0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #300 -: Април 29, 2007, 15:33:05 pm »
Те биват различни видове. Виж на стр. 4 от тази тема, там съм показала 2 снимки на различни рододендрони. Могат да се видят в цял ръст как изглеждат.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка
« Отговор #301 -: Април 29, 2007, 16:06:36 pm »
Това е тагетиса.

Ейй, Осианка, жива да си - най-сетне разбрах как се казва това, което развъждам на балкона  :oops: :oops: :oops:

То вярно, че съм голям пишман градинар, ама и аз да се похваля - здравеца ми цъфна, тагетиса успешно беше пресаден (от разсад в голямо сандъче), сега чакам да видя дали съм се справила с двата вида босилек:

- обикновен


- червен

« Последна редакция: Април 29, 2007, 16:12:17 pm от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка
« Отговор #302 -: Април 29, 2007, 17:10:32 pm »


Така мирише на разстояние от 5 метра :D
Свекърва ми натопи и в къщи и цялата къща мирише на люляк, въпреки че аз мразя откъснато цвете.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #303 -: Април 29, 2007, 17:17:14 pm »
И аз имах люляк ...ама от бурята мин. година се прекърши дървото и моя мъж го отряза. Сега имам един млад, още е мъничко дръвче, но тази година цъфна за първи път.

Рали пат, този червен босилек ми харесва много :D На тагетиса му викат още камшик /камшиче/.
« Последна редакция: Април 29, 2007, 17:34:09 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #304 -: Април 29, 2007, 17:27:17 pm »
Ето тук как газанията или гацания /летен гербер/ изглежда:

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #305 -: Април 29, 2007, 20:22:43 pm »
lidia,пракрасни люляци имаш!И моят е цъфнал!Много хубаво миришат!Подтикват към романтика... :wink:
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #306 -: Април 29, 2007, 21:12:03 pm »
Случайно да знаете люляк от семе на коя година евентуално може да цъфне?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #307 -: Април 29, 2007, 22:43:10 pm »
Днес говорих с майката на моята приятелка и тя ми каза нещо важно за рододендроните. Дали е вярно, не съм сигурна, но все пак тя е работила в парник за цветя и си има представа. Каза, че рододендроните трябва да се посаждат със специална пръст за рододендрони, нещо като горска пръст, защото ако почвата не е такава пожълтяват и изсъхват. Другата седмица, като отида да си купя и другия рододендрон ще питам и за такава пръст. Каза че имало да се продава. Предполагам за да изсъхва му липсва нещо в почвата. Вероятно и това може да е  причина на Лейди рододендрона да жълтее.
« Последна редакция: Април 29, 2007, 22:51:20 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка
« Отговор #308 -: Април 30, 2007, 11:09:05 am »
Рододендрома е страхотно растение. Почвам и аз да го търся и да си купя.
За горската пръст подкрепям изцяло. Мисля торф и казват(може и да греша), но палмите ми се чувстват страхотно в нея. По скоро пръстта от борова гора. Рохка е и когато се смеси с обикновенна нямам цвете на което да не му е понесла. Скоро ще се разходим до Витоша и ще си набавя малко. Няма много да ощетя някое борче :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #309 -: Април 30, 2007, 15:23:35 pm »
Днес си купих още един рододендрон с виолетови цветове, доста по-голям от първия. В опътването пише че трябва почвата да се смеси с торф, та купих почва за рододендрони и ги посях. Така че е вярно това което ми казаха. Дано имам успех. Весел ден, момочета :P
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #310 -: Април 30, 2007, 17:33:03 pm »
Днес говорих с майката на моята приятелка и тя ми каза нещо важно за рододендроните. Дали е вярно, не съм сигурна, но все пак тя е работила в парник за цветя и си има представа. Каза, че рододендроните трябва да се посаждат със специална пръст за рододендрони, нещо като горска пръст, защото ако почвата не е такава пожълтяват и изсъхват. Другата седмица, като отида да си купя и другия рододендрон ще питам и за такава пръст. Каза че имало да се продава. Предполагам за да изсъхва му липсва нещо в почвата. Вероятно и това може да е  причина на Лейди рододендрона да жълтее.
Това е специална почва за рододендрони, азалии, китайска роза и гардения. Тя е с по - кисъл състав и затова не се садят други цветя в нея. По принцип тази почва е доста скъпа и много хора садят цветето в обикновена почва и добавят специлен разтвор, който набавя необходимата киселинност. Горската почва подходяща за рододендрони е от иглолистни гори. Лали, аз си купих азалиите от 4-ти километър при БАН. Предната седмица имаше доста голямо цветово разнообразие, цената им беше 18 лв.
Вкъщи най - накрая цъфна и нашия люляк, той е лилав, а на майка ми е бял.


