0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка
« Отговор #120 -: Април 03, 2007, 23:41:57 pm »
Ако са някакъв хибрит, сигурно. Сега какво ли не не е възможно. Пък и кой знае при теб какви красоти има, дето и не сме ги чували и виждали. Направо ти завиждам.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #121 -: Април 04, 2007, 05:46:51 am »
Иначе да ви питам - купих си луковици фрезия, но ги посадих в саксия на указаноот разстояние. Бяха прокарали. Обаче нищо не никне. Идеи какво да правя?
Нямам идеи, но се каня и аз да садя такова чудо, та като поникнат да пишеш след колко време се е случила случката :-) дано да е по-скоро де.
Иначе в програмата са момини сълзи и фрезии пролетта, може би и люляк, а на есен или следващата пролет рози ... че там ще трябва качествен подбор да се направи и подредба на цветовете :-)
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #122 -: Април 04, 2007, 12:27:14 pm »
Гане, благодаря ти за съветите за палмата :D. Дано не загине в моите вещи ръце :mrgreen:.

Ето малко снимки от мен, но понеже тези са от миналата година, обещавам да снимам моите пораснали вече цветя и да ви ги покажа :D.


Намерихме нашето синче.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #123 -: Април 04, 2007, 12:38:50 pm »
Хехе, Пети, щом в моите вещи не загинаха, режи спокойно :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #124 -: Април 04, 2007, 13:09:36 pm »
Пети, снимките ти не се виждат....... :(
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #125 -: Април 04, 2007, 13:11:57 pm »
Лейди, вчера бях за малко при майка ми и я разпитах за фрезиите й. Нейните са прокарали листенца (приличат на по-едра трева), но се оплака, че и нейните не прокарват цвят.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #126 -: Април 04, 2007, 15:04:54 pm »
Момичета, вижте нещо интересно.
http://www.cvetni-idei.com/

П.П. Изведнъж докато си се любувах на теменужките, щото почти всички вече цъвтят, се сетих, че може да ви кажа каква е тайната им. Сложих им по едно противозачатъчно хапче. Еми вместо да ги пием що не ги слагаме на теменужките. :D :D
« Последна редакция: Април 04, 2007, 15:16:47 pm от Mary »
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #127 -: Април 04, 2007, 15:27:27 pm »
Нещо не се научих точно как се качват снимки :oops:. Моля накой да ми обясни на лични, за да не разводняваме темата.

Иначе опитайте оттук: http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=9131&AlbumId=90236

Паролата е: zachatie
Намерихме нашето синче.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #128 -: Април 04, 2007, 16:56:45 pm »


 Мила peti_pati ето една от снимките ти , по късно ще кача и другите.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #129 -: Април 04, 2007, 17:24:14 pm »
Фанта, браво,

тук два сайта за продажба на цветя, може да видите една част от красотите които се продават тук:

www.baldur-garten.de
www.bakker-holland.de
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #130 -: Април 04, 2007, 18:23:53 pm »
Мари, за калите - в Италия като бяхме гледах че са ги насадили навън. В нещо като канавки. Явно обича вода и може да вирее навън. Не е стайно растение само.

За калите: Те по принцип не са външни, но зависи от климата.Може да се засаждат вън и да се зазимяват, но само белите, а другите цветове не издържат.

Имам няколко засяти  бели кали навън и няма отърване от тях! :lol:Пускат много дълбоки корени и не измръзват.От по-минала година се мъча да ги изкореня и да ги преместя на друго място,но това е невъзможно.Ето сега пак са поникнали където не им е мястото! :lol:Като вид са по-ниски и по-дребни от останалите кали ,но правят много-симпатични туфички.Никак не са капризни.Като цъфнат ще пратя снимки.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #131 -: Април 04, 2007, 18:36:54 pm »
Нямам деца, имам си цветя и коте и куче, те са моите деца. Но не давам друг да се грижи за тях и да ги отглежда.....

