0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка
« Отговор #320 -: Май 02, 2007, 00:02:36 am »
Е ми тогава добре, че не съм си купила. Ето от кой ще си купя догодина. :D Успех в начинанието. И да знаеш, че ще съм ти от първите клиенти. :P :P
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #321 -: Май 02, 2007, 00:06:55 am »
Е ми тогава добре, че не съм си купила. Ето от кой ще си купя догодина. :D Успех в начинанието. И да знаеш, че ще съм ти от първите клиенти. :P :P

Как се радвам...., само че точно кога ще се преместим не мога да ти кажа, но най-късно до 2 години... може и по-рано, зависи.:D

Мари в този сайт обаче розите нямат имена, ами се водят под номера... :ask:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #322 -: Май 02, 2007, 00:09:33 am »
Osiana ти си ентусиастка - това си е доста рисково занимание според мен поне :-) Желая ти успех и хубаво време.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #323 -: Май 02, 2007, 00:10:19 am »
Да и аз забелязах, че нямат имена. Но поне може да ги видиш и да се ориентираш.
Ако трябва ще чакам и 2 години, к`ъв е проблема. :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #324 -: Май 02, 2007, 00:24:00 am »
Мари  :bighug:

Клиа, що да е рисковано? Ако не рискувам, как ще стане,я? Сподели какво мислиш.  :hug2:
Аз имам място къде да ги сея, 1 корен роза не струва скъпо, мога да купя много рози, и да ги продавам и на корен и като дръвче и за букети. Пък може и да провърви и да направя показна градинка. Ех...че се размечтах и аз... :lol:
Но смятам, наистина да пробвам с това. Аз много обичам цветята.
Благодаря ви и лека нощ :)
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #325 -: Май 02, 2007, 00:36:21 am »
Решила съм да се занимавам и продавам рози, и други цветя,  Може би ще направим и парници. Ще ставам истинска градинарка :lol:. Ще съчетая полезнаото с приятното.  :jump12:

Браво, Браво! От сърце се радвам, че си помислила сериозно върху това! Това е приказка на място и по същество! Проучи всичко за този занаят. Нека да ти направят и сайт за електронна търговия. Използвай това, че в момента си в Германия и виж как те си организират този тип бизнес. Открадни идеи за всичко. Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш. А в теб има нещо повече от само ентусиазъм! Вярвай в това! Успех!
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #326 -: Май 02, 2007, 00:37:22 am »
Ами мисля, че съм окончателно зарибена по темата с розите дървета. Малко ще си ми далече, та си намерих по-близък доставчик докато не отвориш филиали по света. Ти работи по въпроса, а аз най-рано догодина ще пазарувам :-)
Майтапа на страна - идеята е супер - за реализацията само отчитам, че си е сложно нещо бизнес-цветарството - всичко свързано с климатичните особености и капризи носи повече от обичайния бизнес-риск.
Osiana, това беше изкушението на сезона. 
« Последна редакция: Май 02, 2007, 01:04:00 am от klia »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #327 -: Май 02, 2007, 11:48:34 am »
Клиа, Дива роза, Мари, благодаря ви. :bighug: Баща ми и мъжа ми също разбират от градинарсво, остава да се специализират в отглеждането на рози. И аз имам още мноооого да се уча. Ще разуча как стоят нещата и ще опитам. Разбира се, ако плановете ми не се объркат.

Дива Роза, права си, не е само ентусиазъм, а и любов. :heartbeat: :balk_102: :balk_101:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Моята Градинка
« Отговор #328 -: Май 02, 2007, 11:59:21 am »
Osiana,никъде няма лесно! :D С цяло сърце - успех от мен!
Аз самата се страхувам да започна нещо свое и се възхищавам много на такива момичета като теб :)!
А и с такава любов - няма начин да не успееш! Човек се труди най-добре когато обича работата си, пък ти направо си влюбена :lol:!
Мога, стига да искам.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #329 -: Май 02, 2007, 13:29:23 pm »
Жужка, :bighug: :balk_21:

Тук днес снимах цветята на двора :D
маргаритка и мушката

отблизо

След малко другите :D
« Последна редакция: Май 02, 2007, 13:57:27 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #330 -: Май 02, 2007, 13:54:43 pm »
Кошничка :D



Мушката и еустоми. Но еустомите не се виждат много, още са малки. :D



От близо
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #331 -: Май 02, 2007, 13:57:49 pm »
Ози, много са ти готини цветята. И как само са нацъфтяли сакъзите. Моите още не са цъфнали.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #332 -: Май 02, 2007, 14:29:47 pm »

Цитат
Ози, аз съм засичала в метро като тази http://bgalbum.com/displayimage.php?album=random&cat=14357&pos=-202962
Сега търсих пак, но явно беше късно, бяха свършили и май няма да зареждат отново. Не знам дали има значение какъв цвят е розата, но само в оранжево - червени - жълти нюанси съм виждала, никога лилава.


Мари, за кой град става дума? Във Варна някой виждал ли е такива рози-дръвчета?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #333 -: Май 02, 2007, 14:32:42 pm »
Osiana Снощи не можах да заспя от мисли как точно биха се вписали тези прекрасни рози в бъдещата ми градинка :-) Мъж ми вече надушва разорението на семейния бюджет  :lol:
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #334 -: Май 02, 2007, 16:37:11 pm »
Ози, за Метро София. Преди 10-на дни проверих.
Re: Моята Градинка
« Отговор #335 -: Май 02, 2007, 19:01:25 pm »
Момичета, има ли някоя от вас представа как се отглеждат кактуси? Много ги харесвам, обаче не мога да ги отгледам. Купувам ги от магазина и след 3-4 месеца пожълтяват и умират. Защо така се получава?

[/url]
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #336 -: Май 02, 2007, 19:12:48 pm »
сега чакам да видя дали съм се справила с двата вида босилек:

- обикновен

Рали, искам и аз босилек. Иска ми се да си го засадя в саксия, ама май вече е късно. Дай някакво инфо, ако имаш, моля те. Питах чичко Гугъл, а той ми предлага манджи само. :(
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #337 -: Май 02, 2007, 19:26:07 pm »
Момичета, има ли някоя от вас представа как се отглеждат кактуси? Много ги харесвам, обаче не мога да ги отгледам. Купувам ги от магазина и след 3-4 месеца пожълтяват и умират. Защо така се получава?
Да не ги преполиваш? Кактусите обикновено се поливат веднъж-два пъти месечно и им трябва песъчлива почва.
Re: Моята Градинка
« Отговор #338 -: Май 02, 2007, 19:29:37 pm »
sia - засадих семенцата в обикновенна почва, не поливам много често - изчаквам горния слой да е сух, но не пресушен, в добре дренирана саксия. Държа го на източен балкон, който е остъклен и му гарантирам около 5 часа слънце + горе долу постоянна температура (ние сме точно над абонатната станция и на балкона е топло).

Потърси под името Ocimum basilicum, аз гледах инфо по френските сайтове, ако искаш погледни и тук, ако разбираш от френски.

ПП - четох някъде (ама линка ми е на домашната машина), че трябва да се посади в широка саксия, около 30 см диаметър, за да може добре да се развиват корените.
« Последна редакция: Май 02, 2007, 19:33:15 pm от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #339 -: Май 02, 2007, 19:38:03 pm »
Рали,  :thankyousign:
Френският не успях да го изуча, ама ще потърся с латинското име.
Още утре съм първа на опашката за семенца

А сега се сетих и още нещо да питам - гледам 2 бананчета на по половин година, ама те, милите, не щат да растат на височина и това си е.  :lol: Само листа изкарват, ама настрани. :?