0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #220 -: Октомври 07, 2007, 12:38:13 pm »
Рони, харесах си един кон в червено от колекцията ти - имаш ли схема и ако да - щи ми я изпратиш ли? :crossfingers: :bighug: :thankyousign: сега да видя дали става пак да ви покажа снимка
« Последна редакция: Октомври 07, 2007, 13:17:29 pm от megiaries »
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #221 -: Октомври 07, 2007, 19:16:07 pm »
Вече мога да качвам снимки, хе-хе-хее
Значи това е в спалнята:

Снимката е малко тъмна, ама така стана...от фотоапарата е!
Иначе снимката от гоблена е тази:
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #222 -: Октомври 07, 2007, 19:35:01 pm »
Много е готин. Показвай и другите.
Аз за спалнята съм запланувала  коне на водопой, ма кога ще го почна се не знае.
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #223 -: Октомври 07, 2007, 19:44:51 pm »
Ето този ще стои в хола - ама рамката ощееее не е сложена, нали имам майстор в къщи...та затова моят майстор няма време за моите рамки, ама аз си измислих един инструмент дето с него лесно се сглобяват рамките и ще започна аз да си ги правя, а-ма-ха-я, дето ще чакам него.Даже сега една приятелка ми даде 2 гоблена да ги опъвам и ще й направя рамките.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #224 -: Октомври 08, 2007, 09:16:20 am »
Е браво на теб. Айде опъвай и после казвай как, че и аз нещо си мисля да се пробвам.
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #225 -: Октомври 08, 2007, 12:54:06 pm »
Ами опънах ги вчера. Аз правя опъването така: като го изпера- го опъвам на ръка, колкото мога и го поставям върху равна повърхност /на масата постилам хавлия и отгоре слагам гоблена да си съхне/. Преди съмсем да се е изсушил го изглаждам и пак опъвам колкото е възможно. После си премервам дължината и ширината и ако много е изкривен отрязвам парче талашид по-голямо от размера на гоблена поне с 1,5 см. За да може, като взема да изпъвам да има място да се опва. При изпъването внимавам отвсякъде да остане /колкото се може / еднакво разстояние. Първоначално го закрепвам с тиксо от задната страна на талашида. Като лъсвата част да е гръб, защото ако се сложи лъскавата част отпред - то гоблена много се хлъзга и не може да се намести добре. После вземам крива игла /с нея се работи много по-лесно/ и започвам да шия обърнатите краища едни за други - с по-дълъг конец и здрав, като на всеки бод го законтрям, за да не се отпуска. Така правя по дължина и ширина. После се взема точния размер на видимата част на гоблена и се прави рамката и то така че понеже нали си правя талашида по-голям да може да легне във вътрешния ръб на рамката, за да не се размества самия гоблен от самата рамка. Слагам стъклото и отгоре гоблена. После си намирам един здрав кашон или картон /каквото има под ръка/ - за гръб. Изрязвам си ъгли от талашида и слагам и тях - те държат всичко - и стъклото и гоблена и гърба. Те, това е моята технология - ама само за гоблени, дето нямат нужда от преспапие. Много дълго стана, ако има въпроси, пака така изчерпалено ще отговоря.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #226 -: Октомври 08, 2007, 14:17:00 pm »
Шъ са пробвам, ма ми се ще на някое малко.
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #227 -: Октомври 08, 2007, 14:26:48 pm »
...Ми то от малкото се почва  :wink: успех
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #228 -: Октомври 08, 2007, 16:11:21 pm »
Аз започнах с маргаритките!
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #229 -: Януари 28, 2008, 18:14:41 pm »
Гане, за да не спамим по темичката на Ели, ти отговарям тук.
 Аз имам един на св. Йоан Предтеча, не знам дали той и Йоан Кръстител са един и същи човек. Ето го, но честно казано нещо не ми харесва особено, много посен ми се струва.http://picasaweb.google.com/skorpi77/BYqNqG
Ще се поровя малко, дано открия нещо.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #230 -: Януари 28, 2008, 18:40:35 pm »
Мери, сега като рових - той бил Св. Йоан Предтеча и Кръстител, ама дали е тоз или не, нямам никаква идея. Това е този светец, дето се празнува на Ивановден. А това му е иконата
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #231 -: Януари 28, 2008, 18:54:43 pm »
Гане, та  доколкото разбрах от четене тук там, май са един и същи, но това което ти си показала е икона,  честно казано не мисля, че я има във вид на гоблен. А ще продължавам да търся друг гоблен, различен от моя.
Друг вариант е да си харесаш някоя икона и някой да ти я набере в РМ. Аз я имам тази програма, но не се научих да работа с нея, използвам я само да си разпечатвам някой и друг гоблен в такъв формат.
Спомням си, че някой от форума каза, че може да набира, но кой ли бешеееееееее.
Дано да се обади.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #232 -: Януари 28, 2008, 21:14:19 pm »
Ми аз мога да ти кажа кой е, ама той вече не пише тук, така че няма шанс да стане. Ако случайно откриеш такъв гоблен, ще съм ти много задължена - той е изобразяван навсякъде почти в подобен вид, като или в ръката му или в краката му има купа с отрязана глава 8O
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #233 -: Януари 28, 2008, 21:50:51 pm »
аз имам програма за гоблени - и мога да ти направя схема - само снимката трябва да е качествена, за да стане добре. иначе схеми не мога да пренабирам - само мога от картинка да направя схемата за гоблена....това е от мен - ако има нещо - пишете!

