0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Голямата питанка
« -: Май 22, 2007, 20:05:37 pm »
Здравейте, незнам дали е това правилното място за моята тема...при последния ми цикъл се появиха някои странности
1. Представляваше чиста и бистра кръв, много слабо течение
2. Появиха ми се нещо подобно на контракции през вторият ден
  Изчаках да ми свърши течението, при което днес бях на преглед при гинеколог
Лекарката ми каза, че има две възможностти или съм бременна (за което тя била сигурна) или имам инфекция на единият яйчник (след преглед с видеозон, тя забеляза че единият е значително по-голям от другия). Според нея е първото и каза да си направя тест за бременност утре сутрин, ако е не след две М да отида на преглед... Въпрос... ако е инфекция не би ли следвало да се направят необходимите изследвания от сега?

 Чакам утре с надежда, искам да е ДА... но да сме реалисти
Когато искаш нещо толкова силно, рано или късно го получаваш

Re: Голямата питанка
« Отговор #1 -: Май 23, 2007, 08:49:05 am »
Еми теста е ясен - отрицателен ... сега остава въпроса дали да отида при друг гинеколог или да изчакам както вече ми казаха
Когато искаш нещо толкова силно, рано или късно го получаваш

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Голямата питанка
« Отговор #2 -: Май 23, 2007, 09:07:44 am »
Можеш да изчакаш и да повториш теста след седмица, можеш да направиш и кръвен, след като док е била сигурна, че си бременна. Ама идеята да чакаш 2 месеца, за да видиш дали няма да мине възпалението от само себе си не ми се струва добра идея.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Голямата питанка
« Отговор #3 -: Май 23, 2007, 10:07:45 am »
ако си притеснена, потърси мнението на още един специалист. успех. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Голямата питанка
« Отговор #4 -: Май 23, 2007, 20:29:32 pm »
И, аз съм на мнение да потърсиш мнението на друг специалист...и дано и той потвърди положителния резултат! За всеки случай можеш да си направиш още един тест!!! Успех! Стискам палци всичко да Ок!!!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Голямата питанка
« Отговор #5 -: Май 23, 2007, 22:11:19 pm »
Лекарката ми каза, че има две възможностти или съм бременна (за което тя била сигурна) или имам инфекция на единият яйчник (след преглед с видеозон, тя забеляза че единият е значително по-голям от другия). Според нея е първото и каза да си направя тест за бременност утре сутрин, ако е не след две М да отида на преглед... Въпрос... ако е инфекция не би ли следвало да се направят необходимите изследвания от сега?

 8O 8O 8O. баси. тая лекарка беше ли изобщо сигурна в нещо, видя ли изобщо нещо на тоя преглед или целия преглед се въртеше около или. ми то ясно - или си бременна или не си. как така е сигурна че си бременна пък те кара да правиш тест. обикновено е обратното - правиш си тест и отиваш след ок седмица при лекар да потвърди или отхвърли бременността. от къде й дойде сигурността - видя сак, чу сърдечна дейност...и после реши че теста е най-сигурен, по-сигурен от това дето тя вижда. тя по-добре следващия път едни карти или боб да ти хвърли. е извинявай обаче тая много ми прилича на оная дето ми каза че съм бременна с момче докато гледаше киста...
да не говорим за другото - вижда инфекция на яйчника обаче да й се обадиш след 2 месеца 8O. бе не знам за тебе ама оная дето ми видя момчето още ме чака (почти година вече) да отида да й се похваля че е познала...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Голямата питанка
« Отговор #6 -: Май 23, 2007, 23:49:36 pm »
Потърси наистина второ мнение, олеле какви ти ги е надрънкала.
Успех и да се похвалиш с хубави новини!
Re: Голямата питанка
« Отговор #7 -: Май 25, 2007, 17:13:15 pm »
Така и направих, консултирах се с друг специалист, пуснаха ми кръвен тест и още куп изследвания за всичко възможно... При този преглед отрекоха за някакво съмнение за бременност. Само че незнам защо  всичко което ми казаха беша обратното на това , което чух на първия преглед
 1. Проблемен десен яйчник - Проблемен ляв
 2. Има бременност - няма наличие на такава

   Очаквам изследванията да са готови в Понеделник следобед и тогава каквото е такова. Поне така ще съм спокойна и ще си взема мерки навреме.

