0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

opiti za beb4o
« -: Октомври 05, 2006, 09:30:20 am »
Искам да попитам ако някой знае дали продължителното пазене с дългогодишен партньор оказва влияние при опити да се забременее и дали това може да е причина да не се получава засега 5-ти месец.

Благодаря ви!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: opiti za beb4o
« Отговор #1 -: Октомври 05, 2006, 10:03:33 am »
Не е причина.
Re: opiti za beb4o
« Отговор #2 -: Октомври 05, 2006, 10:17:42 am »
Реших да попитам, защото няколко човека около мен ми казаха, че така се получавало когато прекалено дълго се пазиш, а ние със съпруга ми сме заедно от около 9 години и се притесних. Много благодаря! Успех на всички!
Re: opiti za beb4o
« Отговор #3 -: Октомври 05, 2006, 10:29:27 am »
Не се притеснявай излишно.Все пак всички се пазят до момента в който решат да имат дете,или стане случайно :lol:.Поздрави. :D
Re: opiti za beb4o
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2006, 10:40:13 am »
Така е, права си :) но нали знаеш - като не се получава започваш да търсиш причината във всяко нещо  ...  :?
Re: opiti za beb4o
« Отговор #5 -: Октомври 05, 2006, 10:41:08 am »
Здравей!
И аз като теб съм чувала, че дълго като се пазела една двойка, после жената трудно забременявала . Лично аз не намирам никакво логично обяснение за това. Мисля, че е поредната бабина деветина, която излишно ни обременява с негативни емоции и притеснения. Просто се успокой и си прави с удоволствие, каквото се прави за да се получи бебе и ще се получи:-))
Re: opiti za beb4o
« Отговор #6 -: Октомври 05, 2006, 10:43:49 am »
Дааа,ама точно това не трябва да те тревожи.А и 5 месеца са малко.Но все пак може да отидеш на един контролен преглед. :D
Re: opiti za beb4o
« Отговор #7 -: Октомври 05, 2006, 11:03:15 am »
Благодаря на всички ви! :) Форума е прекрасен, с много интересни теми и всички сте много мили   :flower: Късмет!
*
Re: opiti za beb4o
« Отговор #8 -: Октомври 05, 2006, 12:19:32 pm »
Искам да попитам ако някой знае дали
Здравей, аз съм отскоро във форума, но  съдбата ни е сходна.И аз съм със съпруга ми от 9 год. и досега се пазехме.От 2 месеца правим опити и се надявам на успех.Нашите роднини непрекъснато повтарят, че като се пазим много дълго време накрая ще останем без бебенце, но аз съм сигурна, че те грешат.Затова искрено ти пожелавам късмет и  :bfp:
Re: opiti za beb4o
« Отговор #9 -: Октомври 05, 2006, 12:40:47 pm »
Напълно те разбирам. Надявам се, че ако много го желаем и влагаме много любов някой ден и ние ще се зарадваме на добра новина :) Явно просто трябва малко повече да сме спокойни и да не си внушаваме негативни емоции. Искрено желая и на теб успех!
*
Re: opiti za beb4o
« Отговор #10 -: Октомври 05, 2006, 21:29:20 pm »
Искам да попитам ако някой знае дали продължителното пазене с дългогодишен партньор оказва влияние при опити да се забременее и дали това може да е причина да не се получава засега 5-ти месец.

Благодаря ви!

И на мен са ми минавали подобни мисли. Ние също се пазихме доста години преди да започнем с опитите. Чела съм разни хипотези, но нито една от тях няма научно или логично обяснение.
 
mimkacv  и elina, 5 и 2 месеца не са нищо. Много ви е рано да си мислите за проблеми.
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Re: opiti za beb4o
« Отговор #11 -: Октомври 05, 2006, 22:30:57 pm »
И аз съм го чувала това. Единствената логика е /ако изобщо може да се нарече така :?/ - тялото на жената да "свикне" с чуждите тела /в случая сперматозоидите на партньора/ и да си изгради "защита" спрямо тях  :rain:т.е. ,т.нар. антиспермални тела..
От друга страна обаче при условие,че пазенето е с прекъсна полов акт или презерватив пряко съприкосновение със сперматозоидите няма ,така че  :dontknow:
Момичета, не си измисляйте проблеми ,няма такова нещо !!! Действайте и ако не дай си боже не стане до 7-8 месеца си пазете нервите за тогава !!! Разбира се не ви пожелавам да стигате дотам ! Успех и на двете !!!  yahoo_17 stork-boy
*
Re: opiti za beb4o
« Отговор #12 -: Октомври 06, 2006, 12:05:38 pm »
Много благодаря за окуражителните думи и подкрепата! Страхотни сте!!! :balk_64:
Re: opiti za beb4o
« Отговор #13 -: Октомври 07, 2006, 10:42:46 am »
Аз също съм чувала подобни изказвания, но според мен са пълни глупости, да не кажа нещо по-грубо. Имам приятелка, която 7 години се пазиха и когато решиха да пробват стана от първия път. Според лекар, с когото веднъж съм говорила по този въпрос, по-скоро причината е психическата нагласа у двамата партньори, защото това е нещо ново за тях. Останалото са недоказани твърдения....
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: opiti za beb4o
« Отговор #14 -: Октомври 09, 2006, 09:42:07 am »
Мimka, познавам семейство което 10 години се пазиха  и наи-накрая се престрашиха да сключат брак,а ето че другият месец ще имат и бебе :lol: Желая ти успех и по малко тревоги :bighug:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: opiti za beb4o
« Отговор #15 -: Октомври 09, 2006, 10:53:19 am »
Не позволявайте на такива "доброжелатели" да ви настройват отрицателно. Това, че сте се пазили не ви пречи! Мислете положително и  бебчо ще стане :) Колкото за антителата - няма такова нещо. Ние се пазихме 5 години преди да планираме нашето бебе, но аз нямам антитела към мъжа ми. Така че, спокойствие и много Кекс ;) Успех  :goodluck: :bfp1:


Re: opiti za beb4o
« Отговор #16 -: Октомври 09, 2006, 15:10:34 pm »
Правете бебета и не мислете глупости!  :D
Re: opiti za beb4o
« Отговор #17 -: Октомври 09, 2006, 22:48:49 pm »
Благодаря на всички за окуражителните думи :D Вече съм по- спокойна след като прочетох всички тези случаи, опровергаващи т.нар. "доброжелатели". Гледам напред и вярвам, че някой ден ще се получат нещата :) Хайде да последвам съвета на kotaranka :lol: Поздрави!