0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #200 -: Април 15, 2007, 16:10:50 pm »
Гане, кажи мола те как става тоз номер със снимката. Малка е а като й кликнеш да се отвори в нов прозорец. Направо се изпотих онази вечер и не можах да го направя. Та затова срам - не срам, питам. :oops: А детелините са супер. Мисля, че съм виждала и тук по цветарските.

Мери, като си отвориш снимката в прозорче - например от снимка.бг - вземаш първо горе линка, поставяш го тук
[ u r l = h t t p : / / www . snimka . bg / photo.php ? photo_id = 1355556 ] [ i m g ]http : / / images11 . snimka . bg /001355556 - thumb.jpg [ / i m g ] [ / u r l ]
 
А след това кликваш още веднъж върху нея, за да се отвори пак, по-малка и линка го копваш на следващото. Не знам дали ти стана ясно :oops: Махаш интервалите и болда.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #201 -: Април 15, 2007, 17:04:24 pm »
Проба
http://images15.snimka.bg/002574059-big.jpg[/img]]http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2574059

Еми, май не ми стана много ясно. :oops: :oops: :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #202 -: Април 15, 2007, 17:18:49 pm »



[ u r l = h t t p : // w w w . s n i m k a.b g / p h o t o . p h p ?p h o t o_i d =2574059] [ i m g ] h t t p : // i m a g e s 15 . s n i m k a . b g / 002574059 - thumb . jpg [/img][/url]

Надявам се сега да успееш и да е по-ясно :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #203 -: Април 15, 2007, 17:34:43 pm »



 
Май станаха нещата, но с втората снимка нещо не ми е ясно как става. И ръчно променям на  от big на thumb и се появи.
Гане, мерси много за разяснението.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #204 -: Април 15, 2007, 17:38:20 pm »
Ти като го копираш и излиза с big накрая, просто го пействаш до този thumb и изтриваш излишното. Малко тъпо обяснявам, ама не всички символи ми излизат иначе :oops: Та затова така образно :oops: Важното е че стана :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #205 -: Април 15, 2007, 17:55:18 pm »
Мерси много.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #206 -: Април 15, 2007, 17:59:24 pm »
Баракудке, какво е това бялото цветеце?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #207 -: Април 15, 2007, 18:01:28 pm »
Да бе, аз от заплес по картинките, забравих да питам. Прилича ми на лобелия, ма май не е.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #208 -: Април 15, 2007, 20:40:32 pm »
Баракудке, какво е това бялото цветенце?

:oops:Не знам как се казва,целогодишно е !Но,ако превземе по-голяма площ,гледката е прекрасна!Наблизо до вкъщи има една градина с голяма бяла алея от това цвете и направо ми спира дъха!Иначе,който иска ,напролет мога да му пратя коренчета от него.

Mary,много ми допадна керемидената ти градинка!Страхотна е!Изключително много си падам по такива щуротийки!Браво!Сериозно ли си виждала такива детелинки да продават някъде? :hug2:

Гане,на тебе супер много-благодарностти изобщо за всичко!Чакаме инфо за детелинките и повече снимки на такива красиви зелени кътчета! :dance2:

Osiana,обожавам тази тема! :biglove:
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #209 -: Април 15, 2007, 21:40:38 pm »
Виждала съм да продават детелина по цветарските, но на семена, а Гането казва, че е  на луковички. В такъв случай си мисля, че става въпрос за различни цветя.
А това на керемидата е лайнарче. Тук така му казват, защото расте върху кравешко лайно и не знам защо го слагат в керемида. Та и аз да не остана назад.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #210 -: Април 15, 2007, 22:25:23 pm »
А това на керемидата е лайнарче. Тук така му казват, защото расте върху кравешко лайно и не знам защо го слагат в керемида. Та и аз да не остана назад.

 :lol: Mary,отдавна не бях се смяла така! :lol:Сериозно ли?... :lol:Между другото,кравешкото л****о е много-добра и обогатена тор...Я,разкажи сега цялата история на съдържанието на керемидката,че и аз да си спретна такава.Само да не кажеш,че трябва да търся кравешки...л... :lol:
 :bighug: :bighug: :bighug:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка
« Отговор #211 -: Април 15, 2007, 22:39:39 pm »
Това върху кравешкото... в керемидката , не е ли алое? :oops:
Много сладурска комбинация Мари. :D
Детелината е страхотна. Ще питам и аз за четирилистна. Аз имам трилистна и цъфти с розовки цветчета. И тя е много сладурска. Като цъфне ще кача снимка да я видите.
След два дни ще доразцъфтят люляците :D. Бял и Розов имам в двора. Уханието е зашеметяващо. Това вече си е дъх на пролет :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #212 -: Април 15, 2007, 22:44:34 pm »
Еми в интерес на истината, май трябва да си потърсиш.  Под л....то за всеки случай сложих малко земя, за да не отмива дъжда така ценните сокове от л......то. Може и без земя, но ние си нямаме крава, за да го подменям по - често и ако знаете как натирих свекито да проси от комшийте с крави, та затова реших, че ще сложа и малко земя.  Отгоре сложих цветето, явно му беше добре защото забелязах, че започна да образува и мъх. Тогава реших, че ще взема от гората и мъх. Проблема с мъха е, че расте на влажно и сенчесто място, поне този който аз откъснах. А мойта керемидка е на слънчево източно изложение и е позасъхнала мъхта.  И сега ми е малко проблем, че мъха се търкаля от време на време, аз уж го позаравям, ама котките упорито са решили да го ползват за игра.


Докато пишех и Лидиа е писала. Не не е алое. Не знам как му е точно името. Сещам се, че е от сукулентите и има много под видове в това семейство.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #213 -: Април 15, 2007, 23:01:47 pm »
Четирилистната детелинка се казва Оксалис.Специално тази се размножава с луковички, които обаче не могат да презимуват при минусови температури, затова е желателно да се прибере саксията /може и на тъмно/.На пролет тя започва да израства.Аз имам няколко вида Оксалис и знам от опит, че този който цъфти с розови цветчета е най-непретенциозен и не измръзва.Той обаче е с три, а не с четири листенца.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #214 -: Април 16, 2007, 00:15:55 am »
Кети, Оксалис е. Тази е с 4 листа и цъфти червено. До колкото знам от майка ми, която я гледа миналата година, детелината се зазимява и прави по-малки луковички. Тук ги продават на пакетчета луковичките, а има и готови саксийки. Много често за различни празници ги комбинират с нещо и украсяват саксийките им. Най-често ги слагат в малки алуминиеви кофички и така ги продават с наименованието - Носеща късмет :lol: В България обаче не съм виждала да продават луковици :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #215 -: Април 16, 2007, 00:41:40 am »
Фани, ето ти още малко от градината до нас :wink:
Това са алеите - всичко е застлано с камъчета, подредено и подкастрено :)


Това е един вид алпинеум


Това е друг вид, като фигурката е на дива коза :lol:


- А това е Великденска украса

Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моята Градинка
« Отговор #216 -: Април 16, 2007, 09:52:31 am »
Много хубава тема. :lol:
Аз имам четирилистни детелини като на Ганка и понеже ги гледам в хола вече няколко години сами се зазимяват, но по-късно, може би към януари изсъхват,въпреки това аз продължавам да поливам по малко и към май-юни пак израстват.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #217 -: Април 16, 2007, 17:49:24 pm »
  :sunshine:Благодаря ви момичета,за пълната информация,относно прекрасните четирилистни детелинки!Още утре започвам да търся,така нареченият ОКСАЛИС по всички цветарски магазини и борси!Това ми е една мъничка мечта,дано се сбъдне...Надявам се,че ще намеря. yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

Може и без земя, но ние си нямаме крава, за да го подменям по - често и ако знаете как натирих свекито да проси от комшийте с крави, та затова реших, че ще сложа и малко земя.  Отгоре сложих цветето, явно му беше добре защото забелязах, че започна да образува и мъх.

Mary,ще ме извиниш,но не схванах много добре. :oops:Цветето го засявам върху прословутото кравешко творение,така ли? 8O...Или как? :balk_600:...Ама върху сурово  л***о ли ? :balk_56:

*
Re: Моята Градинка
« Отговор #218 -: Април 16, 2007, 18:01:37 pm »
По принцип тук навсякаде върху керемида се слага прясно кравешко и тогава се слага цветето.  Но кравешката торта засъхва много бързо и за да се развива здраво цвете, трябва от време на време да се слага нова тортичка. :lol: Затова аз реших, че ще сложа под "тортата" малко земя, та като засъхне л......то да има от къде да черпи сили цветето. Дано съм го обяснила по -ясно. :wink: Сега седя и се чудя да посадя такова цвете във земя в едно глинено малко гювече. Мисля, че ще вирее не по - зле и във земя, щото "тортичките" са кът.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #219 -: Април 16, 2007, 18:21:39 pm »
 :lol: :lol: :lol: :lol: :cool:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."