Абе, Ози , така както сме я подкарали освен за цветята, сега да не почнем и животните. :D :D :D

Хи,хи,ами това бяло рошаво ухо е на нашето сладко и любимо кученце.Коментарът е излишен.:lol:Така е момичета...нашите деца... :lol:


« Последна редакция: Април 20, 2007, 19:22:51 pm от baracuda »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #132 -: Април 04, 2007, 19:22:41 pm »
Баракудке, тъкмо се чудех къде остана  :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #133 -: Април 04, 2007, 19:59:24 pm »
Баракудке, тъкмо се чудех къде остана  :lol:

:lol:Чакам да ми цъфнат тези дни едни "работи",че да се активирам пак! :lol:
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #134 -: Април 05, 2007, 15:19:49 pm »
Имам въпрос към Осиана, ако може да ми помогне.Дадоха ми няколко семена от камелия.Изглеждат странно и са с много твърда обвивка.Посях ги близо преди месец и още не са поникнали.Днес любопитството ми надделя и ги разрових.Нямаха никакви наченки за поникване.Ако можеш да ми дадеш някаква информация, дали им трябва предварително някаква обработка или просто си никнат много бавно.Може и някой друг да пише, ако знае нещо.

Розите ти са прекрасни.
 
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #135 -: Април 05, 2007, 15:57:23 pm »
Кетти, аз не съм сяла никога семена от камелия. Но ще ти кажа това което знам, ако четеш немски, ще ти дам линк. Камелията е интесно, но капризно цвете. Имама много сортове. Семената не трябва да се оставят да изсъхнат. Като се вземат от камелията, се слагат в торбичка с навлажнена хартия,и се слагат в хладилника, след 2 до 4 седмици се вадят и се слагат на топло и после се садят, но кората им е твърда и е добре да се пробият внимателно.

http://www.kamelien.de/magazin/nr03/seed.htm

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка
« Отговор #136 -: Април 05, 2007, 16:21:22 pm »
Боже, какви сте цветарки! :youwoman:
Браво, момичета!
Моля, помогнете - юката ми от няколко месеца си зави листата, дори в един период бяха почнали да им съхнат връхчетата. Явно я преполивах- намалих поливането и започнах да я оросявам, но листата са все още завити. Мога ли да направя нещо?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #137 -: Април 05, 2007, 17:41:55 pm »
алиа, я ми кажи истинското име, че като юка, не ми е познато :D

Два линка за рододендрона, Лейди, ти си :D :D :D /на немски обаче :(/

http://garnholz.de/Pflege.html

http://www.hausgarten.net/pflanzen/gehoelze/rhododendron-pflege.html
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #138 -: Април 05, 2007, 19:07:20 pm »
Кетти, аз не съм сяла никога семена от камелия. Но ще ти кажа това което знам, ако четеш немски, ще ти дам линк. Камелията е интесно, но капризно цвете. Имама много сортове. Семената не трябва да се оставят да изсъхнат. Като се вземат от камелията, се слагат в торбичка с навлажнена хартия,и се слагат в хладилника, след 2 до 4 седмици се вадят и се слагат на топло и после се садят, но кората им е твърда и е добре да се пробият внимателно.

http://www.kamelien.de/magazin/nr03/seed.htm


Благодаря ти много Осиана.За съжаление не знам немски, обаче ще намеря някой да ми го преведе.Само че ми казаха, че семената са били в стандартно пликче от дебело фолио.Дано нещо да не са се повредили.Аз обичам да отглеждам цветя, които са по-капризни, с някои имам успех. 
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #139 -: Април 05, 2007, 19:12:55 pm »
Може причината въобще да не е в теб. Много често се случва, да слагат не доузрели и зелени семена, а те по - късно не никнат. А пробвала ли си някога да рътиш семената, преди да ги садиш. Така времето за поникване се съкращава.