0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Предизборни обещания
« -: Септември 20, 2014, 09:02:51 am »
Отварям тази тема за забавление. Отдавна не вярвам на предизборните обещания на политиците. И не защото съм един недоверчив човек, а защото имам някакъв жизнен опит и мога да сравнявам разни неща "преди" и "след". И, сравнявайки ги, ми остава единствено да се смея, иначе ще загубя здравия си разум.

Забавлявайте се.  :jump12: :jump12: :jump12: :jump12:




"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Предизборни обещания
« Отговор #1 -: Септември 20, 2014, 09:05:57 am »
Ивайло Калфин: "Защитата на работното място на жените с репродуктивни проблеми трябва да влезе в българското законодателство. Това заяви пред медиите водачът на листата на АБВ във Варна - Ивайло Калфин, веднага след срещата си с жени с такъв медицински проблем в морската ни столица, съобщиха от пресцентъра на АБВ. Калфин подчерта, че репродуктивните проблеми и при жените, и при мъжете, са не само медицински, а и социален въпрос.
„Това е и причината, поради която защитата на тези хора, по отношение на уволнение и запазване на работното място, трябва да продължи по време на всички ин витро процедури”, категоричен бе Калфин.
Той е убеден, че държавата трябва активно да се ангажира с потребностите на хората с репродуктивни проблеми и да бъдат направени съответните законодателни промени, които да влязат в Кодекса на труда. Както се разделя цялата ин витро процедура на отделни опити, така трябва от началото до финала да продължи защитата на тези хора,посочи той.
Ивайло Калфин коментира и ситуацията с осигуряването на средства за ин витро процедурите и това, че държавният фонд предоставя право на само три опита ин витро и то при условие, че предшестващите процедурата изследвания, които също са много скъпи, не се поемат от него. Той бе категоричен, че е необходимо средствата да се увеличат, а общинските фондове и общините, които отделят пари за справяне с проблема, също да се стимулират.
„Това е скъпо лечение и важен социален проблем, така че държавата трябва да помогне на тези хора, защото самостоятелно много малко от тях могат да си го позволят, а проблемът вече засяга стотици хиляди български граждани”.
По време на срещата, инициирана от жените с репродуктивни проблеми във Варна, Ивайло Калфин обяви своята подкепа за прилагането на сурогатното майчинство по медицински показатели."

http://m.focus-news.net/index1.php?id=1967873&type=n


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Предизборни обещания
« Отговор #2 -: Септември 20, 2014, 16:02:04 pm »
Да питам ли кои са тези жени от Варна :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Предизборни обещания
« Отговор #3 -: Септември 20, 2014, 19:23:16 pm »
Аз затова в последно време и не слушам какво говорят политиците :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю