0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли билки за вагинални инфекции?
« Отговор #20 -: Януари 04, 2007, 11:43:28 am »
Малко след като научих, че съм бременна, се разболях и понеже знаех, че не се пият никакви лекарства, взех че си купих осцилококцинум(така ли се казваше) и го пих, щото било хомеопатично. Като казах на прегледа какво съм пила за настинката, само дето не ме наби лекаркката. Така ми се накара и ми обясни, че хомеопатичните лекарства забавят развитието на плода.

Еее това вече е прекалено изказване, дори и за скептично настроен лекар... Всъщност, ако приемем, че хомеопатията не върши никаква работа, не разбирам как е възможно да забавя развитието на плода.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Има ли билки за вагинални инфекции?
« Отговор #21 -: Януари 04, 2007, 11:58:39 am »
Малко след като научих, че съм бременна, се разболях и понеже знаех, че не се пият никакви лекарства, взех че си купих осцилококцинум(така ли се казваше) и го пих, щото било хомеопатично. Като казах на прегледа какво съм пила за настинката, само дето не ме наби лекаркката. Така ми се накара и ми обясни, че хомеопатичните лекарства забавят развитието на плода.

Еее това вече е прекалено изказване, дори и за скептично настроен лекар... Всъщност, ако приемем, че хомеопатията не върши никаква работа, не разбирам как е възможно да забавя развитието на плода.

И аз така мисля. Според мен няма начин да си навредиш с хомеопатични препарати. Има малко изключение и то е в тези комбинации, които понякога се продават и на нашия пазар, от хомеопатичен препарат и билков екстракт.

От друга страна, хомеопатията е толкова объркана като теза, че всичко е възможно на хомеопатична теория. Примерно една лечителка с хомеопатични методи и модератор на клуб хомеопатия в дира е убедена, че има начин да се предизвика аборт по желание при здрава бременност само с хомеопатичен продукт. Аз категорично не вярвам това да е възможно, нито съм виждала, чела или чувала за такъв случай, но жената вярва в това и се постара да ме убеди.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу