0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Моята Градинка
« Отговор #420 -: Май 15, 2007, 15:26:40 pm »
Но за да са гъсти и да няма оголени клонки и да не седи като изсъхнало в основата на корена, трябва често да се пензират.
Така, разбрах какво е пензиране, но те моля да обясниш, какво значи често и до къде ги отчупваш? Понеже всяка година имам проблем с изсъхването на основата на петуниите и стават много грозни, затова питам :oops:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #421 -: Май 15, 2007, 15:34:00 pm »
Хи-хи-хи. Ами фотам е от фотографирам, снимам.


 :lol: :lol: :lol: :lol: :balk_50: :cool: :balk_116:, хайде фотай, да гледаме  :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #422 -: Май 15, 2007, 15:34:39 pm »
Ами често значи, че там където си премахнала връхчето, след време избива ново клонче и това ново клонче като порасне се отчупва и неговото връхче. Относно това до къде, някои отчупват до листенцата, други и листенцата, трети само връхчето. Въпрос на избор. Аз лично тази година за първи път го правя, но откъсвам до където ми падне. Също така е избор и колко разклонения ще прекъснеш. Може през едно, може и всяко. Аз горе - долу 50:50, демек през едно.
Това всичко е в сила и за калибрахоето. Не знам как стоят нещата с лобелията.
Re: Моята Градинка
« Отговор #423 -: Май 15, 2007, 15:37:44 pm »
Mary, благодаря ти за информацията, ще пробвам :)
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Моята Градинка
« Отговор #424 -: Май 15, 2007, 15:57:25 pm »
peti_pati, права си - от Младост Мафия съм  :lol: Благодаря за предложението, ще трябва да го измислим  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #425 -: Май 15, 2007, 18:16:18 pm »
Най-накрая и аз да се престраша да се включа в тази тема  :oops:
Представям и и моята китайска роза

 jazzybaby ,само така!Прелест!Радваме се ,че се"престраши"най-накрая!Очакваме и други снимки от теб!

И аз да сложа малко снимчици от моята градинка - балкон (не е нещо особено, но си е моя и аз си я харесвам :))

 Фоксче ,поздравления за невероятните ти цветя!Личи си,че са отгледани с много любов и грижи!Браво,браво!Възхитена съм!

Момичета,
Страхотни цветя сте отгледали. Ще гледам и аз да се включа със снимки, но засега имам само цъфнали перуники  :D

 mmery ,с нетърпение очакваме твоята цветна фиеста!

Аз също на терасата си отглеждам цветя от собствен разсад...Лавандулата ми е почти готова да цъфне - очаквайте снимков материал :lol:.

 peti_pati
,тръпнем от очакване!Няма да забравим обещанието ти!


*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #426 -: Май 15, 2007, 20:43:50 pm »
                                                      


    :grouphug2: Браво момичета, всички сте страхотни!!!  :grouphug2:
« Последна редакция: Май 15, 2007, 20:45:27 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #427 -: Май 15, 2007, 21:29:52 pm »
Браракудке, и аз вече имам цъфнал божур...То твоя трябва вече отдавна да е прецъфтял.

Mary ,отдавна прецъфтя моят! :balk_133:Твоят модел наистина по-късно цъфти,по-нисък като височина е и цветовете са му по-издържливи. :balk_103:Много,много е красив! :balk_602:

Мари, мила, не може да не се срещнем ние градинарките на лято, ама как ще стане тая среща във Варна, далеч ли живееш от Варна? Баракудка, не я мисля, тя си е от там, Гането  и тя може да дойде ако не е в Германия...

  :good_post:Osiana  :balk_21:,много-добре звучи да си направим ЛЯТНА СРЕЩА НА ГРАДИНАРКИТЕ ! :balk_46:Ще измислим нещо и за Mary,може пък да реши да дойде малко на море! :beach1:Живот и здраве,ще се видим! :grouphug2:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #428 -: Май 15, 2007, 22:23:35 pm »
Много се радавам, Баракудке, че ще направим една среща през август, ще си дойда за кратко и мноооого искам да ви видя. Знам, че ще организирате всичко.
Много ви обичам всички, нали знаете? :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка
« Отговор #429 -: Май 15, 2007, 22:25:17 pm »

Лидиа, опитай твоите да ги поокастриш, изрежи всички наранени и изсъхнали клони. Може да има положителен ефект. Чакам снимка.


Ох ти чакаш снимка ама аз все забравям. Или като се сетя е тъмно вече :oops: :oops: :oops:
Ще снимам утре, то няма какво да се реже толкова по нея, ще видиш.
А иначе другите рози се чувстват чудесно и така са нацъфтяли, че направо не мога да и се нарадвам. Утре ще снимам :oops:
А и аз много не обичам да ги режа, но веднага премахвам изсъхнало и прецъфтяло.
Страхотни цветя, направо не мога да им се нарадвам :D :balk_103:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Моята Градинка
« Отговор #430 -: Май 15, 2007, 22:57:22 pm »
jazzybaby ,само така!Прелест!Радваме се ,че се"престраши"най-накрая!Очакваме и други снимки от теб!