Р.Р - Мери видях ти колекцията - страхотна е - и си свалих някой от тях!
Благодаря
:)
« Последна редакция: Януари 28, 2008, 22:03:06 pm от megiaries »
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #234 -: Януари 28, 2008, 22:27:31 pm »
Моля, моля аз за това съм я качила, да си свалят и другите.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #235 -: Януари 29, 2008, 00:25:47 am »
Меги,как точно става? Какви са изискванията за снимката? Освен това какви номера конци се ползват после? Аз изобщо не съм наясно и съответно имам нужда да ми се обяснява като на лаик :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #236 -: Януари 29, 2008, 15:04:00 pm »
Значи - колко по-качествена е снимката, толкова по-добре става схемата. Относно конците - в самата програма са заложени номерата на конците по DMC. Едновременно със схемата програмата извежда и номерата на конците, както и кой знак на кой номер конец съответства. Може да се зададе и за дадената снимка колко брой конци да се използват - колкото повече конци-толкова по-добър гоблен /и съответно по-сложен - заради броя на конците/. програмата има възможност и да пренабира схеми, само дето не знам как точно става...Има и възможност да се зададе и големината на гоблена /т.е. колко голям да стане - в санитиметри и кутийки/ - както и от снимка да се избере само определен фрагмент де се направи гоблен. Това е в общи линии. Ако има нещо пак ще обяснявам.
:)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #237 -: Януари 29, 2008, 15:08:48 pm »
Оооо, Меги, много благодаря! Значи ако се намери добра снимка на тази икона, то може да се направи средно голям гоблен от нея :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #238 -: Януари 29, 2008, 15:15:07 pm »
Всичко става да се направи - прати снимка и ще ти пратя нещо за проба - да видиш дали ще ти хареса.
видях снимката по-горе - и ми се струва че може да се пробва с нея - само ми се вижда много мрачна и някак заплашителна....не знам как ще стои като икона - ако искаш такъв ефект да постигнеш. сега ще се опитам да кача една снимка та Елвис - дето снощи му правих схема - просто да придобиеш някаква предства как стават нещата или прати нещо малко - колкото за проба...
аз съм на линия
 :lol:
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #239 -: Януари 29, 2008, 15:30:26 pm »
Нищо те мога да кача, защото снимката е голяма-32mb и не иска да я качи в снимка.бг изобщо. трябва да пимисля как да я намаля та да стане.... :ask: :balk_132: :help:

Сега би трябвало да стане - като се увеличи - се виждат цветните символи на схемата - защото това е самата схема цветна - а не самата снимка. Снимката я смъкнах от едно преснемано списание и малко я пообработих и мисля, че добре се получи  :D
« Последна редакция: Януари 29, 2008, 15:43:28 pm от megiaries »