0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Скъсяване на цикъла?!?
« -: Юни 29, 2006, 10:26:26 am »
Здравейте момичета, обикновено цикълът ми винаги е бил по - кратък от 28 дни. - 26-27, през последните няколко години варираше от 24-до 27 - най често 25-26, като е стигал и до 29-30 в еденични случаи.
Напоследък установявам че цикълът ми се скъсява, за поне 3 пъти тази година е бил на 22 ден. В общи линии 24 дена ми стана максималният срок, това много ме смущава. Дали не е някакво начало на ранна критическа :balk_144:
Изпадам в ужас. Или да са проблеми с лутеалната фаза....., защото мерейки температурата третата фаза ми е много къса, а температурата ми се покачна стъпаловидно, не рязко и не надвишава 37 гр. никога.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #1 -: Юни 30, 2006, 07:45:29 am »
Здравейте момичета, обикновено цикълът ми винаги е бил по - кратък от 28 дни. - 26-27, през последните няколко години варираше от 24-до 27 - най често 25-26, като е стигал и до 29-30 в еденични случаи.
Напоследък установявам че цикълът ми се скъсява, за поне 3 пъти тази година е бил на 22 ден. В общи линии 24 дена ми стана максималният срок, това много ме смущава. Дали не е някакво начало на ранна критическа :balk_144:
Изпадам в ужас. Или да са проблеми с лутеалната фаза....., защото мерейки температурата третата фаза ми е много къса, а температурата ми се покачна стъпаловидно, не рязко и не надвишава 37 гр. никога.
Здравей!
Вярно е, че скъсяването на МЦ е признак за съмнение, че наближава климакса, но не е единствено условие.
До 21 дена МЦ все още се приема за нормален, а и при теб той не е трайно намален, все пак това са само 2 такива цикъла/22 дена/.
Освен това предклимакса обхваща един дълъг период , например от 15 год, през който постепенно се намалява фертилността.
Не са изключени и моменти на подобрение.
Ако този МЦ не се е отделила годна за оплождане яйцеклетка, това не означава че следващите 3-4 месеца няма да има хубави яйцеклетки.
Не трябва да се отчайваш - това се случва и при момичета на 20 год. Причините може да са съвсем други.
Докато не се направят всички изследвания, които показват състоянието на репродуктивната с-ма, вкл. и качество на яйцеклетки - не трябва да мислиш такива неща. Да не говорим, че много често, дори и в най-безнадеждната ситуация стават чудеса.
Хубавото тук, е че всеки МЦ е нов шанс - и никой не може да каже какво ще стане.А докато не дойде М. - шанс да е станало има.
Незная на колко години си, но ако вече те притеснява това, направи всички необходими изследвания. Дори и при поизчерпан яйчников резерв, пак се намира решение.
Пожелавам ти много скоро да се похвалиш че чудото е станало при вас! :D

ПП. Не си мерила редовно и немога да преценя колко е ЛФ при теб.
Мери редовно този месец, като спазваш всички правила и заедно ще определим кога е била О. и колко е ЛФ. Прави и тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #2 -: Юни 30, 2006, 11:13:47 am »
ОК. Денис. ЗАпочвам да меря редовно. Разбрах се с личната да ми даде в началото на юли и талон за ендокринолог, защото никога не съм си изследвала хормоните на щитовидната жлеза, инак съм на 35 г.
А останалите хормони ги правих преди няколко месеца, ще ги побликувам и тях тези дни.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #3 -: Юни 30, 2006, 11:36:06 am »
Добре е да посещаваш специалист по репродуктивна медицина , който  да те насочва към това, което трябва да се направи в твоят случай, защото не трябва да губиш време и да се луташ сама  - какви прегледи, какви изследвания и т.н  трябват.
Годините не са ти чак толкова много, но колкото по-рано се открие проблема, толкова по-добре.
Понякога се изисква доста време преди да се оправят нещата.
Дано да няма сериозни проблеми  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #4 -: Юни 30, 2006, 14:03:05 pm »
Габи, аз съм с 10 години по-малка от теб, но и на мен ми се случва поне веднъж годишно да имам къси цикли. Е, не чак по 22 дена, но по 24-25 дни. А иначе, съм точна като часовник с 27-28 дневни цикли. И аз се притеснявам дали това е проблем  :( Ще питам Док като го видя и ще ти пиша. И ти пиши пак ако имаш нова информация. Успех и дано скоро видиш двете чертички  :)


*
Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #5 -: Юни 30, 2006, 14:09:15 pm »
Дано Денис. НЕзнам какво става напоследък, но навсякъде където ходя е пълна лудница.
Обиколих вече доста доктори, най вече по проблемите на безплодието, поуморих се да се лутам. А най хубаво е да се спре човек на 1 лекар...
А имаш ли идея за д-р Коларов. Доколкото знам той е такъв специалист - гинеколог и ендокринолог, дали работи със здр. каса?
Или за някой друг?...Може би досега където съм ходила не сме се задълбавали в моите хормони - съвсем рутинни проверки, още повече че е наличие "мъжки фактор", но някой признаци ме карат да не ги пренебрегвам, докато все ооще не етвърде късно..
*

    gj

Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #6 -: Юни 30, 2006, 16:07:11 pm »
Здравейте и отмен.
И при мен има проблем със скъсяването на МЦ.Моите проблеми са хормонални имам ниски стойности на прогестерона и тази година си правих тест на ФСХ,беше ми с малко завишени стойности.Ходя от 5 години по доктори.Но вече съм се спряла на един.Йорданов от Света София -бившата Тина Киркова.Консултирах се с него за проблемите ми .Той ми отговори че това не е кой знае какъв проблем ,за 3 мес ще се оправя с хормонални.И при нас е налице мъжки фактор.Като му казах за това той директно ми препоръча Икси.Като се има впредвид и нашата възраст.И двамата сме на 35 г.
Така че не се плаши Габи.Аз също си мислех че съм с нйкакви симптоми на ранен климакс,но док.Йорданов ме опроверга че изобщо не може да става въпрос за това.
И моята температура не се покачва повече от 37 градуса.Но си правя тестове за овулация и миналия месец теста беше положителен, ако може да се вярва на тестове.Сега започвам да си меря редовно температурата за да има какво да покажа на доктора след 2 3 мес.
Момичета не се отчайвайте!
Стават чудеса!Желая на всички много положителни емоции и щастие и чудото ще стане!!!
*

