0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Упорити проблеми с нослето
« -: Ноември 18, 2007, 19:35:21 pm »
Привет, момичета! Имам нужда от съвет. Бебчето на моя приятелка го изписаха преди една седмица, като пише че е напълно здраво. Беше в болницата около месец, защото се роди в началото на осми месец. От изписването до сега нослето му е запушено и не се повлиява от капките с морска вода. Имате ли идеи на какво може да се дължи и как най-лесно това може да се установи, за да се излекува бързо малкото слънчице?  Имам подозрения, че може да не са им казали за стафилококи в нослето  :?
Предварително ви благодаря!!!   :bouquet:

Re: Упорити проблеми с нослето
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2007, 19:45:51 pm »
Защо не пишеш в темата на д-р Бърди? Иначе, ако искат могат да отидат в някоя микробиологична лаборатория, в която да изследват секрет от носа на детето, за да са сигурно дали има или не стафилококи. Ако не, да отидат на частно ако трябва при добър педиатър.
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Упорити проблеми с нослето
« Отговор #2 -: Ноември 18, 2007, 19:50:11 pm »
Благодаря, Мари! И аз мисля да им кажа да направят изследването. А за доктор Бърди - ще пиша и там. Поздрави на теб и мъничето!!!  :bighug:

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Упорити проблеми с нослето
« Отговор #3 -: Ноември 18, 2007, 23:22:19 pm »
При нас нослето много често се запушваше. Вече не помня до кога, но със сигурност поне докато стана на 4-5 месеца. И не се повлияваше от нищо. Обаждах се на лекарката тя ми казваше някакви илачи, ама без резултат. Веднъж се запуши нослето в лекарския кабинет. Когато го видя педиатърката ми каза, че това било съвсем нормално. Лигавицата при тях била по-сочна и затова нослето се запушва, ама няма секрет. Израствало се.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Упорити проблеми с нослето
« Отговор #4 -: Ноември 19, 2007, 19:45:35 pm »
Благодаря, Тамара! :bighug: Дано и в случая е така!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Упорити проблеми с нослето
« Отговор #5 -: Ноември 19, 2007, 20:17:44 pm »
щом е престояло детенце дълго време в болницата, задължително да дадат секрет за МБ.