0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,
аз съм съвсем нова тук и ме терзаят доста въпроси :D
Като за начало опитваме усилено за бебе. Вчера бях на лекар, и тя видя един фоликул в десния яйчник с размери 14 мм (според нея е доста малък и няма да има овулация, което доста ме притесни).
Изписа ми да пия Инофолик 3 месеца 2х1.
Сега чета различни мнения относно размера и т.н, но никога не съм се сблъсквала с такъв проблем и се пошашках. Забравих да кажа че цикъла е на 29-30 дни.
Моля ви за мнение.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: нормално ли е 14 мм фоликул на 13 ден на цикъла?
« Отговор #1 -: Март 14, 2014, 19:02:27 pm »
Здравейте,
аз съм съвсем нова тук и ме терзаят доста въпроси :D
Като за начало опитваме усилено за бебе. Вчера бях на лекар, и тя видя един фоликул в десния яйчник с размери 14 мм (според нея е доста малък и няма да има овулация, което доста ме притесни).
Изписа ми да пия Инофолик 3 месеца 2х1.
Сега чета различни мнения относно размера и т.н, но никога не съм се сблъсквала с такъв проблем и се пошашках. Забравих да кажа че цикъла е на 29-30 дни.
Моля ви за мнение.

При МЦ 30 дни, това означава, че О. трябва да е около 16/17 ден от МЦ
на 13 ден - 14мм
на 17 ден - 22мм или О. може да е малко по-късна -  с 1-2 дни напр. което е нормално
Прави тестове за О. и мери БТ
Шансът да има О. е голям
« Последна редакция: Март 14, 2014, 19:09:10 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: нормално ли е 14 мм фоликул на 13 ден на цикъла?
« Отговор #2 -: Март 14, 2014, 19:39:44 pm »
и аз така го сметнах- според мен вероятността О да е 16/17 ден е голяма
успех
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Здравейте ,
аз съм нова тук и още не съм ориентирана по темите (за което моля да ме извините :) ),

Като за начало опитваме усилено за бебе. Бях на лекар на 13-ти, и тя видя един фоликул в десния яйчник с размери 14 мм (според нея е доста малък и няма да има овулация, което доста ме притесни).Също така отсече - поликистоза!
Изписа ми да пия Инофолик 3 месеца 2х1.
Сега чета различни мнения относно размера и т.н, но никога не съм се сблъсквала с такъв проблем и се пошашках.Цикъла ми е на 29-30 дни обикновенно. Започнах да правя тестове за О , но вчера 15 ден беше отрицателен:(
Моля ви за мнение.
Re: нормално ли е 14 мм фоликул на 13 ден на цикъла?
« Отговор #4 -: Март 16, 2014, 15:20:12 pm »
Мини, Динис
снощи - 15 ден теста беше отрицателен:(
Температура не меря, защото незнам дали ще се справя. А ЦС е доста гъста днес, т.е. не е като белтък на яйце а е малко и бяла.....
Доста съм разочарована и притеснена. Може би лекарката ще се окаже права:((((
Понеже още не съм свикнала да се оправям с форума и дълго време не си намерих предната тема пуснах нова :D за по сигурно :D
съжалявам :) Ето я предходната
 http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50272.0