0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Зацапване:(
« -: Март 30, 2007, 11:06:52 am »
Момичета,проблемът ми е следния:
Бременна съм в края на 5-та седмица и от няколко дни получавам зацапване(кафеникаво),което много ме плаши.Когато получих това зацапване,лекаря ми предписа Дуфастон.Започнах да го пия и за няколко дни отшумя.Тази сутрин отново имам.Какво е това :(

Re: Зацапване:(
« Отговор #1 -: Март 30, 2007, 11:29:28 am »
Бианка , отиди на лекар!
Не отлагай!
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #2 -: Март 30, 2007, 11:32:14 am »
Бързо иди на лекар.
Ще стискаме палци!
Успех

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Зацапване:(
« Отговор #3 -: Март 30, 2007, 11:36:47 am »
отивай на лекар!
и какъв е тоя дуфастон? при бременност се използва Утрогестан!
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #4 -: Март 30, 2007, 11:40:47 am »
отивай на лекар!
и какъв е тоя дуфастон? при бременност се използва Утрогестан!
Това не го знаех..
Защо се препоръчва при бремнност Утрогестан?
А Дуфастона в кои случаи е за предпочитане?

П.с. извинявам се за разводняването.



"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Зацапване:(
« Отговор #5 -: Март 30, 2007, 11:41:40 am »
Дуфастона ми го предписа лекаря ми за задържане :?

*
Re: Зацапване:(
« Отговор #6 -: Март 30, 2007, 11:54:34 am »
И аз те съветвам да отидеш на лекар. И си поискай болнични, за да лежиш. Стискам палци да е нещо безобидно. Аз бях със зацапване и кръвоизливи до 10 г.с. и се оказа, че се изхвърля втори гестационен сак.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Зацапване:(
« Отговор #7 -: Март 30, 2007, 12:05:17 pm »
дуфастона, както и утрогестана са прогестеронови препарати. но при бременност се използва утрогестан за задържане. не мога да обясня с подробности защо е така, но Е.
например при закъсняващ цикъл се изписва дуфастон за предизвикването му и никога утрогестан.
Re: Зацапване:(
« Отговор #8 -: Март 30, 2007, 12:08:00 pm »
 Didrogesterone( Duphaston) e дериват на прогестерона. На мен също ми беше изписан, тъй като имах подобен проблем, а и не само аз- много мои приятелки имаха и го преодоляха с Дуфастон. Прогестеронът в началото на бременността се секретира от жълтото тяло и ако има недостатъчност на жълтото тяло с това се преодолява. Утрогестан е също прогестеронов препарат с тази опция в екстра, че може да се използва и пер вагинам( вагинално)- много подходящ за жени с емезис гравидарум (повръщане на бременната).
 Не се притеснявай, Бианка, нищо нередно не е станало. Обади се все пак на твоя гинеколог , за да се убедиш в това. Незнам как си приемала дуфастона досега, може би ще се наложи да продължиш приема, разбира се, след като се консултираш с лекар. Аз съм използвала една опаковка - по 10 мг дневно, последните 4 дни по 5 мг. Може би трябва да пиеш и спазмолитик - примерно Но Шпа или друг, но това зависи дали имаш болка. Имаш основателна причина да си в болнични- също го обсъдете. И покой.  
Re: Зацапване:(
« Отговор #9 -: Март 30, 2007, 17:17:30 pm »
отивай на лекар!
и какъв е тоя дуфастон? при бременност се използва Утрогестан!
Това не го знаех..
Защо се препоръчва при бремнност Утрогестан?
А Дуфастона в кои случаи е за предпочитане?

П.с. извинявам се за разводняването.




Зависи. Имаше си причини за приемането на всеки един от препаратите, но забравих кои са. Аз през първия триместър пих Дуфастон.

Надявам се вече да си била на лекар.
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #10 -: Март 30, 2007, 20:58:04 pm »
Момичета,проблемът ми е следния:
Бременна съм в края на 5-та седмица и от няколко дни получавам зацапване(кафеникаво),което много ме плаши.Когато получих това зацапване,лекаря ми предписа Дуфастон.Започнах да го пия и за няколко дни отшумя.Тази сутрин отново имам.Какво е това :(

