0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Моята Градинка 1
« -: Март 30, 2007, 14:38:12 pm »
Момичета и момчета,

имам идея, тук да споделяме нашите снимки, въпроси, вълнения и полезна информация на тема ЦВЕТЯ

Като начало пускам снимка на една от моите рози :D



"Julia's Rose"

Хайде, пращайте снимки :D
На въпроси за розите, отговарям доколкото знам, с удоволствие :D
« Последна редакция: Юни 22, 2007, 22:11:07 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #1 -: Март 30, 2007, 14:48:29 pm »
Osiana мисля че ти показа една светлолилава роза в друга тема. Аз си купих таква роза (на картинката е същото), къде да я държа в къщи или в градината?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #2 -: Март 30, 2007, 14:55:46 pm »
Ози, нали знаеш, че в мое лице имаш верен фен. Вече съм луда по твоите рози. Снимки нямам на рози, но дано наваксам. А що се отнася до въпроса на Таня, мисля че е външна, но все пак Озиана да си каже мнението.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #3 -: Март 30, 2007, 14:56:13 pm »
Ако е същата, а не е някоя мини розичка, трябва да е навън. На слънчево или на пъстра сянка място. Розите обичат слънцето. Нямат проблем със зимата, стига да не е -25°. Тогава могат да замръзнат, но и за това си има лек. Зазимяват се. Аз предпочитам розите да се посяти в градинка, а не в саксия. Там не се чувстват много "уютно". Няма да цъфтят толкова много. Или трябва почвата редовно да се обновява. Розите се режат.
Никога не слагай прясна животинска тор на розите. Не понасят урина!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка
« Отговор #4 -: Март 30, 2007, 14:59:41 pm »
Осиана,
Много ти е красива розата!  :D
Есента си посадих рози - реших да си направя розов кът в градината, но все още не мога да разбера дали са се хванали. Ако все пак - да, помогни с някой ценен съвет и/или хитринка за отглеждането им.
Ако решиш можеш да пратиш и някой линк  :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #5 -: Март 30, 2007, 15:00:54 pm »
bitte
Ози, нали знаеш, че в мое лице имаш верен фен. Вече съм луда по твоите рози. Снимки нямам на рози, но дано наваксам. А що се отнася до въпроса на Таня, мисля че е външна, но все пак Озиана да си каже мнението.

Целувки, Мари, покажете ми тази роза, ако можете.
Питайте винаги като купувате рози, какъв сорт са и как се казват, за да знаете и как да се грийите за тях :D :D

Да пускам ли и други снимки?
Хаиде искам да видя и вашите цветя, bitte!!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #6 -: Март 30, 2007, 15:03:10 pm »
Имам много слънчева тераса, цял следобед хубаво пече. Имаме и едно буренце което смятаме да отрежем на две (доста е голямичко) и исках розата да е в него. Градината ни е сенчеста, почти никакво слънце не ходи до там, да не кажа никакво. Къде да я сложа притова положение.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #7 -: Март 30, 2007, 15:05:43 pm »
Осиана,
Много ти е красива розата!  :D
Есента си посадих рози - реших да си направя розов кът в градината, но все още не мога да разбера дали са се хванали. Ако все пак - да, помогни с някой ценен съвет и/или хитринка за отглеждането им.
Ако решиш можеш да пратиш и някой линк  :lol:
Съвет давам жеднага. Линкове за жалост имам само на немски.
Те по това време трябва вече да имат листа и да им излизат нови клончета. Ако не са още почнали, значи нещо не е наред. Виж да не са изсъхнали клоните им и пак ми пиши
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #8 -: Март 30, 2007, 15:06:45 pm »
Добре де, като отрежете бурето на две, използвайте и тази част която е без дъно. Аз си мисля да направя нещо такова. Така става все едно издигаш растението по-нависоко, но пак не се ограничава корена.
Re: Моята Градинка
« Отговор #9 -: Март 30, 2007, 15:18:12 pm »
 :)
мерси Осиана!
Ох, дано не съм ги уморила. Есента им сложих и горена тор  :(
Нямат още листенца, но все се надявам /миналият уикенд бях на вилата/, че е от климата.
Ако все пак имаш възможност дай линкове и на немски, аз го ползвам.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #10 -: Март 30, 2007, 15:37:34 pm »
Имам много слънчева тераса, цял следобед хубаво пече. Имаме и едно буренце което смятаме да отрежем на две (доста е голямичко) и исках розата да е в него. Градината ни е сенчеста, почти никакво слънце не ходи до там, да не кажа никакво. Къде да я сложа притова положение.
Ами тогава я остави на терасата, с колкото се може повече пръст. Подменяй я, поне тази която е отгоре с нова годишно. Отдолу на буренцето трябва да има дупки, да се изтича ненужната вода.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #11 -: Март 30, 2007, 15:43:23 pm »
:)
мерси Осиана!
Ох, дано не съм ги уморила. Есента им сложих и горена тор  :(
Нямат още листенца, но все се надявам /миналият уикенд бях на вилата/, че е от климата.
Ако все пак имаш възможност дай линкове и на немски, аз го ползвам.
Ох, мила, никога на новопосадено цвете не се слага тор!!
На цветето му трябват много сили да се захване, а като се тори, преди да се е захванало ще умре :(, освен това розите никога не се торят на есен. Само на пролет, най късно през юли. Защото, те трябва да се приготвят сами за зимата, и като се торят на есен те ще цъфтят и зеленеят и няма да са готови за зимата и като стане студено ще замръзнат.
Ще пусна и ликнкове
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #12 -: Март 30, 2007, 15:45:38 pm »
Моите всички рози имат листа и нови клонки, Магнолията ми цъфти вече, а тук е по на север от БГ.

