0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Покана от ББТ
« -: Ноември 06, 2006, 14:52:12 pm »
Имаме покана за участие в предаване, посветено само на проблемите с касата. Идеята е една (или повече двойки) да разкажат какъв е пътят до инвитро през касата - колко време се събират документи, колко струват изследванията, как се подават, колко време се чака за одобрение и т.н. С две думи - в детайли да се представи процедурата. Биха предпочели пред камерата да застане семейство, но им обясних, че  ще е трудно осъществимо.
До утре на обяд трябва да им дам отговор има ли желаещи и евентуално утре следобед ще се проведе предварителен разговор.
Предаването ще е в четвъртък.
Моля ви, участвайте :thankyousign:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Покана от ББТ
« Отговор #1 -: Ноември 07, 2006, 12:01:14 pm »
Момичета.... направете нещо за себе си и вие, де! Пак казвам, не може само едни и същи лица да правят всичко..

Не може все фуси, мели, ултра, джам, ефирче, буба, куки.

Честно казано, бих отишла в ббт в чтевъртък, макар че сигурно ще е през деня и сигурно ще ми се наложи да отстъствам, а не искам.. Мога да го направя. Ама няма. Щото пък то не може все едни и същи хора, а другите да пляскат с ръце отстрани и да не събират смелост.

Ако нямаше смелост, нямаше да има и това, което постигнахме в неделя. МОмичета, стегнете се! От какво ви е срам?
« Последна редакция: Ноември 07, 2006, 22:53:22 pm от coookie »
Re: Покана от ББТ
« Отговор #2 -: Ноември 07, 2006, 13:31:46 pm »
Според мен не винаги въпроса е в липсата на смелост...А кой с какъв проблем е в областта на стерилитета!!!Щом искат само хора свързани с ин витро процедурите другите момичета няма как да се включат!!

А аз пожелавам успех на престрашилите се!!Не бива да се пропуска момента!

Re: Покана от ББТ
« Отговор #3 -: Ноември 07, 2006, 14:17:00 pm »
саморасличе, защо мислиш така?

За мен целта на протеста и вдигането на шум не е контрекно и само да се увеличи или продължи програмата на НЗОК за инвитро, а изобщо да се удовлетворят редица искания, които ние предявяваме. Под ние разбирам всички с репродуктивни проблеми. просто поводът да привлечем внимание към себе си в този момент е спирането на програмата на НЗОК.  Сега точно трябва да се говори за ВСИЧКО затова и си мсиля, че няма значение кой отива, стига да се чувства с погазени граждански права.
Re: Покана от ББТ
« Отговор #4 -: Ноември 07, 2006, 14:23:04 pm »
Абсолютно съм съгласна със samorasliche, че проблема не е само в страха или срамежливостта. Проблемите при всеки са различни. Темата е доста конкретизирана, не може кои да е да отиде. Как да участвам, като не съм ползвала за нищо здравната каса и все още не зная дали ще правим инвитро...а проблеми при нас ... предостатъчно.
Re: Покана от ББТ
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2006, 14:34:14 pm »
Лайтблу - и аз не съм ползвала каса. В момента съм в процедура на стимулация. Но проблемите ги виждам и ме ядосват... Кое е специфичното, което мислите, че е тема на разговора? Темата е обширна - ние искаме прирастът на тази държава да се превърне в национален приоритет и ние, семействата с проблеми, сме част от него
Re: Покана от ББТ
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2006, 14:40:39 pm »
"Имаме покана за участие в предаване, посветено само на проблемите с касата. Идеята е една (или повече двойки) да разкажат какъв е пътят до инвитро през касата - колко време се събират документи, колко струват изследванията, как се подават, колко време се чака за одобрение и т.н. С две думи - в детайли да се представи процедурата."
Ами като прочетох това и разбрах, че нищо не мога да кажа по тези въпроси...
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Покана от ББТ
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2006, 14:47:58 pm »
Съжалявам, момичета, така на мен ми предадоха условията :(
Ако беше по-обширна темата и аз щях да участвам, сега не мога - не съм ползвала касата, не съм правила инвитро...
Сега това е актуално, да се надяваме, че по-нататък ще се обхване изцяло проблемът.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Покана от ББТ
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2006, 14:51:12 pm »
Ако темата е по-общо дефинирана, като например "Проблемите на стерилитета", така да...Но до колкото разбирам темите все за проблеми със здравната каса...
Това, че няма къде да се направи една читава спермограма извън София или Варна, че в моя град има един единствен съвременен ехограф, че лекарите гинеколози по градовете нищо не разбират от стерилитет, например според мен все са проблеми... Но такива въпроси ще се обсъждат ли?
Re: Покана от ББТ
« Отговор #9 -: Ноември 07, 2006, 14:52:49 pm »
Ами според мен, да, защото, както казах и по-горе, сега ни е паднало да си кажем абсолютно всичко и това, което ти пишеш, е част от цялостната проблематика  - липсващия ангажимент на държавата с репродуктивните проблеми на 270 000 двойки.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Покана от ББТ
« Отговор #10 -: Ноември 07, 2006, 14:54:13 pm »
Никога не пропускаме да споменем и другите проблеми.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Покана от ББТ
« Отговор #11 -: Ноември 07, 2006, 22:37:57 pm »
Днес разбрах, че става въпрос за репортаж за новините в 19. Могат да направят записа и сутринта 9-9.30 или утре през деня.
На обяд пак ще ми звънят да кажа има ли желаещ за участие.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Покана от ББТ
« Отговор #12 -: Ноември 08, 2006, 09:39:50 am »
Аз не съм се сблъсквала с касата - изцяло сама смятам да финансирам лечението си, което в момента не знам в какво ще се състои....така,че тясната формулировка - "за тези, които са се сблъсквали с касата ", ме изключва от обсега...
Освен това пълното безхаберие и липса на ангажираност към проблемите на стерилитета ужасно много ме амбицират да се заровя в юридическата страна на въпроса и тъй като съм юрист, но се занимавам в друга област, някой може ли да ме насочи откъде да започна...Ултра, има ли някаква възможност да разбера малко по детайлно за дейността на Сдружението и по конкретно от юридическа гледна точка на какъв фундамент сте стъпили???Иска ми се малко повече да се подкова по темата...Не знам въобще дали обяснявам правилно, но от протеста насам съм доста афектирана...И още 1 въпрос - не съм гледала предаването - коя наредба така упорито цитират от НЗОК, че да я разнищя :evil:

*

    mushmi

Re: Покана от ББТ
« Отговор #13 -: Ноември 08, 2006, 09:54:14 am »
Здравейте,
бих участвала в предаванята,даже се замислих и за Милен Цветков...но... имам 3 бр. неуспешно ICSI и 3 бр. неуспешни инсеминации....лошото е само че не съм стигала до касата, защтото наистина нямах сили и нерви да се занимавам с тях. Ако мислите че ще съм от полза, пишете ми на e-mailа!
Успех на всички!
Мая
*
Re: Покана от ББТ
« Отговор #14 -: Ноември 08, 2006, 10:16:27 am »
mushmi,

мисля, че гледната точка на човек с толкова опити зад гърба си не е никак за пренебрегване. Съжалявам, че са били неуспешни и се надявам следващия опит да е последен и с най-красивия резултат.

Предполагам, че имаш много да кажеш за преживяванията, съпътстващи всички тези процедури. Нека хората чуят на какво са подложени всички тези момичета и момчета, които чакат своето чудо.
Това са разходи, емоции, физически болки...
Помисли и за "Искрено и лично" на 16.11. (има отделна тема във форума). Всички ще сме ти безкрайно благодарни за смелостта ти, ако участваш.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Покана от ББТ
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2006, 19:45:04 pm »
Говорих отново с ББТ. Съгласни са да поизчакат малко, докато някоя от вас има възможност и желание да говори. Срещата може да е и в обедната почивка, екипът ще дойде при вас, ако желаете. Връзката ми там е с Анна Михайлова. Утре ще се чуем пак, ако има желаещи за участие.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Покана от ББТ
« Отговор #16 -: Ноември 09, 2006, 19:47:56 pm »
Ани, ако наистина са такива условията - в смисъл обедна почивка и т.н. аз съм вътре... съжалявам, че така поставям нещата, но иначе ми е много трудно...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Покана от ББТ
« Отговор #17 -: Ноември 09, 2006, 19:52:05 pm »
Рали, злато си ти :D
Ще им дам телефона ти утре, ако не се уговорите, ще се надяваме някой друг да се включи.
Благодаря :bighug:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Покана от ББТ
« Отговор #18 -: Ноември 09, 2006, 20:03:20 pm »
Еее, недей сега та... ще взема да се изчервя  :oops: Не съм свикнала на такова внимание, но каузата си е кауза...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!