0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моята Градинка
« Отговор #280 -: Април 26, 2007, 20:21:57 pm »
Откъсни върховете им, остави ги високи около 20 сантиметра, откъснатите клонки посади, те също не трябва да са по-високи от 20 сантиметра, така ще се оправят нещата.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #281 -: Април 27, 2007, 10:08:42 am »
klia,още не мога да се съвзема от невероятната цветна феерия,която си ни предоставила! :bighug:Ако аз бях на твоето място,сигурно удар щях да получа! :wink:Толкова съм впечатлена и озарена от невероятните цветни пластики,композиции и идеи!Благодаря ти,че ми даде шанс и аз да споделя това безмерно щастие! :thankyousign:

Момичета, :grouphug2:!Пракрасна тема!
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #282 -: Април 27, 2007, 10:53:30 am »
Klia, голяма красота :balk_47: :balk_102:. Ето, че не само холандците са добри градинари :wink:.
Сега като виждам, че пишеш от Канада, разбирам какво искаш да кажеш под "забрана за внос на цветя"  :wink:. На холандските летища повече ги вълнува дали не пренасяш марихуана, купена свободно в страна, отколкото дали с багажа ти има няколко луковици :lol: :lol:.
 
DivaRoza,
Не се сърди на съпруга ти - той явно в желанието си да е полезен ... 8). Лали добре те е посъветвала - мушкатото много бързо се хваща просто като отчупиш част от него и го засадиш.
Намерихме нашето синче.
Re: Моята Градинка
« Отговор #283 -: Април 27, 2007, 11:06:37 am »
Момичета, благодаря ви за красотата. 

Дива роза, така не се бях смяла от много, много време!  Със сълзи, рев, мучене.  Да ти е жив и здрав съпруга, и на него благодаря за настроението, което създаде  :jump12:

Моите мушката тази зима измръзнаха, въпреки грижите ми, и сега чакам още няколко дни, за да видя кои ще избият, кои да подменя. 
Re: Моята Градинка
« Отговор #284 -: Април 27, 2007, 11:23:10 am »
Клиа, и на теб мерси за невероятните красоти!  :balk_7:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #285 -: Април 27, 2007, 11:35:30 am »
Клиа, благодаря за красотата, невероятната красота която сподели с нас.

Дива роза, благодаря за веселия ти пост, посмях се от сърце.

И аз обичам много тази тема, действа ми отпускащо и ме разтоварва.

Невероятно красиви неща споделяте, момичета, за което ви благодаря. В нашето забързано ежедневие и с нашите здравословни и емоционални проблеми, тази тема ми действа като балсам. Много ви обичам! :D :hug2: :grouphug2:
« Последна редакция: Април 27, 2007, 15:34:22 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #286 -: Април 27, 2007, 15:40:20 pm »
Osiana представям си колко би ти харесала на живо розовата градина. Между другото не знам коя е първата по големина, но Монреалската ботаническа градина е втора в света - признавам си, че след 3 обиколки из нея все още има кътчета, които не съм посетила, но обикновено откарвам 50% от времето при розите и водните лилии, а цената на входния билет е станала доста неприемлива за ежедневни посещения :-)
Съжалявам, че не съм се сетила по-рано да ви пратя линкове към снимките и добре, че peti_pati ме подсети с нейните красоти.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #287 -: Април 27, 2007, 16:00:27 pm »
Osiana представям си колко би ти харесала на живо розовата градина. 

Сигурно там щях да спя... :lol:

През лятото, сега като цъфнат розите, милият ще ме води в някаква градина само с рози, къде и каква е, не ми казва, иска да ме изненеда. Като отидем, веднага пращам снимки.

Благодаря ти, мила Клиа. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #288 -: Април 27, 2007, 20:24:21 pm »
Момичета, благодаря за съветите! Ще се вслушам в тях!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #289 -: Април 27, 2007, 21:15:09 pm »
Като гледам каква красота показвате и леко се изчервявам заради уродите, които сътвори тази година мъжът ми... Мъжът ми, горд от постижението си да ги накара зорлем да цъфнат в нетипични условия, ги върна  миналата седмица отново в градинката... Мъже, какво да ги правиш! Сърдиш се, че не помагат, а като почнат - гледаш как по-деликатно да му намекнеш, за да не му пострада егото, че няма нужда от помощта му.

DivaRoza ,много се забавлявах на тази история с мушкатата! :lol: :lol: :lol:Чак мило ми стана! :wink:Браво на твоето момче,личи си че е душа-човек!Да го поздравиш за положените усилия!Абе,късметлийка си!Да сте живи и здрави и много да се обичате! :flower:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #290 -: Април 28, 2007, 15:29:24 pm »
Момичета, днес си купих и посях 10 тагетиса, 2 газании /летен гербер/, един много интересен сорт маргаритка и 1 рододендрон. Рододендрона е малък, около 30 см. висок и има пъпки в розов цвят. Другата седмица ще си купя още един в бяло или червено.
Признавам, Лейди11 ме запали по рододендроните, и а видях оня ден майката на моята приятелка че си е купила и тя. И аз да не осана назад... :lol:

Очаквайте скоро снимки  :D
« Последна редакция: Април 28, 2007, 17:52:15 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #291 -: Април 28, 2007, 20:46:54 pm »
И аз съм решила да си посадя рододендрони, но от догодина. Виждала съм около 5-6 вида цветове. Много са готини.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моята Градинка
« Отговор #292 -: Април 29, 2007, 09:43:41 am »
Може ли сега да се купи рододендрон и да се посади и откъде за София?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #293 -: Април 29, 2007, 10:49:11 am »


Два линка за рододендрона, Лейди, ти си :D :D :D /на немски обаче :(/

http://garnholz.de/Pflege.html

http://www.hausgarten.net/pflanzen/gehoelze/rhododendron-pflege.html

Лали, тук пише че се сеят от началото на март до края на май и от средата на октомври до края на ноември. Така че, съм го посадила точно на време.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моята Градинка
« Отговор #294 -: Април 29, 2007, 13:08:56 pm »
Ама на семена ли са?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #295 -: Април 29, 2007, 13:48:41 pm »
Не, Лали, аз писах по горе че е високо 30см. След малко ще ида да го снимам и ще ти пратя снимка.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #296 -: Април 29, 2007, 14:14:49 pm »
Лали, токущо направих снимки  :D

Това е рододендрона, още не цъфнал напълно.

Това е тагетиса.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моята Градинка
« Отговор #297 -: Април 29, 2007, 14:57:54 pm »
Аз видях в Гугъла как изглежда, но питам дали е многогодишно и на корени ли се продава?

ТУК
« Последна редакция: Април 29, 2007, 14:59:27 pm от Lali »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #298 -: Април 29, 2007, 15:23:07 pm »
За семена не съм чувала, купих го на корен в саксия. Многогодишно е. Става храст. Той не расте толкова бързо. Но видях на скоро на едно място висок около метър, с толкова много цветове....много е хубав като цъфне.


Такъв храст също имам, всяка година цъфти като луд. Като цъфне ще пратя мои снимки, ето как изглежда

Weigelie

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #299 -: Април 29, 2007, 15:25:06 pm »
Лали трябва да е на корен - многогодишно е обичайно се продава растение с височина 15 см. Според това какво се предлага по интернет цъфти два пъти годишно и достига около 3 метра височина. Пишат и доста за отглеждането им ако искаш хвърли едно око на отделните предложения. Аз купувам доста цветя по интернет и ако има вариант да ти ги продадат на семки го предпочитат за да си спестят транспортни разходи :-)