    Зизита

Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #7 -: Септември 05, 2006, 18:19:23 pm »
Имам такъв кратък цикъл от 23-24-годишна възраст.Сега съм на 35 и започна да се съкращава още повече-22-24 дни.Преди беше 25-26 дена. А през пубертета и до 23 години бях като по книга- 28 дни винаги. Не съм изследвала хормоните си. Сега повече се интересувам за дъщеря си,която е в пубертет и е със същия проблем- от сега още...Възможно ли е да има наследствен фактор? Правила ли си е някоя от вас с този проблем тест за овулация(забременях когато цикълът ми си беше още в норма и нямам представа дали при такъв кратък овулация е възможна)?Какво ще рече "мъжки фактор"?
Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #8 -: Септември 05, 2006, 18:21:19 pm »
Какво ще рече "мъжки фактор"?

Тогава, когато причината за безплодие в семейството е у мъжа :( :( :(


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #9 -: Септември 05, 2006, 18:23:42 pm »
Правила ли си е някоя от вас с този проблем тест за овулация(забременях когато цикълът ми си беше още в норма и нямам представа дали при такъв кратък овулация е възможна)?Какво ще рече

Разбира се, че е възможна овулация, просто фоликулярната фаза /т.е. фазата, предхождаща овулацията/ е по кратка. А за нормален цикъл се счита дори цикъл от 22 дни.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #10 -: Септември 05, 2006, 21:29:18 pm »
Момичета , и при мен последните два цикъла са много къси - единия беше 17 дни , а следващия 20. Преди този ,20 дневния,ходих на лекар.Оказа се че имам задържан фоликул. Този месец мисля да меря температура стриктно и да засичам ову с тестове.И после да видя кога ще дойде пак М и да предприемам някакви действия.Иначе съм на 30 години и си мисля , че ми е рано за климакс. Честно да си кажа - стреснах се от това 8O.
     
Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #11 -: Септември 05, 2006, 22:36:00 pm »
А какв действия предприемаш за кистата-задържания фуликул.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #12 -: Септември 06, 2006, 09:32:34 am »
Обикновено лекарите изписват противозачатъчни при задържан фоликул.
*

    гост

Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #13 -: Септември 06, 2006, 13:54:48 pm »
А какв действия предприемаш за кистата-задържания фуликул.
dani_j съм.Ами нищо не правя. Не мога сама да си назнача лечение  :(.
Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #14 -: Септември 06, 2006, 14:01:31 pm »
Моя също се скъси - от 3-33 дни стана на 25-26, в редки случаи дстига до 28. Аз го отдавам на ЛУФ синдрома, който имам
*
Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #15 -: Септември 12, 2006, 22:30:41 pm »
Здравейте. Пиша пак в тази тема , защото имам въпрос  :lol:. Накратко - при мен вече трети последователен цикъл е доста къс , този път 15 дни. И реших да ви попитам дали да пусна хормони сега? И освен LH , FSH и Пролактин друго да изследвам ли сега ?
     
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #16 -: Септември 13, 2006, 03:43:58 am »
Добре е да изследваш всички репродукнивни хормони в един цикъл.
Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #17 -: Септември 15, 2006, 16:57:05 pm »
Уф, момичета, продължавам да чета и да се шашкам :balk_80:
През август за първи път изследвах репродуктивни хормони. ЛХ и ФСХ бяха много завишени. Цитирам по памет: ЛХ - 10.00 (макс. до 8.00) и ФСХ 13.06 (макс. - 10.0). По принцип цикълът ми е минимум на 35 или повече дни. Миналия месец обаче имах кафеникаво течение на 23-и ден в продължение само на 3 дни.
Конкретният ми въпрос е дали това може да е било по-къс цикъл, вследствие на "разбутаните" хормони? Правих тест за бременност - отрицателен е. Сега чакм нов цикъл, за да се изследвам отново, но дотогава няма да имам мира и ще продължавам да ви досаждам  :)
Re: Скъсяване на цикъла?!?
« Отговор #18 -: Септември 18, 2006, 14:42:54 pm »

А аз искам да попитам защо никой не иска да коментира моят случай с удължаването на цикъла ми , за да не отварям специално нова тема

Фантичка, май ще е най-добре да пуснеш нова тема  :P
За съжаление аз не бих могла да коментирам, защото не съм съвсем наясно, въпреки че откакто имам М цикълът ми винаги е минимум на 35 дни, като изключим периодите с прием на противозачатъчни. Някои лекари са ми казвали, че на 35 дни си е редовен цикъл, само че по-дълъг.
Специално при мен, като се забави повече, установяват рецидив на СПКЯ, пак почвам с противозачатъчните и въобще се въртя в някакъв омагьосан кръг,от който няма излизане :balk_144:
А при теб от колко време е удължен? Какво казват лекарите за това?