0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #380 -: Май 09, 2007, 22:09:32 pm »
Баракуда това са "камбанки"(така им казвам аз, защото хич не мога да помня другите им имена :oops:) :D. Същите като твойте, но в други цветове.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=122904&photo=13
Ау!Големи красоти!Пу!Пу! :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #381 -: Май 09, 2007, 22:50:35 pm »
Лидиа, кажи ми малко повече за тези рози, за да разбера къде е проблема. Пиши ми как ги гледаш, ториш ли ги, имаш ли животни които вероятно пишкат там и всичко каквото се сетиш. Имат ли достатъчно слънце, режеш ли ги и т.н.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #382 -: Май 10, 2007, 09:12:33 am »
Благодаря за съвета, Osiana. Ще пробвам така и ще видим какво ще се получи. А ти непременно да покажеш снимки на езерцето.И аз си купувам "Къща и градина", но май не съм срещала как се прави езерце. Само съм виждала снимки, едни такива мънички, от които нищо не можеш да разбереш. От няколко месеца даже съм се абонирала, защото последно време трудно намирах броевете. Аз горе-долу разбирам от цветя :wink:, така че ако имате въпроси... ще се радвам да Ви помогна с каквото мога.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #383 -: Май 12, 2007, 10:54:31 am »
Баракудке,първото ти цвете се нарича Candilaka или както му казват Кандилка, а второто мисля, че се казва Ранункулус и е от семейството на лютичето.

Благодаря ти!Не им помня много имената! :oops:Разчитам на теб и занапред!
 :bighug: :bighug: :bighug:

Е,това са карамфилчета,съвсем обикновени,но ухаят прекрасно! :lol: :lol: :lol:


Re: Моята Градинка
« Отговор #384 -: Май 12, 2007, 11:04:20 am »
Ох момичета, като ви гледам градинките, и така благородно ви завиждам.... Ама и моят кът на балкона добре се оформя...  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #385 -: Май 12, 2007, 14:41:13 pm »
Ето и моя храст цъфна  :D

Weigelie


Weigelie



Браво Баракудке  :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #386 -: Май 12, 2007, 18:01:13 pm »
Ей, Баракудке, ако знаеш само от кога търся такъв карамфил. Две години купувах някакъв едногодишен, ама нищо общо няма с този. Да не се каня, но за догодина се взимам насериозно и почвам да го търся.
Ози, храста е разкошен. Явно имаш голяма градина. Щом имаш толкова много рози и храсти, не е малък. Абе направо да ти завиди човек.
Рали, ми дай снимков материал де. Нищо, че не е готово. Тъкмо ще сме запознати с целия процес на избуяване на Ралиния кът.
Аз да се похваля - най - накрая ми цъфна божура. А китайската роза е с невероятен цвят. Отивам да снимам.
Re: Моята Градинка
« Отговор #387 -: Май 12, 2007, 18:53:08 pm »
Мари, аз да дам снимки, ама ... трябва да взема цифрово фото назаем от някого...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #388 -: Май 12, 2007, 21:40:14 pm »
Osiana,както съм на вълна храсти,мога само да те поздравя за този "красавец"!Колко е годишен този Weigelie?Красота!Браво!

Ей, Баракудке, ако знаеш само от кога търся такъв карамфил. Две години купувах някакъв едногодишен, ама нищо общо няма с този. Да не се каня, но за догодина се взимам насериозно и почвам да го търся.

Mary,ако искаш,напролет ще ти пратя коренчета по пощата!Обещавам! :D

rally_pat,очакваме снимки от теб,please! :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #389 -: Май 12, 2007, 21:46:01 pm »
Ами Баракудке, доста е стар, аз като дойдох да живея тука, той си беше вече тук, аз мисля, че е около 12-15 годишен.

Надявам се като се видим това лято през август / ще уредите една среща като си идвам, нали?/ да обменим малко опит.  :lol: :lol: :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #390 -: Май 12, 2007, 22:24:15 pm »
Фанта, ти от къде ги вадиш тея снимки, бе?  :lol: Пускай от твоите, искаме да видим какви цветя имаш. :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #391 -: Май 12, 2007, 23:54:57 pm »
Ози, за теб веднага ще направим специална среща.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка
« Отговор #392 -: Май 13, 2007, 14:27:24 pm »
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=122904&photo=37
Ето малко снимки :)
Ози за розата ще ти кача снимка да я видиш. Гледам я както другите. Не торя и поливам всяка вечер почти. Едва ли нещо пишка върху нея. :?
храста и карамфилите са страхотни :balk_103:
« Последна редакция: Май 13, 2007, 14:29:40 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #393 -: Май 13, 2007, 16:33:17 pm »
Мари:bighug:

Лидиа, аз за това питам, защото причините могат да бъдат много. И почти винаги са невидими.

Прати снимка. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #394 -: Май 13, 2007, 22:14:57 pm »
Osiana и аз да ти се оплача за розите! :oops:Вече два пъти ги пръскам с препарат за листни въшки и пак имат... :(
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #395 -: Май 13, 2007, 22:25:54 pm »
Ауууууууу, това с въшките при мен е направо напаст. Два пъти пръсках с веро, но явно ще трябва да вкарам тежката артилерия. До сега с веро съм се оправяла, но явно този път е по - сериозно. Утре сутринта ще отида до аграрната аптека да купя препарат и ще пиша какво са ми препоръчали.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #396 -: Май 13, 2007, 22:32:09 pm »
Ами лоша напаст са въшките, понякога има много :?, ама по- често ги пръскайте с исектициди, друго спасение няма. Тази година беше много топло, всички насекоми ще са двойно повече, за жалост.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #397 -: Май 14, 2007, 15:30:32 pm »
Още снимки от моята градинка  :D

Тагетис - друг цвят

Летен гербер
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка
« Отговор #398 -: Май 14, 2007, 15:36:23 pm »
Осианка, питане - тагетис-а в каква почва си го посадила? Как го поливаш? Ториш ли го? Ако да -  с какво?  :lol:

Че като го гледам какъв е свеж и раззеленен, направооооооо.... моите са като проскубани кокошки  :?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #399 -: Май 14, 2007, 15:47:28 pm »
Веднага отговарям.

Твоите може да са проскубани от едни голи охлюви, в градинката имах тагетиси, еййййй издоха ги всичките, много им харесват на вкус, да знаеш  :x :lol: ,в събота ще търсим с мъжа ми нещо против тях, че нападнаха и лилията вече.

Иначе този който виждаш, е посят в саксия, никакви торове, само пръстта е осмесена от градината и купена пръст за цветя. Поливам толкова, че да са винаги влажни, но не ги давя във вода.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."