0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

изоставане в развитието
« -: Септември 15, 2015, 22:50:41 pm »
Здравейте на всички .Писах през телефона , но нищо не излиза, както и да е . Сега ще пробвам от компютъра , дано се получи :) При мен се оформи следната ситуация. Бременност втора след 10 години, последен мц на 03.07 , но аз забременях около 20 .07 - 24 .07 . , на 01 .08 направих тест и беше ясен с две чертички.  установена бременност на 5 г. с визуализира се плоден сак и тест чхг положителен. Днес обаче , когато отидох на Жк , лекаря не видя добре плода , какза че е много малък , и не отговаря за 11 г. с в която трябва да съм. Бременността е желана , аз съм на 36 г. и възможно ли е да е било късна овулация  и също так искам да направя БХС , кога да отида в този случай . Благодаря Ви :)
 Дано се отпечата сега ....
« Последна редакция: Септември 15, 2015, 23:28:35 pm от yana_c »




*
Re: изоставане в развитието
« Отговор #1 -: Септември 16, 2015, 18:18:45 pm »
В такъв случай няма как да направиш БХС, щом като лекаря е видял че плода изостава и вероятно не си в 11 г.с както го смяташ, може би трябва да потърсиш второ мнения и малко по добър лекар който да ти каже със сигурност в коя седмица си , какви са размерите на плода и сърдечна дейност. На този етап обаче няма как да мислиш за БХС  :P
*
Re: изоставане в развитието
« Отговор #2 -: Септември 16, 2015, 18:28:39 pm »
Напълно е възможно да е и късна овулация, но със сигурност лекар трябва да прецени в коя седмица си , но на този етап няма как да става дума за БХС, защото не знаеш в коя седмица си изобщо  :P
Re: изоставане в развитието
« Отговор #3 -: Септември 16, 2015, 22:48:13 pm »
Благодаря Ви , най - добре да потърся и друго лекарско мнение . Желая Ви здраве




*
Re: изоставане в развитието
« Отговор #4 -: Септември 17, 2015, 00:07:05 am »
yana_c, според мен е добре да потърсиш второ мнение и преглед с добра апаратура. Днес как те гледаха на ехографа, вагинално или през корема?
Другата проверка, която може да бъде направена е изследване на ЧХГ през около 48 часа, за да се види дали се удвоява правилно хормонът, това ще даде допълнителна информация за развитито на ембриона. Първото изследване на ЧХГ еднократно ли беше?
Дано всичко е наред!

Re: изоставане в развитието
« Отговор #5 -: Септември 18, 2015, 16:56:56 pm »
Здравейте отново . Нещата се развиха не добре , но такъв е животът. Днес прокървих и отново на лекар. Моят г е бил прав , плодния сак отговаря на 11 г.с , но вътре само остатъци .... Мисед аборт. Утре ще ме изчистят . Ами това е . Такъв е животът. Аз ще се надявам утре всичко да свърши безболезнено, не съм правила кюртаж и не знам какво да очаквам,както и да е. Твърдо съм решила да имам второ дете и ще се боря  :) Бъдете здрави !!!




*
Re: изоставане в развитието
« Отговор #6 -: Септември 18, 2015, 22:20:30 pm »
Яна, съжалявам, но се радвам, че си с високо вдигната глава и не се отказваш. Стискам ти палци за следващия път.

*
Re: изоставане в развитието
« Отговор #7 -: Септември 18, 2015, 22:25:49 pm »
yana_c, съжалявам  :hug2:
Желая ти бързо възстановяване и в скоро време сбъдване на мечтата ти за второ детенце!!!

*
Re: изоставане в развитието
« Отговор #8 -: Септември 19, 2015, 07:16:53 am »
Съжалявам много,Яна. :( Такива неща се случват,за жалост. Хубавото е,че при теб се получава спонтанно и съм убеден,че следващия път всичко ще е наред. Не спирайте да го желаете! Ще стане! :D
/www.mamaibebe.com][/url]