0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Моята Градинка
« Отговор #340 -: Май 02, 2007, 20:18:30 pm »
Ами не знам, Klia. Последно купих кактус преди 1 месец и на указанията му пише, че се полива, когато е сух. Ще взема да купя специална почва за кактуси пък дано да спрат да умират.  :x :x :x

[/url]
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #341 -: Май 02, 2007, 20:39:48 pm »
Melissa имах една учителка по биология, която се оплакваше, че тя най-съвестно си поливала кактуса, а той умирал, пък детето и си поливало кактуса веднъж в месеца, ако се сети и кактуса си бил ОК, та по този случай жената взела, че попроучила въпроса с кактусите :-) Аз също като съм гледала кактуси не съм ги поливала често и си вирееха чудесно. Виж за цъфтежа не знам как седи въпроса - моите са цъфтяли няколко пъти, ама така и не им схванах логиката.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #342 -: Май 03, 2007, 20:05:34 pm »
Osiana,браво,момиче! :wink:Започваш да се развихряш и на двора вече!Та,както и Мари ти е писала,това не са мушката ,а сакъзчета.Как ли им е интелигентното наименование?!? :ask:
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #343 -: Май 03, 2007, 22:01:52 pm »
това не са мушката ,а сакъзчета.Как ли им е интелигентното наименование?!? :ask:[/color]
[/quote]
Това си е вид мушкато, а му викат сакъзче, защото идва от турската дума "сакъз", което означава дъвка и наистина листата му миришат като на тази дъвка, която я има по аптеките.Иначе всички видове мушкато се казват Пеларгониум.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #344 -: Май 04, 2007, 10:49:08 am »
Аз доколкото знам сакъз и мушкато е едно и също. Сакъз е турското им име. Тук им казват Geranie
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #345 -: Май 04, 2007, 12:31:09 pm »
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=125

Мушкато :D

Те са няколко вида, моите са от висящите, и листата им са гладки. Стоящите имат мъхести листа. И цветовете им са по едри и кичести.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #346 -: Май 04, 2007, 13:25:02 pm »
Osiana,браво,момиче! :wink:Започваш да се развихряш и на двора вече!

Ами нали ще ставам истинска  бизнес градинарка, я!  :lol:
А, познай как ще се казва моята градина с рози, дето смятам да направя като се върнем в България?   :lol: :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #347 -: Май 04, 2007, 15:19:00 pm »
"Градината на Озиана" разбира се, как иначе да се казва. :wink: Хайде действай, щото вече съм си направила списък за цветята догодина. :lol: :D
Re: Моята Градинка
« Отговор #348 -: Май 04, 2007, 15:50:44 pm »
Аз предлагам РОЗИАНА
Айде идвай в България и ще ти бъда клиент. Много обичам градинари консултанти, не само обикновенни търговци, а ти си прекрасен градинар, влюбен в цветята си  :D
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #349 -: Май 04, 2007, 18:32:54 pm »
Аз пък обичам босилек в манджици! Много си подхождат с домати и разни други. Момичета, извинявайте, ако ви звуча жестоко, все едно ви ям цветята! Те другите не стават и за ядене, де!  :D
Re: Моята Градинка
« Отговор #350 -: Май 04, 2007, 19:42:14 pm »
Аз пък обичам босилек в манджици! Много си подхождат с домати и разни други. Момичета, извинявайте, ако ви звуча жестоко, все едно ви ям цветята! Те другите не стават и за ядене, де!  :D
Розичка, че аз босилека точно за манджички и салатки си го садя на балкона - да си имам пресен, ароматът му е напъъъълно различен от сушения  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #351 -: Май 04, 2007, 21:21:29 pm »
Раличка, доволна съм, че не съм само аз от породата "хищна превъзходна"!!! :D Беше ми малко неудобно да споделя какви мисли ми се въртят в главата, като гледам колко ти е избуял босилекът!! Така съчетаваме естетичното с полезното, че то..."рънъта прави борбата"!!! Леле, как не ме е срам сред толкова красота в тази тема?! Ама, що пък да лицемерим, а? Момичета, предлагайте повече снимки и на подправки, защото очевидно е, че имаме некои нужди, които цветята не могат да задоволят! 8O Божеее, все едно съм умряла от глад! Не ме слушайте! :D
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #352 -: Май 04, 2007, 22:40:40 pm »
Аз доколкото знам сакъз и мушкато е едно и също. Сакъз е турското им име. Тук им казват Geranie

