0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка
« Отговор #480 -: Май 18, 2007, 11:56:04 am »
Целойзия (петльов гребен) се казва.
е, не че ги знам всичките как се казват, но това не ми пречи да си ги гледам си любов  :wink: :lol:

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #481 -: Май 18, 2007, 13:12:35 pm »
Ей, Алката, тези целозии направо ми останаха очите в тях. Ми то много красиви, бе. Но и петуниите не им отстъпват. Много са ти хубави цветята.
Жужка не е вярно, че на  сакъзчето не се пречупва връхчето. Напротив даже е задължително, но по принцип старите градинари го правят или на есен при зазимяването, като тези резници ползват както ти каза за нови растения или през ранна пролет - февруари. Съжалявам, че не се бях сетила да ти покажа моите сакъзи когато ги изкарах, да видиш разликата каква е между тези сандъци които са пензирани с тези които не са. Това пречупване стимулира израстването на нови разклонения, така се сгъстява растението и става по - разкошно, а не рехаво. А и при пемзирането се отчупва само връхчето, а не резник като при есенната процедура.
Фокси, не се сещам кое цвете е кученце. Тук има  едно на което му викат кученце, но е външно, расте на височина, та явно не е това. Пусни снимка да го погледна.

П.П. Фокси, сега се сещам, защо не направиш няколко пробни растения, като ги гледаш по различен начин и така ще прецениш как им е най добре. Например на едно му откъсни само връхчето, на друго както Жужка ти е казала  и така.
« Последна редакция: Май 18, 2007, 13:14:39 pm от Mary »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка
« Отговор #482 -: Май 18, 2007, 13:16:25 pm »
Alkata страхотни цветя.  :D
Това дето му викаш Петлъов гребен цъфти много дълго и много го харесвам.  :D

Ози ще изкопая Розата , но сега нямам възможност защото навън не се спря да вали. При първия удобен случай ще видя дали ще мога да направя нещо.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #483 -: Май 18, 2007, 13:35:35 pm »
Alkata поздравления,ми то голяма красота беееее.Направо една малка джунгла си имаш.
Аз съм си малко селско чадо и много ми липсва в апартамента сега градинка с цветя,за това се старая да отглеждам стайни към 30 саксии са почти вече,че и към офиса дестина съм замъкнала.Най много ме радват цъфтящите,например китайските рози по това време са в стихията си.Не са много капризни цветя и какви цветове само.....
Имам един въпрос към тези,които имат дифенбахии/дано правилно съм го изписала/.По това време страшно много листни въшки имат от тези дето са залепнали по листата и стеблото,пръскам с какво ли не от цветарски магазини дето ми препоръчват,мия ги и с разтвор от вода и веро,някой ми беше казал но нищо.Покрай тях се заразяват и другите цветя,абе голяма напаст.Пък са красиви и не ми се ще да ги изхвърлям.
Re: Моята Градинка
« Отговор #484 -: Май 18, 2007, 13:41:21 pm »
Мари, ето на това казвам кученце

това е от миналата година, но ще направя точно така - още днес ще откъсна връхчето на едното да видим, какво ще стане :)

Алката страхотни цветя, завиждам ти за вътрешните - моят мъж ме е ограничил до 4 саксии вътре в апартамента, за повече не дава и дума да се даде :(
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #485 -: Май 18, 2007, 13:54:30 pm »
Алката, браво  :D, много хубави са ти цветенцата :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Моята Градинка
« Отговор #486 -: Май 18, 2007, 13:57:24 pm »
Мари, на мама не й се налага да пензира  :lol: - непрекъснато има желаещи за резнички. Може би заради това не го прави. Нейните (за разлика от моите) сакъзчета са направо разкошни. Може би в това е ключа на палатката :wink:.
Мога, стига да искам.
Re: Моята Градинка
« Отговор #487 -: Май 18, 2007, 14:42:13 pm »
Фокси,
и аз на тях им викам кученце, латинското наименование не го знам.
Като малки си играехме с тях и ги карахме да "лаят"  :D
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #488 -: Май 18, 2007, 17:58:33 pm »
Алката ,браво!Страшна градинарка си!
Много са ти красиви и гледани цветенцата!

 :bighug: :balk_47: :balk_46: :balk_602:
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #489 -: Май 18, 2007, 18:04:49 pm »
Фантучи,,само така!Страхотен божур!Пък и си добър фотограф... :lol:,не като мене!

     

Тази снимка е специлно за Осиана, Осиана, снимките ми са от телефон с камера и понякога излизат не както трябва тоест леко мътни, но тази поне е хубава...
На това му викаме- Каменното цвете, расте на луковици, който трябва за да може да цъфне да се разделят , през зимата обикновенно спи, но е добре да се полива за да не изсъхне съвсем  , но цъвти в розово и бяло, в такива големи цветове. Е мисля че сте виждали,  но нямам много информация за него...
Re: Моята Градинка
« Отговор #490 -: Май 18, 2007, 18:16:27 pm »
Фантичка, това не е ли лилиум?
Поне аз имам такова и винаги съм си мислела, че е  :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #491 -: Май 18, 2007, 18:37:15 pm »

Тази снимка е специлно за Осиана, Осиана, снимките ми са от телефон с камера и понякога излизат не както трябва тоест леко мътни, но тази поне е хубава...
На това му викаме- Каменното цвете, расте на луковици, който трябва за да може да цъфне да се разделят , през зимата обикновенно спи, но е добре да се полива за да не изсъхне съвсем  , но цъвти в розово и бяло, в такива големи цветове. Е мисля че сте виждали,  но нямам много информация за него...


