0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #360 -: Май 07, 2007, 10:31:40 am »


Момичета, бегонията ми цъфна  :D

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #361 -: Май 07, 2007, 10:40:30 am »
Искам да ви покажа нещо изключително. Едни вълшебни рози... Много искам да се сдобия с тях, но явно е невъзможно за сега. Не ги предлагат никъде.

www.tango-moscow.ru/catalog_holland_rosa.html


Особено: Black Beauty, Simsalabim, Abracadabra, Hocus Pocus, Wizard. А и имената им са върха  :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #362 -: Май 07, 2007, 14:18:18 pm »
Наистина са вълшебни рози. Ози, не можеш ли да се свържеш с хората от сайта и да попиташ. Или пък директно с някоя холандска фирма. Не знам точно.

П.П. Не знам защо, но преди малко не можах да видя снимката на бегонията, но сега я виждам, великолепна е. Такъв цвят не съм срещала.
« Последна редакция: Май 07, 2007, 15:01:52 pm от Mary »
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #363 -: Май 07, 2007, 15:11:49 pm »
И аз имам няколко цъфнали цветенца. Това са не каскадните ми петунии.


Това е нашата гордост - гарденията.


Това е втората ми цъфнала теменужка. Има още няколко напъпили.


Имам още няколко цъфнали цветенца, но ще ги покажа друг път.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #364 -: Май 07, 2007, 15:14:54 pm »
Osiana точно се чудех кога ще хвърлиш следващата цветна бомба :-) Наистина са прекрасни тези рози, които си си харесала.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #365 -: Май 07, 2007, 15:57:24 pm »
Особено: Black Beauty, Simsalabim, Abracadabra, Hocus Pocus, Wizard. А и имената им са върха  :lol:
:good_post: :good_post: :good_post: :good_post: :good_post:
Osiana ,прекрасна бегония!

Mary,възхитена съм от теменужката и гарденията!Петуниите ти са много-стилни във висящите саксийки!Браво на момичето!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #366 -: Май 07, 2007, 17:10:22 pm »
Браво Мари  :D

Гарденията е чудесна. Аз имах гардения за около 2 години и после изведнъж и стана нещо и и изпадаха листата и умря.
Ти отдавна ли я имаш твоята? А кажи каква е тайната  :D

Мари за розите с особени имена, не ги продават никъде на корен, продават ги на букети. Те са малко по-капризни и са парникови и нови хибриди. Abracadabra & Hocus Pocus  са от Германия, но ги няма. Страшни са. Ама аз ще ровя докато не ги намеря. Такъв идиот съм. Упорит.  :lol:

Simsalabim
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #367 -: Май 07, 2007, 18:38:11 pm »
Osiana, Mary, Вaracuda,

Напълнихте ми душата с вашите цветя :D.

Lali, чакаме снимки и от твоя алпинеум 8).

Аз също засадих билки на терасата си - босилек, маточина и лавандула. За сега са още съвсем мънички и не се различава кое какво е :lol:, но като добият вид ще ви ги покажа :D.

Намерихме нашето синче.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #368 -: Май 07, 2007, 22:11:06 pm »
Simsalabim
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #369 -: Май 07, 2007, 22:44:12 pm »
Момичета много красиви цветя!!!
Оси, розите са разкошни!
Надявам се скоро и аз да има кво да покажа
:wink:

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #370 -: Май 07, 2007, 23:33:59 pm »
Henri Matisse

Най-новото ми попълнение от рози  :D



Alkata, чаkаме снимки :D
« Последна редакция: Май 08, 2007, 10:16:23 am от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #371 -: Май 08, 2007, 10:30:00 am »
Lali, как направи твоето езерце? Аз много искам да направя в градинката на село, но се колебая как. Четох, че може да се сложи специален найлон, или да се циментира.
Аз обожавам цветята. Тук във Варна живеем в една тясна квартира, но въпреки това стаята ми е пълна със зелени цветя, а балконът - отрупан с цъфтящи. Имам петунии, теменужки, мимулуси, мушката, алби, сакъзчета. Сутрин излизам за 2-3 мин. за да релаксирам на терасата и да се заредя с положителна енергия. Цветята излъчват такава. За съжаление нямам телефон с камера, или цифров фотоапарат, за да ви изпратя снимки.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #372 -: Май 08, 2007, 11:47:32 am »
Ей, Ози, няма дя се предаваш докато не откриеш тези рози на разсад.
А гарденията я имам съвсем от скоро - януари си я взех. И аз съм чела, че трудно се гледа, но за сега щом цъфти, значи е добре.
А това ново твое попълнение, направо ми спира дъха.
Я чакай да те питам, щом мислите да се прибирате в България, какво ще правиш с тези цветя които са посадени в градината ти. Мислиш ле да си ги вземеш и тях. Или ще ги оставиш. Направо не ми се мисли, как ще се разделиш с тях, ако се наложи.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #373 -: Май 08, 2007, 13:13:25 pm »
Ей, Ози, няма дя се предаваш докато не откриеш тези рози на разсад.
А гарденията я имам съвсем от скоро - януари си я взех. И аз съм чела, че трудно се гледа, но за сега щом цъфти, значи е добре.
А това ново твое попълнение, направо ми спира дъха.
Я чакай да те питам, щом мислите да се прибирате в България, какво ще правиш с тези цветя които са посадени в градината ти. Мислиш ле да си ги вземеш и тях. Или ще ги оставиш. Направо не ми се мисли, как ще се разделиш с тях, ако се наложи.

