0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lusilng

как да определя термина си?
« -: Януари 06, 2007, 11:17:20 am »
Здравейте,най-после и аз съм бременна,почти 100% съм сигурна ,че чудото се е случило на 16/12/2006г.В понеделник съм на генеколог ,но нямам търпение и ви моля да ми помогнете да си сметна дата на предполагаемото раждане,живот и здраве! Много ви благодаря предварително
*
Re: как да определя термина си?
« Отговор #1 -: Януари 06, 2007, 11:23:29 am »
извинявам се че не писах от моето потребителско име,просто си бях забравила паролата.Ако имате желание можете вече да ми видите и графиката
*
Re: как да определя термина си?
« Отговор #2 -: Януари 06, 2007, 11:26:10 am »
много благодаря
Re: как да определя термина си?
« Отговор #3 -: Януари 06, 2007, 11:32:02 am »
Здравей, мила! Новината е повече от чудесна! Желая ти много леко и продължително 9 месечно бременеене!!!
Ще си позволя обаче една забележка - този форум не е най - подходящото място за въпроса ти. В http://www.bg-mamma.com/site/ горе - ляво има калкулатор, чрез който мн подробно ще излязат и други показатели освен термина. В същия сайт ще намериш отговор и на мн въпроси около бременността.
Успех!
*
Re: как да определя термина си?
« Отговор #4 -: Януари 06, 2007, 16:28:49 pm »
Що бе коринка да не е подходящо място за такива въпроси? Я прочети заглавието на подфорума - "Дългоочакваната бременност,..............."
На Луси честито и успех :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: как да определя термина си?
« Отговор #5 -: Януари 06, 2007, 16:43:29 pm »
Що бе коринка да не е подходящо място за такива въпроси? Я прочети заглавието на подфорума - "Дългоочакваната бременност,..............."
На Луси честито и успех :)

Защото темата е преместена тук от модератор, а оригинално беше зададена в неподходящ форум.

Предупреждавам, че няма да позволя скандали в темата, подобни на тези при предишните изказвания на Луси.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: как да определя термина си?
« Отговор #6 -: Януари 06, 2007, 16:50:18 pm »
Що бе коринка да не е подходящо място за такива въпроси? Я прочети заглавието на подфорума - "Дългоочакваната бременност,..............."
На Луси честито и успех :)

Щото темата беше в подфорума Опити.... преди Лали своевременно и предвидливо да я премести Тук, щото също така в Зачатие предимно пишат жени с репродуктивни проблеми, - ако можеш ме извини за експлицитността - много от които НИКОГА не са получавали положителен тест, а камо ли да смятат кога им е термина. Мислиш ли, че тия жени не мечтаят да си смятат термина???

Има въпроси, които не съм задавала и не бих задала, заради болката и надеждата на въпросните жени....
Днес някъде прочетох как приятелите на някаква жена я попитали: Знаеш ли какво ни донесе Коледа?.... Бебенцееее..... А вие за кога чакате?
А тя, милата, лекувала стерилитет...
Та затова щото и така мисля.
А също мисля и че трябва да мислим и за чувствата на другите. 
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: как да определя термина си?
« Отговор #7 -: Януари 06, 2007, 17:14:54 pm »
 
Цитат
също мисля и че трябва да мислим и за чувствата на другите.
 
:good_post:
Re: как да определя термина си?
« Отговор #8 -: Януари 06, 2007, 17:41:30 pm »
Eто и този калкулатор е много добър:

http://www.justmommies.com/duedate.shtml

Сайта разполага и с много интересен календар:

http://www.justmommies.com/pregnancy_calendar.php

Честито и лека бременност  :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: как да определя термина си?
« Отговор #9 -: Януари 06, 2007, 18:34:46 pm »
Честито!
Лека и безпроблемна бременност.
Ако знаеш точната дата на овулацията + 267 дена = термин

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: как да определя термина си?
« Отговор #10 -: Януари 07, 2007, 00:05:35 am »
Цитат
Щото темата беше в подфорума Опити... 
Цитат
Ясно, това обяснява всичко. Моя грешка, не съм видяла, че темата е преместена.
И само да кажа - уважавам чувствата на всички тук, в този форум.
Просто се зарадвах, че още някой е успял. Моля за извинение, защото съм голяма блейка :?