0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Моята Градинка
« Отговор #500 -: Май 20, 2007, 17:26:56 pm »
Момичета, засадих си кипарисите. :)
Гледах да са на 1,5 м., да са на завет и почвата да е достатъчно песъчлива.
Ха сега, стискайте палците да се хванат :D!
Мога, стига да искам.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #501 -: Май 20, 2007, 17:51:35 pm »
Бракудке, Глоксиниата  обикновено e луковично, което през зимата се вади /луковицата/ и се почиства, и на пролет се посява в нова пръст.

 :oops:Пък на мен ми казаха,да го "зазимявам",т.е.да не до поливам зимата и да си стои във саксийката,без да вадя луковичката.Та на третата година така и не изкласи вече. :( :?Сега смятам да си взема пак и по твоята схема на отглеждане ще успея да му предоставя по-дълъг живот. :wink:Благодаря ти,за консултацията с розите! :thankyousign:

Момичета, засадих си кипарисите. :)
Гледах да са на 1,5 м., да са на завет и почвата да е достатъчно песъчлива.
Ха сега, стискайте палците да се хванат :D!

Браво,браво! :goodluck: Няма начин да не се хванат! :crossfingers:По учебник си изпълнила инструкциите!Айде,като поотраснат малко да ни покажеш техни снимчици. :crossfingers:

А, я кажи, какво е това цветенце, много е хубаво. :D

Разчитам на момичетата да кажат,какво му е наименованието.Разсадно е.Всяка година му събирам семенцата и му правя разсад.Но цъфти цяло лято,затова е не само лъчезарно и красиво ,но и практично! :wink:


*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #502 -: Май 20, 2007, 18:35:20 pm »
Момичета, засадих си кипарисите. :)
Гледах да са на 1,5 м., да са на завет и почвата да е достатъчно песъчлива.
Ха сега, стискайте палците да се хванат :D!
Стискам палци, ще се хванат, няма начин. :D

Момичета, кажете как се казва това цвете което Баракудка ни е показала, ако може и латинското му име, че искам и аз да си взема такова. Нали не съм много нахална? :oops:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #503 -: Май 20, 2007, 23:46:59 pm »
Направо не мога да се начудя на Баракудката, от де ги вади тез цветя.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #504 -: Май 21, 2007, 09:42:35 am »
Направо не мога да се начудя на Баракудката, от де ги вади тез цветя.

И аз! :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка
« Отговор #505 -: Май 21, 2007, 10:11:25 am »
Момичета, помагайте - в София от 3-4 дни е потоп, очаква се валежите да продължат минимум до края на седмицата. За съкъзчетата и кученцата не се притеснявам, но розата - тя е под открито небе и постоянно я вали - за сега няма признаци да й е зле, но може ли да изгние?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #506 -: Май 21, 2007, 10:15:40 am »
Момичета, помагайте - в София от 3-4 дни е потоп, очаква се валежите да продължат минимум до края на седмицата. За съкъзчетата и кученцата не се притеснявам, но розата - тя е под открито небе и постоянно я вали - за сега няма признаци да й е зле, но може ли да изгние?
Каква е розата? Ако е градинка, няма проблем.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка
« Отговор #507 -: Май 21, 2007, 10:25:23 am »
Осиана, не знам какво е градинка :oops:. Знам, че е градинска, ако това помага (ама те сигурно всички са такива) - трябва да стане храст. Има три пъпки, които въпреки дъждовете, продължават да набъбват и три издънки, които растат. Засадена е в саксия и преди седмица изглеждаше така
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #508 -: Май 21, 2007, 10:50:21 am »
Цветето от градината на baracuda се казва калифорнииски мак, много е хубаво и отдавна искам да си го захвана, иначе го има и в други цветове, ама мен явно хич не ме бива в правенето на разсад... затова си карам само с моите петунии...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #509 -: Май 21, 2007, 11:27:27 am »
Осиана, не знам какво е градинка :oops:. Знам, че е градинска, ако това помага (ама те сигурно всички са такива) - трябва да стане храст. Има три пъпки, които въпреки дъждовете, продължават да набъбват и три издънки, които растат. Засадена е в саксия и преди седмица изглеждаше така


Исках да кажа "ГРАДИНСКА", изпуснала съм "С". Щом е в саксия, саксията трябва да има дупки, да изтича ненужната вода. Ако е чак такъв потоп, ами премести я временно на сухо. Макар че не вярвам да и стане нещо.


Цветето от градината на baracuda се казва калифорнииски мак, много е хубаво и отдавна искам да си го захвана, иначе го има и в други цветове, ама мен явно хич не ме бива в правенето на разсад... затова си карам само с моите петунии...