Не си и мисля да се предавам, Мари :D Търся, търся... :lol:

А ти беше писала че гарденията също като рододендрона му трябва торф, ако знаеш нещо повече за това цвете, ще се радвам да споделиш. Щото както казах, аз много я харесвам тая гардения, обаче само около 2 години беше добре и изведнъж и стана нещо, да не е от почвата, аз я купих в саксия, де.
За розите, ами всички ще ги взема, посявам ги в саксии и ги пренасям с камиона... :lol:
Друга снимка на новата роза:



Целувки  :balk_21:

Lali, как направи твоето езерце? Аз много искам да направя в градинката на село, но се колебая как. Четох, че може да се сложи специален найлон, или да се циментира.
Аз обожавам цветята. Тук във Варна живеем в една тясна квартира, но въпреки това стаята ми е пълна със зелени цветя, а балконът - отрупан с цъфтящи. Имам петунии, теменужки, мимулуси, мушката, алби, сакъзчета. Сутрин излизам за 2-3 мин. за да релаксирам на терасата и да се заредя с положителна енергия. Цветята излъчват такава. За съжаление нямам телефон с камера, или цифров фотоапарат, за да ви изпратя снимки.

Ели, отдолу се слага гума, или гумена мушама. Поне тук така правят. Мои съседи имат такова, с помпа, която помпи водата и тя си тече и се влива в езерцето. Имат си и рибки вътре и водни лилии. Може да направя снимки и да ви покажа. Вълшебно е. Има и мостче, дървено. Красота.... :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #374 -: Май 08, 2007, 13:29:58 pm »
Обезателно да снимаш езерцето. В списанията къща и градина има много подробни описания за езерца и алпинеуми. Аз си го купувам най - редовно.
Ози, да знаеш, че ми олекна, щом ще си ги взимаш. Направо не ми се вярваше, че би оставила тази красота там. А и като знам колко любов влагащ в тях. Абе направо не искам да си го представя.
За гарденията знам, че приблизително на две години се присажда. А почвата трябва да е по - кисела. Тук тази почва е 7 лв. Скъпа е и затова някой хора предпочитат да слагат във водата с която поливат малко амоняк.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #375 -: Май 08, 2007, 13:32:46 pm »
Мари  :bighug:

А езерцето, като имам възможност ще го снимам :)
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #376 -: Май 08, 2007, 14:25:56 pm »
Баракудке,първото ти цвете се нарича Candilaka или както му казват Кандилка, а второто мисля, че се казва Ранункулус и е от семейството на лютичето.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка
« Отговор #377 -: Май 08, 2007, 21:11:04 pm »
Oзи и Лали  много ще се радвам на малко снимки на фонтанчета и алпинеуми. Мъж ми прави беседка, аз озеленявам в момента.
Днес взехме два Кипариса и изкарах малко от палмите на вън. Розите и карамфила всеки момент ще нацъфтят страхотно. Даже две започнаха, ето ще ги покажа.





И аз ще се захвана с фонтанчета, но това най-накрая. Когато стане готово ще показвам :)
Леле Ози страхотни рози. Дано ги намериш, такава прелес не съм виждала.
« Последна редакция: Май 08, 2007, 21:12:45 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #378 -: Май 08, 2007, 22:52:36 pm »
Браво,lidia! :balk_47:Страхотна цветна фотосесия си ни поднесла!И две от моите рози са същите като твоите,но са само със пъпки още.Много се заинтригувах обаче от онова синичкото цвете,до чимширите(сини цветове на тънки дръжки).Би ли ги показала от по-близък кадър?Аз все си падам по "такивата" цветенца... :wink:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка
« Отговор #379 -: Май 09, 2007, 20:30:24 pm »
Баракуда това са "камбанки"(така им казвам аз, защото хич не мога да помня другите им имена :oops:) :D. Същите като твойте, но в други цветове.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=122904&photo=13
Карамфила ми има три цветчета. Като станат повече ще го покажа.
Тази година розите са целите в пъпки, направо не мога да повярвам.
Искам да питам Ози, имам една роза която има малко листенца и не иска да цъфти. :(
Как мога да и помогна. За съжаление имах още една, която миналата година беше така и тази пролет изобщо не покара :(, та си мисля, че и с тази роза ще стане така. :?
« Последна редакция: Май 09, 2007, 20:32:48 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0