0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #540 -: Май 24, 2007, 16:35:18 pm »
Лидиа, все пак зависи къде е прекършена, ако са засегнати и корените или чуканчето, може и да не оживее, но ти изчакай, надявам се да се оправи, може  да продължи известно време докато избие на ново.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #541 -: Май 24, 2007, 19:51:41 pm »
Осианка, ако не е тайна, би ли издала колко голяма е твоята градинка като квадратура?!  8O Щото толкова много красота показа, та съм се загрижила къде си я побрала!!! Особено розите имат нужда май от повечко място, защото някои са си като храсти!!! Прости ми нездравото любопитство!  :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #542 -: Май 24, 2007, 20:51:43 pm »
Фанта, темата си е за цветята.

Дива Роза, градината с рози не е голяма, но там са посадени само рози, и повечето от тях са рози- дръвчета и така се събират доста рози, но аз имам отделно други две градинки където са всички други цветя които показах /а и още имам много да показвам/, освен саксиите. Освен това храстовидни рози, от големите нямам.
Като цъфнат всички, ще снема цялата градина и  ще видиш, че не е голяма. Най- много до седмица. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моята Градинка
« Отговор #543 -: Май 24, 2007, 20:59:58 pm »
Посадих един декоративен слънчоглед и израстна около 20 см висок, обаче едни черни мушички го нападнаха и листата му станах на дупки и свити. С какво да го лекувам знае ли някой?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #544 -: Май 24, 2007, 21:07:57 pm »
Ами то от инсекти край няма тая година, аз мисля че той сам ще се възтанови, ако не го нападат повече разни гадинки. Според мен спасението е един хубав исектицид.

Но да кажат и момичетата, може някой да знае повече за тези мухички.



Да ви кажа, нали имах проблем с едни голи охлюви, ...ами изтрепах ги всичките, малко ми е жал, ама няма как, опасаха ми градината.  :lol: Това един препарат на малки сини гранулки, направо им разказа игрите, градинката изглежда като охлювско бойно поле... :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моята Градинка
« Отговор #545 -: Май 24, 2007, 21:12:45 pm »
Ами те дупките май са от голи охлюви, макар, че не видях. :(
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #546 -: Май 24, 2007, 21:18:24 pm »
Ами те дупките май са от голи охлюви, макар, че не видях. :(

Знаеш ли, и аз нито един не виждах, докато изведнъж  се размърда пръстта и един излезе щото поливах, ...ами да не повярвате, и аз не вярвах на очите си, ама те се крият под пръстта и даже гризат корените на цветята, така че ако имаш наистина от тея гадини, купувай нещо, щото ще изпасат всичко. Така както си мислех че са няколко само, ела да видиш... всеки ден от катко съм наръсила с тези гранули, измират по около 50 на ден... не е за вярване...НАПАСТ
От инсектициди не умират, трябва да е нещо специално за голи охлюви...... :lol:
« Последна редакция: Май 24, 2007, 21:21:53 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моята Градинка
« Отговор #547 -: Май 24, 2007, 21:22:45 pm »
Уфф, добре че ми каза.
Re: Моята Градинка
« Отговор #548 -: Май 25, 2007, 00:28:29 am »
Лали, ако са мушички можеш да набодеш няколко кибритени клечки, с главичките надолу, в пръстта около стъблото на слънчагледа. Фосфорът от клечките в случая помага, но ако са охлюви - не знам какво би помогнало.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моята Градинка
« Отговор #549 -: Май 25, 2007, 10:39:51 am »
И мушички има, листата в средата са свити и нагънати. Но външните са целите на дупки, което ме кара да мисля, че има охлюви.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #550 -: Май 25, 2007, 10:42:39 am »
Щом са на дупки, освен от охлювите, може да е също от гъсеници...
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #551 -: Май 25, 2007, 10:55:30 am »
  :heartbeat:Ето и моята червена прелест! :flower:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #552 -: Май 25, 2007, 11:06:14 am »
Червено кученце: http://www.bgalbum.com/displayimage.php?pos=-5490926


Розово кученце: http://www.bgalbum.com/displayimage.php?pos=-5490928


Бяло кученце: http://www.bgalbum.com/displayimage.php?pos=-5490925


А, на това баба ми му казва: "съмни-мръкни" :lol: http://www.bgalbum.com/displayimage.php?pos=-5490927
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #553 -: Май 25, 2007, 14:26:10 pm »
Osiana ти тотално ме заинтригува с розите-дървета - от няколко дни съм горд собственик на такава - sunflare надявам се да имам и снимков материал по-натам та да показвам :-) Сега остава да изчета всичките ти страхотни напътствия за розите за да не я утрепам набързо.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #554 -: Май 25, 2007, 14:32:20 pm »
Ей, момичета, вие пак ме карате да въздишам. Толкоз много цветя имате.
А за тез рози - дървета не е ли късно? Клиа, от къде си я взе? Аз търся но ги изпуснах в метро и сега не знам от къде да я намеря. На друго място никъде не съм видяла.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #555 -: Май 25, 2007, 14:55:58 pm »
Ей, момичета, вие пак ме карате да въздишам. Толкоз много цветя имате.
А за тез рози - дървета не е ли късно? Клиа, от къде си я взе? Аз търся но ги изпуснах в метро и сега не знам от къде да я намеря. На друго място никъде не съм видяла.

Ако я купуваш посята в саксия, няма проблем, ако е с гол корен е късно, чак на есен. Ако е в саксия и искаш да я пресадиш в градината, изчакай до есента.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #556 -: Май 25, 2007, 15:18:58 pm »
Саксия е - и мисля да си седи в саксия че иначе е много сложно зазимяването и.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #557 -: Май 25, 2007, 16:54:53 pm »
Виждам че сме на вълна Рози и ето някой от мен, мойте са все градински , нямам още нито една в саксия...

         

         
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #558 -: Май 25, 2007, 17:48:09 pm »
То бива, бива красота, ама като тази тука?! Момичета, вълшебно прекрасни са цветята ви!!! Вярно е, че градинарството е много добра и красива терапия! Толкова бързо ви цъфтят, че докато осмисля показаното и бам! - нови снимки!!! Браво! Браво! Браво!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #559 -: Май 25, 2007, 19:41:32 pm »
     Нещо не се справям с пращането на снимки :oops: