0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #40 -: Март 31, 2007, 00:18:34 am »
Е, Баракудке, браво, много хубава градинка. Наистина прекрасна. Сама ли се грижиш за цветята? Много са ти хубави снимките!! :D

Осиана,страхотни рози!Всичките си ги гледаш в градината ли?
Наистина са много хубави.

joshi, всичките са в градината. 33 рози и други цветя. Като цъфнат пращам снимки.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #41 -: Март 31, 2007, 00:33:20 am »
baracuda, браво! Много са ти красиви цветята. Тези дребните беличките като маргаритки направо ми влязоха под кожата - прекрасни са! Аз съм фен на дребните цветни купчинки.  :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #42 -: Март 31, 2007, 00:38:37 am »
Ето тук и една жълта роза :P




"Sunlight Romantica"
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #43 -: Март 31, 2007, 00:42:21 am »


Neckermann H.G.

Сега сте вие :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #44 -: Март 31, 2007, 01:50:19 am »
Аз нямам такива красоти като Ози, но това са албумите ми с повечето цветя. Остава ми утехата, че и аз ще имам някога такива рози.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105727
http://skorpi.fotovisia.com/r.php?f_id=950
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #45 -: Март 31, 2007, 02:01:42 am »
И аз обожавам цветята и в България си имам доста, но сега брат ми се грижи за тях. Имам предимно палми, понеже терасата ми е остъклена и е като парник. Подарих на няколко приятели и роднини дръвчета от костилка от авокадо - мое произведение :D Иначе обичам да купувам за майка ми. Тя има къща с двор и сади там много цветя. Миналата година и бях пратила 7 кг. луковици и семена на интересни цветя. :oops:  Ще качя малко снимки от нейния алпинеум.
Аз сега експериментирам със съндъчета и си чакам четирилистните детелини, както и лилиумите. Посадих ги преди около седмица и половина и гледам, че са тръгнали. Така че скоро ще ви ги покажа и тях.
Страхотна тема :lol: Иначе в момента отглеждам два цикаса, които след пресаждането бяха пожълтели и наново изкарват. И един клематис. Много го харесвам. Моя е тънолилав, но се реже на пролет и сега чакам да тръгне.
На мен с лалетата не ми върви :( Само зюмбюлите ме обичат :lol:
Обещавам утре да покажа малко снимки :D
« Последна редакция: Март 31, 2007, 02:03:17 am от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Моята Градинка
« Отговор #46 -: Март 31, 2007, 08:19:29 am »
Мимичета, шапка ви свалям, отгледали сте красиви и жизнени цветя. :youwoman:
Аз пък съм тотален антигений, при мен мре даже това, което вирее без грижи :oops:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #47 -: Март 31, 2007, 09:53:31 am »
Мари, ти имаш много хубави цветя, наистина. Всички цветя са красиви.
Гане, ще чакаме снимки :D
Миники, мила  :(, даа не мислиш, че аз знаех допреди 2 год. как се гледат рози? Човек се учи. :D
Малко зайче, ще споделиш ли с нас някои трикове за отглеждането на кактуси? Аз много ги харесвам, но все ги удавям, знам че не обичат много вода... Кажи ни как ги гледаш :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка
« Отговор #48 -: Март 31, 2007, 10:07:59 am »
Мацки, страхотни сте! Страхотни снимки!

Обожавам цветя :D За момента сме в гарсониера, а растенията, които имам от години, растат ли растат .... имам чувството, че и една малка саксийка да трябва да сложа някъде, вече няма да има къде :? От време на време пък правим упражнението "местене" и цветята геройски издържат, засега. Например една палма от една педя височина сега е по-висока от мен  :lol: Чакаме преместване в по-голям апартамент и тогава ще имам възможност за още цветя :D

Благородно ви завиждам за градинките, момичета! :D Много съм си мечтала за двроче, по две причини - да си гледам градинка и да закусваме на маса в двора :lol:
Благодаря ти, Бени!







*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #49 -: Март 31, 2007, 10:11:52 am »
Мари,браво!Много хубав албум! :bighug:

little_rabbit и Гане,чакаме снимки на вашите красоти! :hug2: :balk_21:

Миники! :sunshine: :flower:

Osiana,мила,я кажи при какви условия виреят магнолиите.Правила съм опити да отглеждам някои цъфтящи храсти,донесени ми от Гърция,но измръзват на нашият климат,при все че предприемам мерки за това.Снимки с номера 5 и 9 са на такива рози,които зимуват навън.Много ми е трудно да ги опазвам ,да оцелеят на минусовите температури.Та дали мога да си завъдя една магнолийка? :balk_600:Наскоро си засях някои ниски декоративни храстчета,но ако се приспособят,ще ги снимам по-нататък,да ги видите. :balk_602:
« Последна редакция: Март 31, 2007, 10:14:35 am от baracuda »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #50 -: Март 31, 2007, 10:13:12 am »

