си мислех да си направя нещо такова, но освен роза, не знам как да изсуша и обработя другите цветя. Какви са твойте освен розите?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #564 -: Май 25, 2007, 22:56:06 pm »
Ами тези белите, не ги знам как се казват, те стават за сушене, растат много високи. Но за жалост нямам вече от тях. Другите са едни високи дълги листа бяло зелени...и от тях нямам вече / този букет съм го правила преди 2 години /. Другите листа са от палмата, имам една малка палмичка. Сушат се рози други цветя с цветовете надолу. А посредата това не знам какво е, намерих го зад градината и го изсуших, и след това го боядисах с боя за яйца, червена. :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #565 -: Май 25, 2007, 23:12:30 pm »
Стават за сушене почти всички цветя, разни треви, житни класове, царевични стъбла, папрати и много други дето не им знам изобщо имената.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #566 -: Май 26, 2007, 10:04:25 am »
Аз ще ви се радвам на цветята,много са хубави всичките.Osiana сухите ти цветя са страхотни и аз си правя сама аранжировката,но не мога да вмъкна снимки.Вие как ги пращате-извинявайте за тъпия въпрос :oops:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #567 -: Май 26, 2007, 10:34:39 am »
Osiana ,направо се влюбих във жълтата роза"Goldquelle",със сигурност ще си завъдя такава при първа възможност! :wink:"Кученцата"ти са прекрасни,моите и те са такива,затова няма да ги дублирам със снимки.Много са весели! :DАранжировката ти от сухи цветя обаче отново ме кара да ти кажа съвсем искрено и от сърце: :youwoman: Страхотно чувство за красота и усет към изящното и финото имаш!Браво,мила!Пълниш ми душата! :balk_602:С нетърпение очакваме и останалите ти аранжировки!

fanta_22 ,ти обаче не спираш да ни изненадваш приятно!Браво! :balk_47:Много красиви рози!А,онова бялото цвете какво е ?

На всички,останали момичета,участващи във темата едно голямо ГУШ ! :grouphug2:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моята Градинка
« Отговор #568 -: Май 26, 2007, 10:41:30 am »
Osiana сухите ти цветя са страхотни и аз си правя сама аранжировката,но не мога да вмъкна снимки.Вие как ги пращате-извинявайте за тъпия въпрос :oops:

Тъпи въпроси няма.
Виж ТУК
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка
« Отговор #569 -: Май 26, 2007, 11:13:56 am »



Ето още малко снимки. Детелинката още не засадена и цъфти. Много я харесвам. Другата ми червена роза разцъфтя. Първата е храстовидна, тази май е като дърво. Ози поправяй :oops:  А първото не знам какво е, но си го харесвам :lol: :oops:
Кажете как по точно сушите цветя. Мари как сушиш рози :oops:, ще споделиш ли.
Ози страхотна аранжировка. За сухите цветя ясно, а другите как се сушат :)  :oops:
Баракуда "самакитката" много ми хареса. Много нежен цвят. :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #570 -: Май 26, 2007, 11:28:46 am »
Надявам се да стане този път.Не ми се смейте много ако пак оплескам нещата :?
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #571 -: Май 26, 2007, 11:33:23 am »
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #572 -: Май 26, 2007, 11:49:28 am »
Lali  :thankyousign:за пояснението.Ще се опитам да оправя размера на снимките.Още веднъж благодаря :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #573 -: Май 26, 2007, 12:24:16 pm »
Лидиа, мила, рози-дръвчета, по природа няма. Те се правят така: взима се стъбло от дива роза, посажда се да си пусне корени, и отгоре като корона му се присаждат клонки от градинска или сортова роза.
Баща ми на това му казва "ашладисване".

Баракуда, благодаря ти, мила, ти също си голяма градинарка. :D

Фанта също ме изненадва приятно. :D

Сушенето на цветя става, като се вързват на снопче и се оставят на проветриво място, но сухо, с главите на долу да висят. Като изсъхнат, си ги аранжирате, преди това могат да се боядисват. Има едни като гъбички, специални, на тях могат да се набучват и да се правят страхотни декоративни букети, също за стена.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #574 -: Май 26, 2007, 15:02:22 pm »
Аз само да добавя за сушенето, че е хубаво да се увиват в чиста хартия. Имам впредвид да не е вестник или от тази гладката, цветна и т.н. Трябва да е от тези които някога увиваха салама и сиренето :lol: в магазина. Знам, че хартията поема влагата, но не съм сигурна дали не спомага също и за вредители и мухлясване.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #575 -: Май 26, 2007, 16:43:45 pm »
Мари освен от вредители хартията ги пази и от гаргите - да не ги нацвъкат  :?
Иначе и аз така съм сушила рози. А преди време бях правила едни аранжировки с листа ей като тези. Много добре стават само трябва да се лакират хубаво с лак за коса.
Оси благодаря за пояснението как се правят розите дървета - аз мислех, че ги окастрят до един стрък, който после се разклонява, така че да приеме тази форма.
« Последна редакция: Май 26, 2007, 16:46:01 pm от klia »
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #576 -: Май 26, 2007, 17:01:16 pm »
Осиана още снимки ще ти пусна като мога , а бялото беше Ружа но изтрих това мнение че не ми хареса снимката, радвам се че ти харесват мойте снимки...  :P :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка
« Отговор #577 -: Май 26, 2007, 20:37:13 pm »
И аз  като клиа точно това си помислих :oops:
Вече знам  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #578 -: Май 26, 2007, 20:59:02 pm »
lidia,лилавото цвете от семена ли е?Какво е? А,розата ти прилича досущ като "Schwarze Madonna" на Osiana!Поздравления!Детелинките са ми слабост! :wink:Много хубаво са нацъфтели!

georgeel ,добър опит със качването на снимки! :wink:Очакваме продължение!Има какво да покажеш,сигурна съм! :wink:

 :ask:Останалите момичета сигурно са "в затишие пред буря"!
  Намирисва ми на "порой" от снимки на цветя! :wink:

 :grouphug2:
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #579 -: Май 26, 2007, 22:28:59 pm »
Оси работи по въпроса с осведомеността ми за розите-дървета защото се сдобих с още две такива и силно се надявам да не ги уморя това лято :-) Новите две са червени сорта е Европейска роза - мислех да купувам такива рози-дървета догодина но случайно видях в един градински център такива та реших че си струва риска вместо догодина да се чудя как да ми ги доставят от някъде си.