Щом е специално за мен, много благодаря, Фанта  :D.  Ами много исках да видя твоите цветя, сега съм много доволна.  :lol: Мерси.
Това прилича много на лилиум, но щом Фанта казва...



Имам въпрос, момичета, не съм виждала тук трънния венец и ли как му викат не знам, но вие се сещате за какво става дума. Та, ако знае някой  истинското му, латинско име, ще съм му благодарна. Като имам латинското име мога да го търся, и има шанс да го намеря някъде.

P.S. Май се казваше Христов венец.



Момичеста всички сте превъзходни градинарки!!! :D :bighug: и нямам търпение да се срещна с вас. :D :D :D
« Последна редакция: Май 18, 2007, 20:54:18 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #492 -: Май 18, 2007, 20:30:13 pm »
Фанта, това цвете се казва хипеаструм или рицарска звезда /hippeastrum/. Майка ми ми даде 3 луковици, но са още много малки - колкото един пръст. Като цъфне ще го фотам. :D :) :lol: Прилича на лилиум само цвета, но листата им са различни. Аз очаквам до няколко дни да ми цъфне и лилиума.

А това кученце прилича много  на нашите кученца. Явно е едно и също. При нас си расте в градината на двора, без да се полагат абсолютно никакви грижи за него. Казано честно, не съм му обръщала никакво внимание.
« Последна редакция: Май 18, 2007, 20:31:47 pm от Mary »
*

    валя

Re: Моята Градинка
« Отговор #493 -: Май 18, 2007, 22:24:33 pm »
Листата на дифенбахийте се мият с разтвор от домашен сапун с малко вода. С помоща на една гъбичка измиваш всяко едно лисо поотделно до като поднат всички въшки
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #494 -: Май 18, 2007, 22:26:06 pm »
Честно казано и аз така процедирам. А тази процедура на лимоните я прилагам няколко пъти годишно и при мен има ефект.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #495 -: Май 19, 2007, 16:38:03 pm »
Вече ми цъфна и едно друго цвете което много харесвам

Gloxinie







Момичета, не знаете ли как е истинското име на Христовия венец?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #496 -: Май 19, 2007, 17:59:45 pm »
Незнам Оси дали говорим за едно и също цвете, но ако е това се казва Euphorbia milli


"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #497 -: Май 19, 2007, 18:41:27 pm »
Благодаря ти, мила, точно това е.  :bighug:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #498 -: Май 20, 2007, 16:05:10 pm »
Osiana ,ще ми трябват още няколко рози,но смятам да си ги купя от "Градините на Осиана" :wink:,чрез доставка до Варна! :wink:Мога да почакам,колкото трябва!
А, това ме радва, мила, какви рози си поръчваш? :lol:
Аз сега съм в процес на размножаване при розите и създаване на нов сорт, което трае мнооого дълго, може и 2-3 години, но трябва да се справя. Розите дръвчета, не са проблем.
Е,2-3 години мога да изтрая!Сигурна съм,че ще си заслужава чакането! :lol:Освен това разчитам на теб за рози с цветове:жълта,бяла и зелена!Какви сортове би ми препоръчала?
 И аз имах същият цвят "Gloxinie",като твоето и много-дълго време ме радва със цъфтежа си,но след 2 години радост,въпреки полаганите грижи не оцеля. :(Отдавна ли го имаш?
Ето днешна радост от моята градина! :wink:




*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #499 -: Май 20, 2007, 17:19:52 pm »
Бракудке, Глоксиниата  обикновено e луковично, което през зимата се вади /луковицата/ и се почиства, и на пролет се посява в нова пръст, но има и захванати от клончета, които си пускат корени във вода и така издържа повече. Това цвете го имам 3 години. Могат да се размножават и по друг начин, като се отреже луковицата на две и всяка част да има показало се стръкче, и така от едно, стават две. Да не се полива прекалено много и да не му се мокрят много листата. Друго не се сещам.

Рози, бих ти препоръчала много....
Пример: Pascali - роза от сорт, облагородена, бяла;
        Polarstern - роза от сорт, облагородена, бяла;
        Landora - роза от сорт, облагородена, жълта;
        Whisky - роза от сорт, облагородена жълта;
        Edelweß - градинска роза, бяла, леко кремава;
        Goldjuwel - градинска роза, жълта;
        Guletta - градинска роза, жълта;
        Elfe - кремаво зелена;

И още много другиииии...

А, я кажи, какво е това цветенце, много е хубаво. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."