Благородно ви завиждам за градинките, момичета! :D Много съм си мечтала за двроче, по две причини - да си гледам градинка и да закусваме на маса в двора :lol:

Ето това еднин много прекрасен момент, да гледаш градинката, от масата в двора и да си пиеш кафето, неповторимо е.... Аз всяко лято така релаксирам... Съзерцавам розите и пийвам кафенце......... 8)
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #51 -: Март 31, 2007, 10:20:16 am »

Благородно ви завиждам за градинките, момичета! :D Много съм си мечтала за двроче, по две причини - да си гледам градинка и да закусваме на маса в двора :lol:

Ето това еднин много прекрасен момент, да гледаш градинката, от масата в двора и да си пиеш кафето, неповторимо е.... Аз всяко лято така релаксирам... Съзерцавам розите и пийвам кафенце......... 8)

Невероятно е,човек се чувства щастлив,заобиколен от тази цветна приказка!FreshBreeze, :cuddle:!Очакваме и от теб снимки! :balk_21:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #52 -: Март 31, 2007, 10:27:35 am »
Баракудке, за магнолиите:
Магнолията е вид храстовидно дърво което расте до 3,5 метра че даже и повече. Трябва да има много място. Около нея на метър, два да няма нищо друго, крените и растат не само надолу, а и настрани, затова около нея не е хубаво да се копае. Младата магнолия е много чувствителна(kато порасне, вече не е така),затова през зимата трябва да се зазuми. Почвата около корените през късна есен се покриват със стърготини или начупени кори от дървета(виж моите рози, почвата е покрита с такива, предпазва от студ, изглежда красиво а и не растат толкова много треви и бурени), а короната се увива с чувалче от лен или от картофи, все е едно я обличаш. Но никога не се покрива с найлонови торби и подобни.
Дано съм била полезна :D
« Последна редакция: Март 31, 2007, 14:21:34 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #53 -: Март 31, 2007, 10:36:15 am »
Ето пускам синята роза, и ако кажете, че не съм фотограф........ :lol: :oops:




Mamy Blue
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #54 -: Март 31, 2007, 11:58:12 am »
Osiana,ти си кралица на розата! :youwoman:Короновам те най-официално! :balk_5:Невероятни рози!Дъх не мога да си поема от искреното си възхищение!Пък,че си и фотограф,бе...пу,пу! :balk_600:

Днес,снимах някои прелести от моя малък рай,това е послучай утрешният празник.На фона на класните рози на Osiana изглеждат като селянийка,но пък хващат окото! :cool:







П.П.Osiana,много зор ще видя май с тези магнолии,пък и тук не съм виждала някъде да продават...
« Последна редакция: Април 14, 2007, 23:11:32 pm от baracuda »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #55 -: Март 31, 2007, 12:05:13 pm »
Баракудке, забранявам ти да казваш че цветята ти са "селянийка", такива работи няма. Всички са красиви, имаш прекрасни цветя.
Магнолия не знам дали в Бг продават, поинтересувай се. Но ако се грижиш правилно за нея, особено докато е млада, после ще имаш едin от най-красивите пролетни храсти, тя е толкова екзотична и нежна, че си заслужава труда. Успех :D
Ти явно имаш голям двор, толкова много цветя, очарована съм :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Моята Градинка
« Отговор #56 -: Март 31, 2007, 13:22:41 pm »
Продават магнолия в БГ. Мойта е от Флора - изложението в НДК на цветя, но е още млада.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #57 -: Март 31, 2007, 13:43:47 pm »
Фанта, много хубава роза, бе :D, браво :D

Лейди, каква ти е магнолията, като моята или е друг сорт? Има и розови, с друга форма на цветовете, прекрасни са.......
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #58 -: Март 31, 2007, 13:46:54 pm »
Ето и обещаните снимки от мен :lol:
  Клематис

Клематис

Клематис

Коледната ми звезда и фикуса. Той е с бяло по края на листата.

Това са лалетата, които изобщо не пожелаха да ме харесат :oops: Не цъфнаха.

Алпинеума на мама. Все и обещавам да й купя плачеща върба и се надявам скоро да стане и това :lol:

пак от него

алпинеума

алпинеума





това е цикаса, който успях да съживя :lol:

и последно бръшляна, който много харесвам
Ами това е за сега от моите цветя :lol:

За магнолиите искрено ви завиждам. Аз все не мога да се наканя да си купя, а и няма как да я гледам :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Моята Градинка
« Отговор #59 -: Март 31, 2007, 13:53:03 pm »
Много красиви цветя, останах без дъх направо! Направо ме досрамя да си публикувам снимките си :oops:.
Фани, магнолии има на няколко места във Варна, не съм си взимала, защото знам, че са доста капризни.
Лейди, ако искаш снимай листата на рододендрона и ги публикувай тук. Ще се опитам да ти помогна.
Мога, стига да искам.