0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #260 -: Април 23, 2007, 13:32:43 pm »
Малко off-topic, просто нещо интересно, което забелязах.

Преместих се да живея в нов град и един ден тази седмица, както пътувахме с колата, видях комплекс наречен "Osiana gardens" (градините на Осиана)

Какво съвпадение, а? :lol:

 :bighug: Аууу, откраднали са ми името!! :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #261 -: Април 23, 2007, 21:50:01 pm »
Преместих се да живея в нов град и един ден тази седмица, както пътувахме с колата, видях комплекс наречен "Osiana gardens" (градините на Осиана)

:bighug: Аууу, откраднали са ми името!! :lol:

Osiana,няма случайни неща! :bighug:
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #262 -: Април 24, 2007, 14:05:48 pm »
Искам да питам някой има ли хоя(восъчно цвете) и дали е успял да го накара да цъфне, там откъдето ми отчупиха за да си посъдя цъфтеше но при мен нещо не се получава. Моето го имам от 7-8 години, вече е дълго поне 1 метър, но нито веднъж не е цъфтяло. Преди беше при майка ми в Търново, от 1 година си е при мен в София с надеждата смяната да му се отрази добре, но продължава да расте само на листа...
Ето го снимано:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Моята Градинка
« Отговор #263 -: Април 24, 2007, 14:15:29 pm »
gery_k77, восъчето цъфти обилно два пъти в годината - пролет и есен. Не трябва да го местиш-изключително чувствително е и трудно привиква към ново място. Поливане - много рядко (веднъж в седмицата). Трябва му силна непряка слънчева светлина. Не го подсилвай с тор, няма да му се отрази добре. Почвата трябва да е песъчлива. Много обичам като ми цъфтят, цапат цялата къща, но това е друг въпрос. А нектара от цветчетата - просто няма толкова вкусно нещо. :)
Дано да съм била полезна.
Мога, стига да искам.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #264 -: Април 24, 2007, 14:21:55 pm »
Благодаря ти Жужка, ще следвам указанията дано цъфне, защото страшно много ми харесват цветовете му. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #265 -: Април 25, 2007, 14:26:17 pm »
Момичета,
завърнах се от Рая 8) - изложението за цветя, което ежегодно правят в околностите на Амстердам (Keukenhof). Честно да си призная, в живота си не бях виждала по-голяма красота.
Пожелавам на всяка от вас лично да посети това райско къте.
Имам страшно много снимки, но не успях да кача всички на yahoo.
Ето линкове към половината :D:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/petya_tocheva/album?.dir=2166re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/petya_tocheva/my_photos

http://pg.photos.yahoo.com/ph/petya_tocheva/album?.dir=cf22re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/petya_tocheva/my_photos


Гери_к77, ние в офиса имаме такова цвете - поставено е на южен прозорец и всяко лята се скъсва да цъфки.
Намерихме нашето синче.
Re: Моята Градинка
« Отговор #266 -: Април 25, 2007, 14:52:53 pm »
Пети пати,
Мерси за разкошните снимки. Напълниха ми душата - невероятна красота ...
Миналата година гледах снимки на мой приятел, който специално беше отишъл за изложението, но понеже беше доста по-студено, не всички цветя бяха още цъфнали.
Ех.... :D
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Моята Градинка
« Отговор #267 -: Април 25, 2007, 15:40:35 pm »
peti_pati, невероятна красота :)! Напълни ми душата, благодаря ти!
Мога, стига да искам.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #268 -: Април 25, 2007, 15:42:11 pm »
peti_pati благодаря ти за страхотните снимки :balk_47: :balk_47: :balk_47:

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #269 -: Април 25, 2007, 15:50:31 pm »
Ауууууууууууу не мисля, че мога да понесе толкова много красота. Аз и преди ти го казах и сега пак - завиждам ти.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #270 -: Април 25, 2007, 16:07:29 pm »
peti_pati, невероятни цветя, благодаря че ги сподели с нас! Завидях ти благородно... Толкова хубаво ми стана като ги разгледах, напълниха ми душата :).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #271 -: Април 25, 2007, 21:42:40 pm »
   peti_pati :thankyousign: искрено ти благодаря ,че ни даде възможност и ние да се полюбуваме на тези невероятни прелестти!Толкова красота на едно място,няма начин да не те накара да се замислиш,че животът наистина е хубав! :DНе случайно на една от снимките,твоята усмивка заслепява и най-красивото цвете!Ох,много съм щастлива!Напълни ми душата!Благодаря ти! :wink: :bighug:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #272 -: Април 25, 2007, 22:50:44 pm »
Прекрасно, Пети, на секи който обича цветя, ще му се папълни сърцето от твоите снимки.
Аз съм ходила в Холандия, но през зимния сезон и видях само някои сергии с цветя от парниците. Но пък Амстердам си го биваше...толкова стари колелета /велосипеди/ на едно място не бях виждала... :lol:


Благодаря ти :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #273 -: Април 25, 2007, 23:30:03 pm »
Страхотни снимки! Холандците са всепризнатите градинари в Европа! Много цветя из Европа са тръгнали от холандски оранжерии. Браво на тях!
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #274 -: Април 26, 2007, 09:30:22 am »
Момичета,
Няма защо да ми благодарите :oops: - нали за това сме се събрали тук :D.