 Мерси за отговорите
Когато искаш нещо толкова силно, рано или късно го получаваш

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Голямата питанка
« Отговор #8 -: Май 25, 2007, 19:11:20 pm »
от кой град си
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Голямата питанка
« Отговор #9 -: Май 25, 2007, 20:56:14 pm »
от кой град си
Лиле, от Бургас е девойката, пише й го в профила ...  :?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Голямата питанка
« Отговор #10 -: Май 25, 2007, 21:44:54 pm »


 8O 8O 8O. баси. тая лекарка беше ли изобщо сигурна в нещо, видя ли изобщо нещо на тоя преглед или целия преглед се въртеше около или. ми то ясно - или си бременна или не си. как така е сигурна че си бременна пък те кара да правиш тест. обикновено е обратното - правиш си тест и отиваш след ок седмица при лекар да потвърди или отхвърли бременността. от къде й дойде сигурността - видя сак, чу сърдечна дейност...и после реши че теста е най-сигурен, по-сигурен от това дето тя вижда. тя по-добре следващия път едни карти или боб да ти хвърли. е извинявай обаче тая много ми прилича на оная дето ми каза че съм бременна с момче докато гледаше киста...да не говорим за другото - вижда инфекция на яйчника обаче да й се обадиш след 2 месеца 8O. бе не знам за тебе ама оная дето ми видя момчето още ме чака (почти година вече) да отида да й се похваля че е познала...


 :good_post: :good_post: :good_post:  :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Голямата питанка
« Отговор #11 -: Май 26, 2007, 11:16:15 am »
от кой град си
Лиле, от Бургас е девойката, пише й го в профила ...  :?
сори. не съм го гледала. ама за там така и така нищо не може да се препоръча като специалист...мноо тъпо
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Голямата питанка
« Отговор #12 -: Май 26, 2007, 12:07:07 pm »
от кой град си
Лиле, от Бургас е девойката, пише й го в профила ...  :?
сори. не съм го гледала. ама за там така и така нищо не може да се препоръча като специалист...мноо тъпо
За съжаление е така... Ама да вземе да се разходи до Варна... Ей ги няма и 2 часа с маршрутката....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Голямата питанка
« Отговор #13 -: Юни 17, 2007, 19:07:07 pm »
 Хей здравейте отново, типично в мой стил, отговорям след сума ти време...

  Както по - рано ви споделих пуснах пълни изследвания при една от може би най-добрите гинеколожки в Бургас (ако пипате някое момиче от Бургас, ще ви насочи или към д-р Калчева или при д-р Мърмарова)... Отношението отношение и най-важното  - знае какво върши

  Изследванията ми бяха повече от отлични...а проблемчето в яйчника леко възпаление, което за три дена отшумя.

 Още веднъж мерси, а колкото до идването ми към Варна...надявам се най-късно да няколко месеца да го осъществя, дали София или Варна още не се знае... но е време да се почват процедури... и дано, живот и здраве бебе дойде

 :blowingdust2:
Когато искаш нещо толкова силно, рано или късно го получаваш

*
Re: Голямата питанка
« Отговор #14 -: Юни 20, 2007, 14:26:11 pm »
Сладурче, сладурче спри се девойко, мисля че се изчерпа на тема репродуктивни проблеми.

Изтрих репликата на Сладурчето, затова темата "увисна". Извинете.
little_rabbit
« Последна редакция: Юни 20, 2007, 18:48:26 pm от little_rabbit »

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Голямата питанка
« Отговор #15 -: Юни 20, 2007, 14:42:38 pm »
Сладурче, сладурче спри се девойко, мисля че се изчерпа на тема репродуктивни проблеми.
Абе слънце, сладурче спри да пишеш различни неща. Нали уж не беше ходила досега на гинеколог!Модератори защо не я баннете тази кукла, че вече прекалява?
Пристрастена към д-р Хаус!