Аз пък си мислех,че като са висящи,не са мушката,ама вече знам,че са от една "порода"! :wink:
Ами винаги са ми казвали,че се казват сакъзчета... :oops:пък то било от турски...
 :oops:Хи,хи,да знаете и аз какви сладки "дъвчици" си отглеждам! :wink:
Re: Моята Градинка
« Отговор #353 -: Май 05, 2007, 12:30:27 pm »
Беше ми малко неудобно да споделя какви мисли ми се въртят в главата, като гледам колко ти е избуял босилекът!!

Розичка, то така трябва да стане, засега сме още на семе, пък да видим какво ще се получи.... Обещавам тържествено като избуи да пусна снимки  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #354 -: Май 05, 2007, 15:00:53 pm »
Osiana по въпроса с името аз гласувам с две ръце за РОЗИАНА - много ми хареса :-) Да докладвам, че вече и мъжо е зарибен за розовите дървета ... живот и здраве догодина ще ги мисля по-задълбочено.
Лали какво става с алпинеума - започна ли го?

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #355 -: Май 05, 2007, 18:31:33 pm »
Днес снимах рододендроните.

това е първия който купих, вече напълно разцъфнал  :D  (клик)

а това е втория, който е по-голям  :D   (клик)


Чакам снимки от вас.... :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моята Градинка
« Отговор #356 -: Май 05, 2007, 20:47:28 pm »
Направих го частично, обаче се развихрих и направих езерце с рекичка, но още не действат, не съм пуснала водата. Мисля, че става хубаво и все по-хубаво.
Като го позавърша ще пусна снимки. Понеже изкопах всичко и насадих райграс и цветя все още не е добре, защото тревичката е малка, а цветята не са развили, нито цъфнали още, защото са предимно летни.
« Последна редакция: Май 05, 2007, 20:49:42 pm от Lali »
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #357 -: Май 05, 2007, 21:58:51 pm »
Аз пък си показвам веднага каквото ми цъфне!За имена не ме питайте... :lol: :lol:



 П.П. Осиана,много ти е красив нежно-розовият рододендрон,но по-големият не се вижда.
         Лали,както си описваш алпинеума,звучи заинтригуващо.Чакаме снимки с нетърпение.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #358 -: Май 05, 2007, 23:26:16 pm »
Аз пък си показвам веднага каквото ми цъфне!За имена не ме питайте...

Баракудка, ще показваш, ами как? Това е радост за очите и душата... Много хубави цветя, мила!! Първата снимка на виолетовото ти цвете, това много ми прилича на фузия, а, жълтото незнам какво е.. :oops:



 П.П. Осиана,много ти е красив нежно-розовият рододендрон,но по-големият не се вижда.
        
Как не се вижда, аз я виждам.  :dontknow:


Скоро очаквайте още много снимки от мен, розите всеки момент ще цъфнат, освен това имам още много цветя за снимане. Големия ми храст Weigelie има пъпки, скоро  и той ще цъфне.... абе изобщо започва ПАРАДА НА ЦВЕТЯТА  :D :D :D

Лали, чакаме снимки и от теб скоро :D


Osiana по въпроса с името аз гласувам с две ръце за РОЗИАНА - много ми хареса :-) Да докладвам, че вече и мъжо е зарибен за розовите дървета ... живот и здраве догодина ще ги мисля по-задълбочено.




Клиа, "Градината на Осиана" или "Osiana's Garden" ще бъде, просто няма как.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #359 -: Май 06, 2007, 19:47:21 pm »
И на мен са ми напъпили няколко рози. Чакам ги с нетърпение да цъфнат, защото освен  белите, другите са ми загадка.