Другите ми цветя не цъфтят по това време. Имам коледниче, но му е много рано  :)
Имам и спетифилиум, но той хич не иска да цъфти  :?

Сега да попитам нещо, имам лимоново дръвче  :D Притеснява ме това, че "плюе", както казвам аз  :lol: По листата се получава нещо като роса и всичко около него става в лепкави капчици  :? Нямам балкон и няма къде да го изнеса  :? Нормално ли е?

lb2f
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка
« Отговор #431 -: Май 16, 2007, 08:43:33 am »
jazzybaby ,само така!Прелест!Радваме се ,че се"престраши"най-накрая!Очакваме и други снимки от теб!


Другите ми цветя не цъфтят по това време. Имам коледниче, но му е много рано  :)
Имам и спетифилиум, но той хич не иска да цъфти  :?

Сега да попитам нещо, имам лимоново дръвче  :D Притеснява ме това, че "плюе", както казвам аз  :lol: По листата се получава нещо като роса и всичко около него става в лепкави капчици  :? Нямам балкон и няма къде да го изнеса  :? Нормално ли е?

За лимончето е нормално да.  Баба ми ми подари огромно дръвче лимон, но го оставих при родителите ми когато се оженихме. Тук стайте са малки и няма къде да го гледам :(
Но да, когато цъфти особено е най-лепкаво  :lol:
Почиствай му листенцата с водичка и памуче, много ще му хареса и няма да е толкова лепкаво :lol:
 Ози отивам да снимам :oops: :lol: :balk_149:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Моята Градинка
« Отговор #432 -: Май 16, 2007, 10:17:02 am »
 :thankyousign:

lb2f
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка
« Отговор #433 -: Май 16, 2007, 11:33:51 am »
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=122904&photo=46
Имам още две рози засадени в райграса. И с двете няма проблем и си цъфтят.
Имаше си листенца и изведнъж ги сви и започна да съхне. Пролетта подрязах само изсъхналото по нея, то нямаше много за рязане де. Дали все пак тревата не я души, но пък другите рози нямат проблем?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #434 -: Май 16, 2007, 11:44:52 am »
Ами, не изглежда добре, тя ще умре... :(
Можеш да се опиташ да я спасиш. Ако искаш, де, щото като я гледам тя няма шанс, ако я оставиш така.
Предлагам да я изровиш, да и намериш подходящо място без треви, където има слънце най-малко 5 часа дневно, подрязваш корените и, и клоните и, посяваш я като и смесиш пръстта с богата на хумус пръст и я поливаш обилно с вода, като начало всеки ден. Никакви торове. Дупката да е достатъчно голяма и пръстта да е разрохкана, не прегъвай корените, да са надолу, на не да стърчат нагоре.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #435 -: Май 16, 2007, 13:01:47 pm »
Оси, аз се прибирам на 11 юни и ще съм със сигурност в България поне до 19 август. Така че се надявам, ако си по това време и ти да успеем да се видим. А за срещата - много съм навита да си организираме такава :lol:
Фоксче, очите ми останаха в тази петуния :lol: Невероятна е! И другите ти цветя са много хубави, но това ме грабна. Аз отдавна искам да си завъдя такава, но не мога да си намеря на пазара. :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #436 -: Май 16, 2007, 13:10:36 pm »
Гане, много се радвам, аз пристигам на 11 август вечерта, Значи ще се видим  :balk_46: :jump12:, смятам да направим среща в неделя, на 12-ти или 18-19 август, ще видим как ще е най-удобно за всички.

За петуниите виж тук, на suchen, напиши petunie и ще видиш какви красоти има, можеш да поръчаш директно он лайн.
www.baldur-garten.de
« Последна редакция: Май 16, 2007, 13:14:15 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #437 -: Май 16, 2007, 13:19:11 pm »
За петуниите /и други цветя, разбира се/ и тук:

www.bakker-holland.de
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #438 -: Май 16, 2007, 13:22:28 pm »
Ихаа, страхотно :lol:
А за петуниите - ще проверя, ама трябва малко да полобирам в къщи, че милото все се сърди на цветарските ми опити. Ние сме в апартамент и нямаме много място, а малкия все ходи и ги къса. И ме е страх да не налапа нещо. Но имам една решетка на стената на терасата, дето искам да я освежа, та продължавам да си се оглеждам за цветя, нищо че ще ме бият :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #439 -: Май 16, 2007, 13:25:12 pm »
 :party: Аз доволен :D :D

Жужка и тя ще дойде, надявам се, щото е от Варна :D

Кой още? :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."