Не е от климата :( ммери
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #13 -: Март 30, 2007, 15:51:42 pm »
Аз винаги купувам от една и съща фирма. Мисля, че са много добри, даже имат и издънки /оф, ако ме чуе някой цветар как си кръщавам всичко/. Онзи ден купих още две увивни, но чакам мъжкото да остане почивка и да започваме да оформяме мястото и да преценим как да разположим розите  и др. цветя.

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/25/24579_363.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/25/24581_801.JPG
П.П. Как може да имаме такъв експерт сред нас и да не сме разбрали до сега? :ask:
Re: Моята Градинка
« Отговор #14 -: Март 30, 2007, 15:53:03 pm »
Я виж ти, за няколко твои мнения научих толкова интересни неща.

Онзи ден ти гледах розите в албума и се възхищавах на една много тъмна, като кадифе. Бакара се казваше май. Прекрасен сорт! И си мислех колко хубаво би било да имам градинка с цветя.

Майка ми гледа много цветя, но аз никога не съм мислела, че ще мога. Все ги уморявах. Но напоследък се усещам, че все повече ме влече. Ще наглеждам темата. :flower:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #15 -: Март 30, 2007, 15:54:56 pm »
Аз винаги купувам от една и съща фирма. Мисля, че са много добри, даже имат и издънки /оф, ако ме чуе някой цветар как си кръщавам всичко/. Онзи ден купих още две увивни, но чакам мъжкото да остане почивка и да започваме да оформяме мястото и да преценим как да разположим розите  и др. цветя.

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/25/24579_363.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/25/24581_801.JPG
П.П. Как може да имаме такъв експерт сред нас и да не сме разбрали до сега? :ask:

Добре де, значи още не сте ги посяли. Те къде са сега? Имат ли пръст? Не ги оставяй да изсъхнат защото няма да се хванат.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #16 -: Март 30, 2007, 15:58:22 pm »
Тези двете още не съм ги посяла. Не мисля, че ще им стане нещо, корените им са увити в някакво вещество, а и миналата година някои ги купих чак май и пак се хванаха. А като гледам през плика има влага. Общо взето се касае за няколко дни.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #17 -: Март 30, 2007, 16:02:35 pm »
Я виж ти, за няколко твои мнения научих толкова интересни неща.

Онзи ден ти гледах розите в албума и се възхищавах на една много тъмна, като кадифе. Бакара се казваше май. Прекрасен сорт! И си мислех колко хубаво би било да имам градинка с цветя.

Майка ми гледа много цветя, но аз никога не съм мислела, че ще мога. Все ги уморявах. Но напоследък се усещам, че все повече ме влече. Ще наглеждам темата. :flower:
Прекрасна роза е това. Да. "Black Baccara" Ако имаш желание, ще се справиш :D



Още една от моите :D "Doris Tysterman"
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка
« Отговор #18 -: Март 30, 2007, 16:03:19 pm »
Аз утре ще ходя пак да си нагледам градината и ще докладвам.
Може пък, въпреки моите грижи да тръгне някоя. Ех, как ще ме израдват.
А сега може ли да се засаждат?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #19 -: Март 30, 2007, 16:06:06 pm »
Розите се сеят през  март-април и октомври-ноември /ако няма поледица/
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."