Аз отново искрено ви пожелавам всички да успеете да го видите на живо. В действителност аз прекарах там по-малко от 2 часа, а парка е огромен и предполагам, че съм видяла само 1/5 от него :(.
Mmery, твоят познат явно е отишъл по-рано на изложението. То започва всяка година около 20 март и приключва около 20 май.
Най-подходящото време да го посети човек мисля, че е някъде към края на април, защото тогава не само лалетата, нарцисите и зюмбюлите са в пиковия си цъфтеж, но и дърветата са раззеленени, а плодните са отрупани с цвят.

Надявам се скоро да пуснат от България за Амстердам евтини полети и както сега пътуването в ЕС е безпрепятствено - можем да си организираме групово посещение в парка :lol:, защото аз определено искам да заведа там и съпруга ми да се наслади на тази красота.

Osiana, пазара за цветя в Амстердам и някои парници също успяхме да посетим :lol:. Аз бях толкова въодушевена, че исках да изкупя цял магазин (между другото цветята там бяха на изключително ниски цени, в сравнние с БГ :(). Без бой си признавам, че на края не се стърпях и си купих дори две цветета в саксии, които сложих в куфара си :lol: и за мой късмет, пристигнаха невредими.

Намерихме нашето синче.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #275 -: Април 26, 2007, 16:02:59 pm »
peti_pati наистина си имала късмет - особено със саксиите - вноса на цветя без някои документи и сертификати за тях е забранен :-)
Аз на такива места забравям да пусна копчето на фотоапарата та, който има нерви да гледа, моля заповядайте.
Ботаническата градина в Монреал
Международно изложение на цветни фигури в Монреал 2003 година
Фестивала на лалетата в Отава -  лалетата са холандски.
« Последна редакция: Април 26, 2007, 17:46:29 pm от klia »
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #276 -: Април 26, 2007, 16:58:47 pm »
Аз мисля, че е забранен вноса на по-големи количества цветя, а не на една-две саксии 8O. Не вярвам някой посетил Холандия да не си е купил ПОНЕ някакви луковици :wink:. Пък и ние не ги "внасяме" - просто ги пренесохме от единия до другия край на общия Европейски дом :lol:.

Аз вече за трети път ходя в Холандия и предишните пъти съм донасяла луковици почти в промишлени количества :lol:.
Ето някои от любимците, които все още цъфтят в градината на свекър ми (за съжаление, повечето вече не цъфтят :():







Намерихме нашето синче.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #277 -: Април 26, 2007, 17:06:09 pm »
Не те упреквам просто го казвам за информация - има опасност да се внесат някакви микроби, вируси или нещо от сорта ... не се задълбочих много да го чета, защото ще продължавам да разнасям цветя напред назад  :oops: , на който не му харесва да ми ги конфискува ... :wink:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка
« Отговор #278 -: Април 26, 2007, 17:52:34 pm »
peti_pati и klia сърдечни благодарности за снимките :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #279 -: Април 26, 2007, 18:51:03 pm »
peti_pati, и твоите снимки си ги бива!!! Като гледам каква красота показвате и леко се изчервявам заради уродите, които сътвори тази година мъжът ми. Есента реши "той лично"да се погрижи за мушкатото от градинката и понеже го било жал да го остави там го засади в саксии, които наблъскахме по прозорци и стаи. Тези толкова красиви иначе цветя мутираха до нещо, което трудно може да бъде идентифицирано. На ръст избуяха почти колкото домати, но той ги подпря с колчета, та почти са като домати с колчета. Макар че няколко пъти призовавах да прекрати мъките им, той упорито ги полива цяла зима. Напук на всичко те оцеляха - изциглени стъбла, но цъфтят, та се късат; само трудно ще се досетиш, че е мушкато. Мъжът ми, горд от постижението си да ги накара зорлем да цъфнат в нетипични условия, ги върна  миналата седмица отново в градинката. Много трудно се задържа право едно мушкато, което ти стига малко над коляното. Затова той ги отряза на 3 (?), като ми каза да не се меся, щото той много разбира от цветарство. И сега като минавам покрай тях си закривам очите, за да не се срамуваме взаимно. Такива растения уроди не съм виждала. Намислила съм тайно да купя мушкато в саксии, да оскубя нещастните мутанти и да засадя новите. Колко ли ще се цупи той не знам, но предполагам! Мъже, какво да ги правиш! Сърдиш се, че не помагат, а като почнат - гледаш как по-деликатно да му намекнеш, за да не му пострада егото, че няма нужда от помощта му.