Мерси Гери. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #510 -: Май 21, 2007, 16:17:00 pm »
Аз имам вече няколко изгнили мушкати. За сега само с това се разминах, дано да нямам други поражения.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #511 -: Май 21, 2007, 22:07:57 pm »
Направо не мога да се начудя на Баракудката, от де ги вади тез цветя.

И аз! :wink:

Айде,айде,не се правете на скромни! :wink:Малко ли красоти показвате,не мога да ви се опра и на малкия пръст! :wink:
 :grouphug2:

Цветето от градината на baracuda се казва калифорнииски мак, много е хубаво и отдавна искам да си го захвана, иначе го има и в други цветове, ама мен явно хич не ме бива в правенето на разсад... затова си карам само с моите петунии...

На есен,ако искаш ми прати адреса си да ти пратя семенца!Може и в писмо да ти ги пратя,няма проблем!Който иска ще му пратя! :balk_602:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #512 -: Май 21, 2007, 23:33:33 pm »

На есен,ако искаш ми прати адреса си да ти пратя семенца!Може и в писмо да ти ги пратя,няма проблем!Който иска ще му пратя! :balk_602:

А ако аз искам ще ми пратиш ли?  :lol:






Направо не мога да се начудя на Баракудката, от де ги вади тез цветя.

И аз! :wink:

Айде,айде,не се правете на скромни! :wink:Малко ли красоти показвате,не мога да ви се опра и на малкия пръст! :wink:
 :grouphug2:



  :lol:     :lol:    :lol:     :lol:   Бива си я тая Баракудка!!!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #513 -: Май 22, 2007, 00:01:33 am »
Цветето на Баракуда, освен Калифорнийски мак се нарича Ешолция.Аз също го имам, но от опит знам, че трудно понася пресаждане, затова го оставям до късна есен и семената, които са се пръснали  поникват на пролет без да ги садя.Поникват страшно много, затова се налага да ги прореждам.Освен, ако няма и друг любител градинар в къщи, който много рано напролет да прекопае градинката.
А за Глоксинията на Осиана, мисля , че точно на него казват Каменно цвете.Но всъщност няма значение.По-важно е, че има такива красоти, които да ни радват.
   
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #514 -: Май 22, 2007, 09:33:46 am »
Цветето на Баракуда, освен Калифорнийски мак се нарича Ешолция.Аз също го имам, но от опит знам, че трудно понася пресаждане, затова го оставям до късна есен и семената, които са се пръснали  поникват на пролет без да ги садя.Поникват страшно много, затова се налага да ги прореждам.Освен, ако няма и друг любител градинар в къщи, който много рано напролет да прекопае градинката.
А за Глоксинията на Осиана, мисля , че точно на него казват Каменно цвете.Но всъщност няма значение.По-важно е, че има такива красоти, които да ни радват.
   

Ketti,  :bighug: :thankyousign:

Какво стана със семената от Камелията?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #515 -: Май 22, 2007, 09:51:11 am »
На есен,ако искаш ми прати адреса си да ти пратя семенца!Може и в писмо да ти ги пратя,няма проблем!Който иска ще му пратя! :balk_602:
А ако аз искам ще ми пратиш ли?  :lol:

Иска ли питане,като събера семената ще ти се обадя да кажеш къде да ги транспортирам! :wink:
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #516 -: Май 22, 2007, 10:49:11 am »
На есен,ако искаш ми прати адреса си да ти пратя семенца!Може и в писмо да ти ги пратя,няма проблем!Който иска ще му пратя! :balk_602:

Мерси Баракуда, но няма да те затруднявам с пращане, семенцата му ги продават на пакетчета и аз преди си бях взела, но явно е най-добре да се посеят в градината, а не като мен в саксия... По скоро ще хвана майка ми да посее в градината в Търново и ще им се радвам там. Тук за София петуниите вършат чудесна работа, а милото е фен на кратунки и декоративни тиквички и всяка година се засяват 6 огромни саксии с тиквички или кратунки. Тая година е засял едни тиквички като гъбки - горната им част е червена, а долната бяла, ще видим какво ще излезе.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #517 -: Май 22, 2007, 10:51:20 am »
Още снимки:




*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #518 -: Май 22, 2007, 11:05:32 am »
Браво, Фанта. :D



Моите рози, днес се правих пак на фотограф  :lol:  :


Schwarze Madonna


Aachener Dom


Black Baccara
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #519 -: Май 22, 2007, 11:21:01 am »
Оси, страхотни са  пу пу пу

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда