0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Фетална ехокардиография
« -: Септември 21, 2006, 00:34:24 am »
Да питам,Вени,Джам,Дони.Правихте ли такова чудо и в коя седмица?В коя болница?Док.ми каза че трябва да се види сърцето на бебето,сега съм 21 ва седмица.Потвърди се антифосфолипиден синдром явно.От всички изследвания,които правя сега.Увеличихме дозата на фраксипарина.
Сега съм притеснена за сърцето на бебето.Док.каза да отида в 3та градска.Аз си мисля за клиниката на Чирков.
Дайте някакъв съвет. :(
Re: Фетална ехокардиография
« Отговор #1 -: Септември 21, 2006, 08:37:38 am »
В трета градска има специалисти, но аз ходих при Томова в клиниката на Владимирав! Тя е специалист точно по ехокардиография, защото е кардиолог!
Иначе точно сега трябва да отидеш - не по-късно!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Фетална ехокардиография
« Отговор #2 -: Септември 21, 2006, 09:46:14 am »
Попитай за д-р Велковски от 3-та градска. аз мисля по добре там отколкото в Чирковата клиника.Мисля, че в 3-та имат специално отделение детска кардиология.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Фетална ехокардиография
« Отговор #3 -: Септември 21, 2006, 11:52:12 am »
Това изследване се прави пожелание, задължително или по препоръка?!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Фетална ехокардиография
« Отговор #4 -: Септември 21, 2006, 12:04:23 pm »
При мен задължително.Доктора ме праща.
*
Re: Фетална ехокардиография
« Отговор #5 -: Септември 21, 2006, 12:10:27 pm »
лично аз ходих 2 пъти при Мазнейкова на фетална, отделно БХС и ходих и за сърцето, защото Мазнейкова единствено не гледа него.Доволна бях общо взето, обърна ми внимание и двата пъти, говореше непрекъснато.При мен може би фактор са били първо годините - 32 и второ 7 г стерилитет и операцията.Докторката ми от Русе казваше, че няма смисъл, че всичко е нормално, но аз ходих за всеки случай.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Фетална ехокардиография
« Отговор #6 -: Септември 21, 2006, 12:50:37 pm »
Аз също ходих при доц. Томова на ехокардиография в 19 г.с., тя по принцип се прави между 18 и 22 г.с. Много съм доволна от прегледа, гледа абсолютно всички органи на бебето.
*
Re: Фетална ехокардиография
« Отговор #7 -: Септември 21, 2006, 13:39:40 pm »
Аз не съм ходила нито при Томова, нито на кардиолог, но пък се доверявам на д-р Даскалов, който подробно ми обяснява и разгелжда всичко на бечо. Предполагам ако имаше някакъв проблем или съмнение за такъв, щеше да ме прати в София.
Не е честно вие софиянки сте превилигировани  :?, неможем обаче да живеем всички в София нали така  :) Тъй като моята бременност я следим в Пливдив, пътуването ми и до София ще ми дойде нанагорно.
В София само при крайна наложителност, засега няма такава и дано бечо се роди жив и здрав, моля се затова всеки ден откакто видях двете чертички.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Фетална ехокардиография
« Отговор #8 -: Септември 21, 2006, 15:37:59 pm »
Ходих в 24-та седмица при д-р Спасов в МЦ "Фемина" (там където и Димитрова преглежда). Не знам дали е задължително, но аз исках да направя всичко. Преглежда ме близо час - по половин час на бебе, оглежда внимателно всичко - най-вече сърцето, аортата, артерии, вени и обяснява всичко. Гледа на Доплер кръвотока. Доволна съм!
« Последна редакция: Септември 21, 2006, 15:42:06 pm от cygnus »