0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

помощ /отрицателен резус фактор/
« -: Февруари 04, 2007, 16:47:19 pm »
момичета помогнете,на 17,12,2006 г.ми беше последната менструация на 29,01,2007 бях на др.мазнейкова тя ме погледна и отсече 5,6 г;с,което по мойте сметке не е така другото каза че вижда само жълто тяло без сак без пулс без ембрион побъркала съм се какво може да значи това имам спонтанен аборт поради мъртав ембрион,а и около седмица кървих ръждиво течение но то спря моля ви помогнете какво е това според вас
« Последна редакция: Февруари 05, 2007, 08:50:25 am от Lali »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: помощ
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2007, 16:56:38 pm »
първо се успокой и след една седмица иди пак на лекар.Може да си имала овулация по-късно.При мен в 5-та седмица се виждаше само сакче,а в 6 седмици и 4 дни и ембриони със сърдечна дейност.Моята последна менструация тогава беше на 23.07,а на 21.09 бях в 5-та седмица.
 Стискам ти палци и се опитай да си спокойна и да мислиш позитивно.
<br />
*
Re: помощ
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2007, 17:00:56 pm »
Ики наистина се успокой. Ако толкова те притеснява д-р Мазнейкова отиди при друг док.
Re: помощ
« Отговор #3 -: Февруари 04, 2007, 17:07:28 pm »
бях и при друг същото,момичета а защо се вижда само жълто тяло дори и без сакче,това ме плаши
Re: помощ
« Отговор #4 -: Февруари 04, 2007, 17:46:06 pm »
Правилно ти е определила г.с. Брои се от датата на началото на последната ти менструация, а не от евентуалната дата на зачеване.
В тези г.с. би трябвало да се види ембрион, но за сърдечна дейност може би е рано. За всеки случай изчакай още малко.
Re: помощ
« Отговор #5 -: Февруари 04, 2007, 18:47:24 pm »
въобще случвали се ембрион да се появи по късно,а сега имам бяло течение и от време на време пулсираща болка ,какво означава това момичета
Re: помощ
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2007, 19:05:40 pm »
За бялото течение и пулсиращата болка не мога да ти кажа нищо.. но знам от опит, че в 5 г.с. е твърде рано, за да се види каквото и да е. И да, случва се ембриончето да се появи по-късно. Понякога към края на 6 г.с. може да се долови и сърдечен ритъм. Понякога - не, но и това не е фатално, защото някой бебчета се развиват малко по-бавно. Много е рано да се тревожиш и да се отчайваш. Изчакай поне седмица, а за по-сигурно даже 10-тина дни и тогава отиди пак на ултразвук. Възможно е и да си имала овулация по-късно отколкото си мислиш. Знам колко е мъчително да чакаш, защото и аз съм минала по същия път, но запази спокойствие и бъди оптимист! Много късмет ти желая и дано всичко да е наред!
Re: помощ
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2007, 19:10:03 pm »
много ви благодаря момичета,но вътре в мен има едно огромно съмнение защото не познавам жена която е бремена и в 6 гс да не се е видял ембрион или плоден сак.
Re: помощ
« Отговор #8 -: Февруари 04, 2007, 19:38:55 pm »
Знам какво ти е, мила. И все пак, опитай се да се успкоиш!! Изчакай поне до следващият ултра звук и ни пиши как е минало.  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: помощ резус отрицателен с два аборта
« Отговор #9 -: Февруари 04, 2007, 19:42:43 pm »
благодаря ви но забравих да кажа че съм и резус фактор отрицателен имам и два аборта и никой не ми бил антиглобулин
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: помощ
« Отговор #10 -: Февруари 04, 2007, 19:57:02 pm »
Намери си добър гинеколог да те следи и да ти прави изследвания.
*
Re: помощ резус отрицателен с два аборта
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2007, 22:20:06 pm »
благодаря ви но забравих да кажа че съм и резус фактор отрицателен имам и два аборта и никой не ми бил антиглобулин

А съпруга ти с положителен резус фактор ли?
Re: помощ /отрицателен резус фактор/
« Отговор #12 -: Февруари 05, 2007, 09:36:23 am »
да съпругът ми е резус положителен,какво трябва да направя
*
Re: помощ /отрицателен резус фактор/
« Отговор #13 -: Февруари 05, 2007, 11:21:33 am »
Ами единственото за което се сещам аз е, да си пуснеш изледване за RH антитела.  :)
Успех
Re: помощ /отрицателен резус фактор/
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2007, 15:42:21 pm »
не е ли вече късно за това при положение че имам два аборта и не ми е поставяна такава инжекция какви са шансовете ми всичко да е наред
*
Re: помощ /отрицателен резус фактор/
« Отговор #15 -: Февруари 05, 2007, 16:01:41 pm »
Ами напротив, това е единствения начин да разбереш дали имаш или не антитела. Много е възможно абортите да не се дължат на отрицателния резус фактор, защото антитела ако се образуват става на малко по-късен етап през бременността, някъде към 12-14 г.с., а твоите аборти са били в началните седмици.
Аз също съм с отрицателен резус фактор, а мъжа ми с положителен, имам една извънматочна бременност след която не ми е слагано анти Д гамаглобулин. При следващта бременност си следих антителата всеки месец и бяха отрицателни до края и на всичкото отгоре се оказа, че дъщеря ми е с положителен резус фактор.