0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #240 -: Януари 29, 2008, 15:56:35 pm »
Ясно, значи ще потърся хубава снимка на този светец и ще ти я пусна. Тази и на мен не ми харесва, че нещо много мрачна и заплашителна :?

Евентуално нещо подобно :?
« Последна редакция: Януари 29, 2008, 15:59:51 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #241 -: Януари 29, 2008, 17:04:43 pm »
Гане, остава варианта, който ти предложи megiaries, като гоблен освен този, който имам аз, няма друг. Поразпитах тук там, но не са виждали.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #242 -: Януари 29, 2008, 19:34:55 pm »
Мери, много благодаря. Ще помисля и ако не намеря някоя хубава снимка - ще ти досаждам за твоя :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #243 -: Януари 29, 2008, 19:57:09 pm »
megiaries, мисля, че може примерно на този вариант който го имам аз, да му попромениш малко цветовете. Да стане някак си по хващаш окото, сега като чели бледнее, безизразен е. За този говоря.http://picasaweb.google.com/skorpi77/BYqNqG
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #244 -: Януари 29, 2008, 22:10:50 pm »
Гане - това дето сега си го показала, като че ли по-става. Аз говорех за онази първата снимка. Ако искаш ми прати снимката да пробвам да видим как ще стане - само дай ориентировъчен размер и брой на цветовете.
А другия на Мари и на мен ми се вижда постен. Свалих снимката и него ще го пробвам - но ми се струва че ще стане много нащърбено - но ще пробвам.
:)
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #245 -: Януари 29, 2008, 22:11:25 pm »
Пуки, като този ли е? http://picasaweb.google.com/skorpi77/zglZFD
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #246 -: Януари 29, 2008, 22:15:00 pm »
Да, първия по-тъмния. megiaries я кажи къв опасен гоблен имам аз. :wink:Друг е въпроса ще съумея ли да го ушия. :lol:
« Последна редакция: Януари 29, 2008, 22:17:22 pm от Pukanka »
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #247 -: Януари 29, 2008, 22:18:10 pm »
Фотни го да видим до къде си стигнала.
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #248 -: Януари 29, 2008, 22:22:59 pm »
Да, първия по-тъмния. megiaries я кажи къв опасен гоблен имам аз. :wink:Друг е въпроса ще съумея ли да го ушия. :lol:

Хехехехе - ще го ушиеш, къде ще ходиш! Пък и нали сега ще имаш време да го ушиеш - то 9 месеца ще си имаш за това, щото после едва ли ще имаш време. От мен имаш много стиснати палцииииииииииии!
И друг имаш - от три дена духам на рамката му да съхне по-бързо! :)
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #249 -: Януари 29, 2008, 22:24:42 pm »
Добре де, не ли ви неудобно да държите стария кокал в неведение? Я бързо показвайте снимки за всичко дето разправяте.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #250 -: Януари 29, 2008, 22:29:30 pm »
Добре де, не ли ви неудобно да държите стария кокал в неведение? Я бързо показвайте снимки за всичко дето разправяте.

А, ся ме мързи да снимам. Един такъв африкански е и се шие от центъра навън. Пък Вяра Надежда и Любов не е за снимане още на две квадратчета. :lol:
А предния дето го уших не мога да го снимам щото megiariesми го пере от един месец. :P :lol:
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #251 -: Януари 29, 2008, 22:30:37 pm »
Като го сложа в рамката ще кача снимка. :)
 :ywoohoo: :ywoohoo: :ywoohoo:
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #252 -: Януари 29, 2008, 22:33:07 pm »
утре и аз ще пусна снимки,само че майка ми ги е шила :lol:

и аз имам бая,ама в рамка са ми 2 детски-рибарче и вестникарче.подарила съм хубавата мадона,мадона с грозде и коне в реката(шити от мен)
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #253 -: Януари 29, 2008, 22:34:25 pm »
megiaries, ти ги поставяш ли? А инфо споделяш ли? :lol:
Кити, чакаме да ги видим, аз след като ушия този, почвам конете. Честно казано трябва да си много с добро сърце, щом си подарила гоблен. Аз не бих продала за нищо на света, та камо ли да подаря. Е има един вариант, но се моля никога да не се стига до него.
« Последна редакция: Януари 29, 2008, 22:36:51 pm от Mary »
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #254 -: Януари 29, 2008, 23:10:21 pm »
Няма проблеми за инфо - даже на по-предна стр съм описала кък опъвам - само дето съм сбъркала материала - не е талашид а фазер
ако има нещо питай :)
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #255 -: Януари 30, 2008, 09:20:43 am »
Майка ми довърши в началото на месеца "Нощния ангел", обещала съм и ще ви пусна снмки, когато го снимам. Страхотен е.
И аз се зарибих  :D и т.к. мисля, че няма невъзможни неща за мен, :wink:  реших да се пробвам да ушия "Приспивна песен". Стигнала съм до някъде, но нямам много време.
Обче сега имам нужда от помощ. Майка ми взе от етърва си един гоблен на 25 години  :lol: да го довърши. Самия гоблен е елипсовиден, с макове. Схемата му е вече прежълтяла... но проблема е, че трябва да се купят някои конци,DMC,чиито номера не се виждат добре на легендата. Рових се из интернет, но такива макове не срещнах. То верно, че на 25 години гоблена, но какво от това... те и "Конете на водопой" са от вечните. Някой от вас, момичета, може ли да ми помогне?
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #256 -: Януари 30, 2008, 12:07:42 pm »
Варианта е да се отиде на място с гоблена там където продават конци и на място да се търси най-подходящия - пък може да се погледне в някой каталог и да се види може и да излезе нещо. На схемата няма ли име на гоблена?
Единствения елипсовиден за който се сещам е една кошница, но с рози в нея...Другия вариант е да се пусне като запитване във гобленарския форум: http://www.goblenite.org/forumdisplay.php?f=21
Има заявки за месец януари, февруари
Това е което се сещам...
Само дето гоблена е на 25 години - и не знам дали ако почне да се довършва няма да си личи новия бод... :?
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #257 -: Януари 30, 2008, 14:06:35 pm »
Благодаря ти, megiaries!  :D
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #258 -: Януари 30, 2008, 15:52:59 pm »
Пусни някаква снимка за ориентир.
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #259 -: Януари 30, 2008, 15:57:48 pm »
ами като нямам... то било преди четвърт век  :D Ако изровя нещо...
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!