0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: Моята Градинка
« Отговор #240 -: Април 18, 2007, 23:16:47 pm »
baracuda МЕРСИ за инфото! :good_post:

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #241 -: Април 19, 2007, 00:10:52 am »
Мари, Баракуда, благодаря за подробната информация  :bighug: :thankyousign:

Като имам време ще продължа  и аз с розите.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Моята Градинка
« Отговор #242 -: Април 19, 2007, 12:08:02 pm »
Хи-хи, от вътрешните нямам мирта - ето каде бил ключа от бараката с плодовитоста. :pipy_longstocking: Утре като отида в София и посетя ботаническата в БАН, ето какво цвете ще търса. Па после ще докладвам за резултати. :babyflips:
:D :D :D
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #243 -: Април 19, 2007, 19:10:02 pm »
   Днес палмичката ми цъфна! :lol:



Хи-хи, от вътрешните нямам мирта - ето каде бил ключа от бараката с плодовитоста. :pipy_longstocking: Утре като отида в София и посетя ботаническата в БАН, ето какво цвете ще търса. Па после ще докладвам за резултати. :babyflips:

Аааааа,Ша Са сетите вий,ама къснооо! :lol:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #244 -: Април 20, 2007, 16:29:56 pm »
Айде и божура вече се развихри!
Много е красив,но не е ароматен и
много бързо му окапват цветовете.
Отговаря точно на приказката:
"Хубавите работи свършват бързо!
:lol:

*
Re: Моята Градинка
« Отговор #245 -: Април 20, 2007, 19:12:38 pm »
Мале, не е ли много рано за този вид божур. И ние го имаме, но при нас цъфти другия месец.
А аз освен да докладвам, вчера като ходих в София, не намерих мирта, :D но за сметка на това си взех три азалии, :P :P :P едно клонче портокалаво каланхое /по-точно си го откраднах/ :oops: и една бяла увивна роза. После ще пусна снимки. :wink:
А днес продължих с 3 хортензии. Трябва само да поразпитам кога да им сложа тампонно мастило или поне така мисля, че се казваше. :lol:
Забравих да кажа, че си взех и един хипеаструм. :D
« Последна редакция: Април 20, 2007, 23:25:47 pm от Mary »
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #246 -: Април 20, 2007, 19:33:23 pm »
Мале, не е ли много рано за този вид божур. И ние го имаме, но при нас цъфти другия месец.

:wink:Ааа,тъкмо навреме си цъфти!Белият и червеният божур цъфтят другия месец,че и по-нататък.Айде,чакаме снимки,Mary!
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #247 -: Април 20, 2007, 21:42:31 pm »
Ето азалийките, които си купих.
За следващия път остава да си взема една бяла и една червена + още една външна или родондендрон за вън - ще решавам на място. Това е компенсация за червената азалия която удавих.
Това е едната хортензия.
А това са част от божурите.
« Последна редакция: Април 20, 2007, 23:24:31 pm от Mary »
Re: Моята Градинка
« Отговор #248 -: Април 21, 2007, 10:44:45 am »
Малко не толкова хубав въпрос!
Миналата година си купих 2 рози.И двете ги посадих ноември месец.Слава богу поне едната преживя.Разелени се вече,но все още не иска да цъфти :?.Днес докато я поливах,забелязах че има малки дупчици на някои от листенцата.Въпросът ми е:Листните въшки нападат ли розите?И ако да ,как да им противодействаме????
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #249 -: Април 21, 2007, 12:39:29 pm »
Листните въшки нападат розите, обикновено обичат младите листенца. А и дупките не са от въшките ами от гъсеници. Има време да ти цъфне розата, не бързай. Аз пръскам розите с някакъв инсектицид, когато имат въшки, това при мен се случва около 2-3 пъти през годината.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #250 -: Април 21, 2007, 15:53:47 pm »
Mary,както предполагах твоите божури са от "по-късният модел"!По листата си личи.
Много са ти красиви азалиите!Айде като цъфне хортензията,да покажеш снимки!
Re: Моята Градинка
« Отговор #251 -: Април 21, 2007, 16:57:22 pm »
Листните въшки нападат розите, обикновено обичат младите листенца. А и дупките не са от въшките ами от гъсеници. Има време да ти цъфне розата, не бързай. Аз пръскам розите с някакъв инсектицид, когато имат въшки, това при мен се случва около 2-3 пъти през годината.
Амиии,за гъсеници не знам.
Розата ми е на терасата-оглеждам я и я поливам всеки втори ден.А би ли ми дала името на този инсектицид ,(нали и двете сме в немско) :D,та поне да се опитам да я спася...
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #252 -: Април 21, 2007, 17:12:57 pm »
Това по принцип е стар модел инсектицид, който аз ползвам, но мъжа ми каза, че все още го продават. Казва се: Bi 58

