0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

съвет как да продължа
« -: Юли 26, 2006, 16:09:24 pm »
Здравейте,
моята история е дълга и няма да ви занимавам - накратко - при мен и при съпруга ми няма никакви проблеми, поне според лекарите, но няма бебе
на 18.03.2006 направихме инсеминация - всичко беше идеално.
След като ми закъсня с един ден се обадих на лекаря и направихме веднага кръвен тест - беше положителен. Много се зарадвах - не спрях да се усмихвам. Но уви след два дена ми дойде.
Тъй като с лекаря вече бяхме стигнали до края на неговите варианти - отидох до д-р Конова в Плевен . Там резултатите са също добри като изключим малко завишена стойност на Пролактина и за съжаление Антиспермални антитела 68,2 при референтна стойност най-много 60. По нейно предписание сега пия Аспирин, Фолиева киселина и витамини. И ако до септември не стане чудо - т.е. бебето - ми препоръча д-р Александров - Варна за ИКСИ. Дали да продължа с инсетата още няколко пъти или направо да се хвърлям във дълбоките води. За съжаление проблема е и финансов.
*
Re: съвет как да продължа
« Отговор #1 -: Юли 26, 2006, 16:23:36 pm »
Имаш мегдан за инсеминации според мен. Поне още 2-3- пъти, добър знак е и, че е станало още първия път! Успех!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Re: съвет как да продължа
« Отговор #2 -: Юли 26, 2006, 16:34:06 pm »
Благодаря
но със сигурност ще сменя лекаря
малко съм разочарована защото той ме питаше как да продължим
*
Re: съвет как да продължа
« Отговор #3 -: Юли 26, 2006, 16:42:04 pm »
Здравейте,
моята история е дълга и няма да ви занимавам - накратко - при мен и при съпруга ми няма никакви проблеми, поне според лекарите, но няма бебе
на 18.03.2006 направихме инсеминация - всичко беше идеално.
След като ми закъсня с един ден се обадих на лекаря и направихме веднага кръвен тест - беше положителен. Много се зарадвах - не спрях да се усмихвам. Но уви след два дена ми дойде.
Тъй като с лекаря вече бяхме стигнали до края на неговите варианти - отидох до д-р Конова в Плевен . Там резултатите са също добри като изключим малко завишена стойност на Пролактина и за съжаление Антиспермални антитела 68,2 при референтна стойност най-много 60. По нейно предписание сега пия Аспирин, Фолиева киселина и витамини. И ако до септември не стане чудо - т.е. бебето - ми препоръча д-р Александров - Варна за ИКСИ. Дали да продължа с инсетата още няколко пъти или направо да се хвърлям във дълбоките води. За съжаление проблема е и финансов.

Здравей,мила, не разбрах само защо след една инсеминация и веднага ИКСИ? То се прави обикновено при мъжки фактор, а нали при вас всичко е наред?От кой град си?
Re: съвет как да продължа
« Отговор #4 -: Юли 26, 2006, 17:04:57 pm »
Margery, и според мен след една инсеминация, и то успешна (макар и за кратко  :() не виждам защо трябва да прибягвате направо до ИКСИ  :roll: Щом веднъж е станало, значи има голям шанс да стане пак по този начин. Това, че нямате имунологични проблеми също е добре. Не виждам с какво повече ИКСИ-то ще помогне бебето да се задържи след това в сравнение с инсеминацията.
Това, че лекарят ти те пита как да продължите, от една страна не е лошо - иска и твоето мнение все пак. От друга страна, ако той самият не знае какви са вариантите, не е много добре.
Успех каквото и да решиш!
Re: съвет как да продължа
« Отговор #5 -: Юли 26, 2006, 17:26:52 pm »
Ами мисля за ИКСИ защото това е предписанието на доц. Конова
защото при изследванията при нея ми откриха антиспермални антитела
68,2 при референтна стойност max 60
Re: съвет как да продължа
« Отговор #6 -: Юли 26, 2006, 17:30:31 pm »
В такъв случай не знам какво да те посъветвам  :roll: Но пък щом веднъж е станало с инсеминация, защо да не може да стане пак  :roll: А и нали пиеш аспирин за антителата  :roll:
Отиди и при друг лекар, събери повече мнения според мен преди да решиш.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: съвет как да продължа
« Отговор #7 -: Юли 26, 2006, 23:31:13 pm »
Здравейте,
моята история е дълга и няма да ви занимавам - накратко - при мен и при съпруга ми няма никакви проблеми, поне според лекарите, но няма бебе
на 18.03.2006 направихме инсеминация - всичко беше идеално.
След като ми закъсня с един ден се обадих на лекаря и направихме веднага кръвен тест - беше положителен. Много се зарадвах - не спрях да се усмихвам. Но уви след два дена ми дойде.
Тъй като с лекаря вече бяхме стигнали до края на неговите варианти - отидох до д-р Конова в Плевен . Там резултатите са също добри като изключим малко завишена стойност на Пролактина и за съжаление Антиспермални антитела 68,2 при референтна стойност най-много 60. По нейно предписание сега пия Аспирин, Фолиева киселина и витамини. И ако до септември не стане чудо - т.е. бебето - ми препоръча д-р Александров - Варна за ИКСИ. Дали да продължа с инсетата още няколко пъти или направо да се хвърлям във дълбоките води. За съжаление проблема е и финансов.
Мила моя съвет е да пробваш с инсеминнации!!!!!Мисля че е рано да СЕ ГОВОРИ ЗА икси!При условие че е станало от първ път с инсе  (макар и за кратко)значи пак трябва да се получи с инсе!Това е по щадяща процедура и по ефтина!
Инсе стимулирано ли беше ?????и колко беше ЧХГ?
Успех миличка!!!!!Дано скоро да има положителен резултат! :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: съвет как да продължа
« Отговор #8 -: Юли 27, 2006, 08:37:40 am »
Щом е станало веднъж по всяка вероятност ще стане пак. Не е време за ИКСИ.
Re: съвет как да продължа
« Отговор #9 -: Юли 27, 2006, 09:05:35 am »
инсето беше стимулирано - имаше няколко фоликула - един доминантен
какво точно е ЧХГ
Сега смятам да се посъветвам и евентуално с д-р Даскалов от Торакс- защото смятам да продължа пак в Пловдив.
Мисля че не е нормално в голям град като Пловдив да няма поне една специализирана клиника по стерилитет
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: съвет как да продължа
« Отговор #10 -: Юли 27, 2006, 09:20:55 am »
ЧХГ- хормонът на бременността
Дръж се за д-р Даскалов. :lol:
Re: съвет как да продължа
« Отговор #11 -: Юли 27, 2006, 13:33:02 pm »
Предполагам че д-р Даскалов почива през лятото и все пак някакъв телефон за връзка може ли да ми дадете
Re: съвет как да продължа
« Отговор #12 -: Юли 27, 2006, 13:55:25 pm »
Също така дали Д-р Даскалов работи със здравната каса
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: съвет как да продължа
« Отговор #13 -: Юли 27, 2006, 16:08:02 pm »
Най-добре се обади на този телефон 032/621 620 и попитай.
Късмет
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6