*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #311 -: Април 30, 2007, 19:31:51 pm »
   :DАз пък да ви се похваля!Днес съвсем случайно намерих луковички на Оксалис(четирилистна детелинка)!Купих си 10 бр.и макар да не им е времето да се сеят сега,продавачката каза,че не им пречело. :wink:Засях ги и започвам да тръпна в очакване дали нещо ще излезе. :cool:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моята Градинка
« Отговор #312 -: Април 30, 2007, 21:59:07 pm »
Браво, значи ще ти са на късмет. :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #313 -: Май 01, 2007, 13:14:57 pm »
Фани, много се радвам, че си успяла да намериш луковички. Мисля че няма да има проблеми и сега да тръгнат. Те като са на по-топло и слънчево тръгват бързо. Да се похваля - вече имам първо цветче от детелинките! Много е красиво :D




А това са от люляците, които виреят тук. Тъмнолилавия мирише божествено :lol:



Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #314 -: Май 01, 2007, 17:27:39 pm »
Браво, значи ще ти са на късмет. :lol:

Благодаря,Лали,да ти се връща стократно!

Фани, много се радвам, че си успяла да намериш луковички. Мисля че няма да има проблеми и сега да тръгнат. Те като са на по-топло и слънчево тръгват бързо. Да се похваля - вече имам първо цветче от детелинките! Много е красиво :D

Ох,Гане и аз съм много-щастлива!На снимката с луковичките ,бяха показани същите цветчета,така че сега се успокоих,че и моите са същите!Е,ако има резултат ще свиркам! :wink:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка
« Отговор #315 -: Май 01, 2007, 19:12:20 pm »

но ина4е аз си бера люляк от градинките в квартала но много бързо ми увяхва...
:bonk: :bonk: :bonk:  едни садят , други берат и унищожават нечии труд.  :balk_146:
В градинката един люляк цъфнал и Фантата....
аман от теб и свекърва ми :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #316 -: Май 01, 2007, 23:15:38 pm »
Момичета, имам един въпрос към вас. Моля ви, ако знаете дали в България се продават или изобщо дали има щам рози /роза - дръвче виж ТУК  / да ми кажете. Това е важно за мен. Като купувате рози и други цветя, моля ви питайте дали се предлагат такива рози или дали сте виждали някъде.

Търся и в нета, но до сега не съм открила.
Благодаря ви милички.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #317 -: Май 01, 2007, 23:44:41 pm »
Ози, аз съм засичала в метро като тази http://bgalbum.com/displayimage.php?album=random&cat=14357&pos=-202962
Сега търсих пак, но явно беше късно, бяха свършили и май няма да зареждат отново. Не знам дали има значение какъв цвят е розата, но само в оранжево - червени - жълти нюанси съм виждала, никога лилава. Дано съм ти помогнала.

http://www.irisday.dir.bg/
Моите рози са на тази фирма, свържи се с тях и ги попитай. Купувам от еще една фирма, но утре ще потърся някакви техни координати.
« Последна редакция: Май 01, 2007, 23:49:03 pm от Mary »
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #318 -: Май 01, 2007, 23:49:19 pm »
Не знам дали сте срещали този сайт, но аз съм му голям фен - има доста информация и линкове.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #319 -: Май 01, 2007, 23:55:37 pm »
Благодаря ти Мари, за мен е беше важно дали изобщо има такива дръвчета-рози. Решила съм да се занимавам и продавам рози, и други цветя, разбира се, като се върнем да живеем в България. Може би ще направим и парници. Ще ставам истинска градинарка :lol:. Ще съчетая полезното с приятното. Колко ще върви, не знам, но ще пробваме. От сега се радвам. :jump12:

Благодаря ти Клиа :D
« Последна редакция: Май 02, 2007, 11:52:33 am от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."