Не се притеснявай. На мене ми zацапваШе до 20 г.с.. Понякога спираШе, след 2-3 дена пак zапочваШе. Така че не си мисли най-лоШото. Естествено, отиди на лекар.
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #11 -: Април 01, 2007, 20:36:39 pm »
Като препора4авате на моми4ето да отиде в 5 г.с. на лекар ,тои какво може да направи в слу4ая????Освен да и предпи6е "utrogestan"(наи-добрият вариант за бременни) в слу4ая нито ембриона е зака4ен ,нито може да се 4уе сарде4ния пулс,за6тото е рано .Бианка 6том е кафяво зацапжането това е добар знак не се 6а6каи по4ти всяка 2-ра бременна го има това зацапване.ЗА сажаления в ранна бременност ни6то не може да се направи освен да се молим и да си казва6 ,4е вси4ко 6те е наред ...
Желая ти касмет
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #12 -: Април 01, 2007, 22:46:42 pm »
ШакирА, не си прАва! Лекарят освен, че ще й предпише зАдържащА терапия, ще й Даде болничен, ще й каже да лежи и т.н. Също така, ще огледа матката и влагалищЕто, за да установи от къде е кървенето, дали има отлепване на сака.
За тези неща лекарите учат цял живот. Не става само, ей така, с утрогестан.
Винаги съм твърдяла, че е по-добре да се разходиш залудо до кабинета на лекаря, отколКото да съжаляваш, че не си го направила.
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #13 -: Април 02, 2007, 00:40:48 am »
Sia да те светна малко в 5-та седмица едва става зака4енто на ембриона.И какво от това д-р като види матката 6те и напарви магия за задаржане сигурно.ЗА консултация да лежи и болни4ен сам сагласна каква терапия 6те и предпи6е според тебе ???6тото аз не сам 4увала за такава вав 5-та седмица ,както и да е .И в толкова ранен период не се препора4ват много ехографи,то4но поради тази при4ина ,4е тогава ембриона се зака4ва(ефографа не е за забавление ,а медецински преглед) .В цяла Европа парвият преглед за установяване на бременноста и сарде4ния ритам е в 7-ма сдемица ,сигурно европеиците са по глупави и по малко магиосници незнам:).Няма зна4ение кои е крив и кои е прав важното е  вси4ко да е наред с Бианка и сас вси4ки бременелки
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Зацапване:(
« Отговор #14 -: Април 02, 2007, 10:21:56 am »
Като препора4авате на моми4ето да отиде в 5 г.с. на лекар ,тои какво може да направи в слу4ая????Освен да и предпи6е "utrogestan"
А ти , Шакира ,какво би препоръчала ?! Може би ,си по-наясно от лекарите ,какво да се направи в този случай? И сигурно знаеш ,че кървенето по време на бременност не е желателно явление. Тогава според теб,какво се прави?

Бианка 6том е кафяво зацапжането това е добар знак не се 6а6каи по4ти всяка 2-ра бременна го има това зацапване.
Нима!!!!!
За първи път го чувам!
Предполагам ,че имаш аргументи в защита на казаното?!

Sia да те светна малко в 5-та седмица едва става зака4енто на ембриона.
Ембрионът се имплантира на 4 до 6 ден след оплождането.
В петата седмица му е малко късничко до се "закачва".

И в толкова ранен период не се препора4ват много ехографи,то4но поради тази при4ина ,4е тогава ембриона се зака4ва(ефографа не е за забавление ,а медецински преглед) .
Колко според теб са "много ехографи"?
Би ли обяснила за вредата от тях?


п.п.пише се медицински , а не медецински
    и  сърдечен , а не сардечен

« Последна редакция: Април 02, 2007, 15:15:04 pm от Efirche »
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #15 -: Април 02, 2007, 10:39:21 am »
нямам намерение да споря до безкраи ,ако др можеха да помогнат няма6е да има спонтанни аборти в на4ална бременост ,но това е друга тема казах кво то имах да казвам които разбрал разбрал нито сам по наясно от лекарите не сам казвала такова не6то просто от можеби от опит и това което сам 4ела и "зака4ането" става вав 5- та седмица преди това си плава ефир4е,ти си много барза бе не му дава6 време да се дели ни6то веднага да се имплантира  :lol:
много ти благодаря за курса по балгарски   :)
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #16 -: Април 02, 2007, 10:40:27 am »
Благодаря, че ме светна. Че аз с моите  2 спонтанни аборта и една текуща бременност винаги съм си мислела, че имплантацията е 7 до 10 дни след овулацията, а то кво било.
При мен лично зацапването за почва точно в 5 г.с., а веднъж дори и в 4 г.с. И повярвай ми, има такова животно задържаща терапия в 5 г.с. Ако няма, значи док нАистина ми е направил магИя.
А относно УЗИ-то, сърдечна дейност наистина се регистрира в средата на 6 г.с. най-рано, най- често в 7 г.с. Но както вече казах, тъй като имплантацията е настъпила в края на 3, началото на 4 г.с. няма как вагиналния накрайник на ехографа да отлепи сака в 5 г.с. Освен в колумбийски сериал.
И последно, но не и по значение - България винаги се е намирала в Европа.
И в България първият преглед при нормално протичаща бременност е в 6 или  в 7 г.с. Но когато става въпрос за кървене, зацапване или не Дай боже кръвоизливи, веднага трябва да се посети лекар.
Все пак не забравяй, чи във форума  пишат момичета или с проблеми със забременяването или с проблеми в износването.
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #17 -: Април 02, 2007, 11:00:34 am »
mила сиа mерси за подсештането след като е така аз безпроблеmната наmа да ви притесняваm
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Зацапване:(
« Отговор #18 -: Април 02, 2007, 11:19:33 am »
Шакира , всяко нещо казано в този форум е отговорност!
ГОЛЯМА ОТГОВОРНОСТ!
Има момичета , които са притеснени ,ужасно притеснени ,дори изпаднали в паника .
Те питат тук ,защото знаят ,че някой ще ги насочи, ще им помогне.

Затова, когато помагаме ,трябва да мислим какво точно казваме.
Това не е просто бърборилня.
Понякога ,ако не помислим добре ,може и да навредим.

Затова не бъди толкова категорична ,изказвайки препоръки...

Това е !
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #19 -: Април 02, 2007, 13:11:06 pm »
Шакира , всяко нещо казано в този форум е отговорност!
ГОЛЯМА ОТГОВОРНОСТ!
Има момичета , които са притеснени ,ужасно притеснени ,дори изпаднали в паника .
Те питат тук ,защото знаят ,че някой ще ги насочи, ще им помогне.

Затова, когато помагаме ,трябва да мислим какво точно казваме.
Това не е просто бърборилня.
Понякога ,ако не помислим добре ,може и да навредим.

Затова не бъди толкова категорична ,изказвайки препоръки...

Това е !

:good_post: