0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте всички.Чета много форума и съм писала в него,но чак сега се регистрирам.Имам въпрос,след закъснение на цикъл/очаквана дата 10.12./В четвъртък гинеколога първо видя /с коремен ехограф/нещо извън маточно/имам ясна снимка/,а след половин час пъшкане видя и сакче в матката.На втория преглед вече при друг лекар с вагинален ехограф се вижда ясно сакче и нищо тревожно извън матката.Въпроса ми е чувал ли е някой за такава възможност за два зародиша, единия в матката,а другия извън?Аз пролетта бях с мисед с две бебета, и сега съм леко луднала при различните страшни сценарий, който ми се въртят в главата предпразнично:)И второ възможно ли е да има и извънматочна и да не се види с вагинален ехограф.И трето спокойни празници на всички и благодаря!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Въпрос за бременност и проблем? И честити празници!
« Отговор #1 -: Декември 24, 2006, 16:07:37 pm »
Отиди на още един лекар.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Въпрос за бременност и проблем? И честити празници!
« Отговор #2 -: Декември 24, 2006, 17:23:29 pm »
Здравей, аз познавам жена забременяла така, една бременност в матката, друга в тръбата...

отиди на трети лекар

Поздрави и дано всичко се развие благополучно.

ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Въпрос за бременност и проблем? И честити празници!
« Отговор #3 -: Декември 24, 2006, 18:48:47 pm »
Здравей. Аз имах ранен преглед с добър вагинален ехограф, /бях в края на 5 г.с./ и всичко се виждаше много ясно. Лекарят заключи, че няма извънматочна бременност, а сакчето в матката се виждаше много добре /даже и аз можех да видя много ясно всичко/. Затова те съветвам да не им вярваш много-много на лекарите, докато не чуеш поне още едно мнение. Незнам в коя седмица си, но изчакай поне до края на 5-та или най-добре 6-та седмица, за да може всичко да се вижда по-ясно.
Не забравяй, че и техниката е много важна. И мен веднъж ме гледаха с един остарял ехограф и макар, че бях в 7 г.с. и бебчето беше развило сърдечен ритъм, ми казаха, че не се вижда нищо и че най-вероятно е извънматочна  8O Успех. 
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Въпрос за бременност и проблем? И честити празници!
« Отговор #4 -: Декември 25, 2006, 11:28:59 am »
възможно ли е да има и извънматочна и да не се види с вагинален ехограф
Да, възможно е. Но ти не се шашкай, а отиди задължително на свестен лекат с хубав ехограф.
За случая, който знам, направиха операция и махнаха ембриона от тръбата и мацката си износи другото бебе без проблеми. Така, че решение има и не всичко е изгубено.
Но преди това ти трябва да си сигурна какво става. При извънматочна винаги има кървене и ужасни болки. Ти имаш ли такива симптоми?
Честита Коледа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпрос за бременност и проблем? И честити празници!
« Отговор #5 -: Декември 25, 2006, 13:01:37 pm »
За съжаление са възможни една вътрематочна и една тубарна бременност едновременно. Също така е възможно и да не се види на този ранен срок на бременността.

Пожелавам ти да е само вътрематочна и да завърши успешно!  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпрос за бременност и проблем? И честити празници!
« Отговор #6 -: Декември 25, 2006, 18:39:14 pm »
Здравейте,благодаря за отговорите на връх Коледа.И светли празници на всички Ви!Да,ще отида на още един преглед,но сега по празниците няма при кой. В сряда живот и здраве ще пиша за развитието.Дано всичко е наред.Оganche, не нямам кървене/или поне не още/.Поздрави!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Въпрос за бременност и проблем? И честити празници!
« Отговор #7 -: Декември 25, 2006, 21:24:35 pm »
Оganche, не нямам кървене/или поне не още/.Поздрави!
Това е добре. И .....дано опасенията ти да са били напразни.
Стискам палци да е само вътрематочна бременност.
Хубав празник!

Re: Въпрос за бременност и проблем? И честити празници!
« Отговор #8 -: Декември 28, 2006, 14:41:26 pm »
Поздрави и привет.За тези който следят темата за спорната извънматочна...Е не е извънматочна, а жълто тяло.Тези доктори нямат милост,изкарах "незабравими"празници.Както и да е,сега всичко е наред,или поне по отношение на мястото на сакчето.Новия въпрос е че не се вижда зародиш още,а май вече може да се види теоретично поне- шеста седмица?Сега ще чакам да минат и тези празници и пак на преглед.А мислех че обичам празниците:)Спокойни и весели новогодишни дни и Благодаря!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпрос за бременност и проблем? И честити празници!
« Отговор #9 -: Декември 28, 2006, 14:47:03 pm »
Дали празниците ти щяха да бъдат "забравими", ако беше извънматочна и някой "милостив" доктор не я беше видял?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпрос за бременност и проблем? И честити празници!
« Отговор #10 -: Декември 28, 2006, 17:40:53 pm »
Не,Мели,разбира се че е добре да съм предупредена.Просто казвам че тези дни на очакване не са били леки за мен.А колкото за професионализма на лекарите,има и отлични специалисти на който всички ние се надяваме.А и предполагам, че е съвсем допустимо да се сбърка извънматочна с жълто тяло.Весели празници.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Въпрос за бременност и проблем? И честити празници!
« Отговор #11 -: Декември 29, 2006, 21:21:00 pm »
Новия въпрос е че не се вижда зародиш още,а май вече може да се види теоретично поне- шеста седмица?

Зародиш и сърдечен ритъм може да се види и чуе към 8 г.с. Успех, бъди спокойна и Весели празници.


Re: Въпрос за бременност и проблем? И честити празници!
« Отговор #12 -: Декември 30, 2006, 11:36:57 am »
Благодаря denito,всяка мила дума в такива моменти е от голямо значение.Виждам по темите ти в форума,че имаш чудесни новини.Честито и лека и щастлива бременност и красиво бебе!Весели празници.