Няма значение къде я гледаш, въшки и гъсеници могат винаги да я нападнат.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моята Градинка
« Отговор #253 -: Април 21, 2007, 18:36:41 pm »
Миналата година розата ми беше нападната от акари и се обви цялата в паяжини и по липса на инсектицид за растения в момента я окъпах с кучешки шампоан за бълхи. Имаше ефект. :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #254 -: Април 21, 2007, 20:04:09 pm »
Понякога има много видове насекоми /паяци, различни гъсеници, въшки - и те няколо вида/ които нападат розите през лятото. Не всяка година е обаче така. Спасението е само инсектицид т.е. някакъв препарат против насекоми. Само обаче да не се сбърка и да се пръска с пестициди /препарати против бурени, треви и изобщо растения/ тогава розата а дугите цветя също, просто нямат шанс.

Лали, вярвам че е имало ефект, :lol: и по-добре от нищо, само че не е хубаво шампоан, сапун и изобщо пяна да попада в почвата много. Ако е малко, не е проблем.
« Последна редакция: Април 21, 2007, 20:13:21 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #255 -: Април 21, 2007, 22:40:47 pm »
Аз боря тез гадинки, като във кофа с вода разтворя няколко капки веро. Пръскам ги два пъти през седем дни с метла. До сега е действало безотказно. До колкото знам и съм чела, няколко капки веро или сапунена вода освен, че убива вредителите, спомага и за по -лесното абсорбиране на водата от растението. :garden:
Баракудке, порастърсих се за това лайнарче. Казва се Семпервивум /sempervivum/, Дебелец, Лайнарче. Когато ти писах, че съм решила да го пробвам в саксия, нещо изведнъж ми стана познато. А то за к`во било! :balk_132: Ми аз съм сложила още есента, ма може ли толкоз много да помня. От де толкоз акъл - за зиме ли, за лете ли....... Абе патка. Та значи става. Ето.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моята Градинка
« Отговор #256 -: Април 22, 2007, 11:15:53 am »
Баракуда, не съм те забравила, но там където питах - нямаше. Ще продължавам да питам.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #257 -: Април 22, 2007, 18:11:01 pm »
Баракуда, не съм те забравила, но там където питах - нямаше. Ще продължавам да питам.

Момичета проверете в Практикер.Преди време видях, че там имаше Оксалис.

 :oops:Където и да попитам,ми казват,че са ги продали(луковички) и вече няма да зареждат,защото,вече не им бил сезонът за сеене.Но по борсите и в Практикер още не съм проверила.Има надежда! :wink:

Това цвете(отново не знам как се казва :oops:),ми е най-любимо!Използвам го за бордюри и цяло лято,до късна есен цъфти.Целогодишно е и най-практичното му е тази зелена тревиста основа и след като прецъфти си имам прекрасни зелени бордюри! :D!

« Последна редакция: Април 22, 2007, 19:05:50 pm от baracuda »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #258 -: Април 23, 2007, 11:42:49 am »
Баракуда, много хубави цветя, направо си градинарка и половина. :D
Браво!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка
« Отговор #259 -: Април 23, 2007, 12:08:00 pm »
Малко off-topic, просто нещо интересно, което забелязах.

Преместих се да живея в нов град и един ден тази седмица, както пътувахме с колата, видях комплекс наречен "Osiana gardens" (градините на Осиана)

Какво съвпадение, а? :lol:
« Последна редакция: Април 23, 2007, 12:11:45 pm от Рони »