0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: дуфастон
« Отговор #100 -: Октомври 30, 2012, 16:34:30 pm »
Роси, пусни един кръвен и тогава да коментираме.
Re: дуфастон
« Отговор #101 -: Октомври 31, 2012, 13:33:35 pm »
Темата е с развитие, но пиша в "Забременяване в Бургас" Иначе има плоден сак - днес го видяхме а хормона ми се увеличава по бързо и да, доктора каза да пия Дуфастон още когато му се обадих първия път. Днес ме попита как го пия и аз му казах сутрин и вечер по едно но че понякога вечер го забравям и той се поскара че било важно. Така че Дуфастон не може да навреди а само да помогне. Но все пак някой ако реши да го пие по добре да се консултира с лекаря си
*
Re: дуфастон
« Отговор #102 -: Март 25, 2014, 17:58:30 pm »
Здравейте! Искам да попитам има ли момичета с кратка ЛФ, на които са изписали Дуфастон за удължаване на цикъла? Изписаха ми го след овулация първо по 1  хапче на ден, после по 2 за 10 дена, въобще не ми подейства. ЛФ - 9, 10 дни без промяна. Докторката каза, че по-добре друго да не ми изписва, просто да оставя така нещата... Прогестерон не съм изследвала, само ЩЖ, всичко е ОК.
*
Re: дуфастон
« Отговор #103 -: Март 25, 2014, 20:02:52 pm »
 gip, а от кой ден на МЦ започваш приема на Дуфастон? Може би трябва да го започнеш не непосредствено след ову., а няколко дни по-късно. А на кой ден обикновено ти е овулацията?
Аз приемам Дуфастон от 16 до 25ден (10 дни х2т.) и след около 1-2дни идва цикъл. Доколкото знам това е стандартна схема. И тъй като моята овулация е между 11-14ден(моментът, в който започва ЛФ), то като цяло ЛФ се удължава, защото по правило цикъл би трябвало да дойде след спирането на Дуфастона.

*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: дуфастон
« Отговор #104 -: Март 26, 2014, 08:43:18 am »
Момичета кога приблизително трябва да дойде МЦ след спирани на дуфастон изминаха 5 дни и нищо имам менструални болки ниско долу и кръста
Изписаха ми го от 20тия ден до 30тия 2х1 може да проследите в графиката ми долу
*
Re: дуфастон
« Отговор #105 -: Март 26, 2014, 10:02:52 am »
petyamk, чела съм, че е нормално цикълът да дойде до 10 дни след спирането на Дуфастона. Ако закъснее повече от това, се консултирай с лекаря си.

*
Re: дуфастон
« Отговор #106 -: Март 26, 2014, 17:38:47 pm »
gip, а от кой ден на МЦ започваш приема на Дуфастон? Може би трябва да го започнеш не непосредствено след ову., а няколко дни по-късно. А на кой ден обикновено ти е овулацията?
Аз приемам Дуфастон от 16 до 25ден (10 дни х2т.) и след около 1-2дни идва цикъл. Доколкото знам това е стандартна схема. И тъй като моята овулация е между 11-14ден(моментът, в който започва ЛФ), то като цяло ЛФ се удължава, защото по правило цикъл би трябвало да дойде след спирането на Дуфастона.
Овулацията ми е на 13-16 ден. На мен ми го изписаха от 16 ден, явно това е проблема... Пия го 9-10 дена и вече ми зацапва на последния ден, въобще не изчаква да го спра. Упорита си е моята ЛФ не се дава така лесно да я удължим  :lol:
Re: дуфастон
« Отговор #107 -: Юни 24, 2014, 22:25:47 pm »
Здравейте! Моят въпрос за дуфастона изписан ми заради киста. Пих го 3 месеца от 15 до 25 ден.  Преди дуфастона пих ограментрил понеже имах 6 см киста която си отиде с цикъла. Първите два месеца цикъла ми идваше 4-5 ден след спирането на дуфастона сега след третия месец вече 12 ден ден откакто го спях и цикъл няма. Изключвам бременост понеже този последен 3-ти месец не е имало секс. Цикъла ми по принцип е  27 дни +, - 2 дни. Такова закъснение  никога не съм имала. Моля за мнение?
*
Re: дуфастон
« Отговор #108 -: Юни 24, 2014, 23:28:23 pm »
svetllla, на мен в един момент престана да ми действа Дуфастона. В месеца, в който стана ясно това, имах само леко зацапване за един ден. Консултирах се веднага с моята лекарка и добавих 5 дни Утрогестан вагинално и като го спрях, тръгна цикъл след два дни. В следващите месеци вече използвам само Утрогестан (ваг.). Но най-добре да се консултираш с лекаря си.

Re: дуфастон
« Отговор #109 -: Юли 31, 2014, 22:33:19 pm »
Здравейте, момичета,
имам един въпрос. Според вас мога ли да пробвам вагинални глобули утрогестан след овулация без лекарско наблюдение. Накратко, след мисед аборт имах доста проблеми, които вече ги няма. Правена ми е наскоро трансвагинална лапароскопия, всичко е наред, Ову всеки месец като по часовник. Проблема е с лигавицата - макс 6,5-7мм. Знам че макар и тънка е възможно да се забременне с такава лигавица, но съм почти сигурна че може да се направи още нещо. За съжаление не мога да попадна на лекар, който наистина има желание да ми помогне. Просто всички ме карат да правя едни и същи изследвания, след което ми казват, че имам Ову и че лигавицата ми е тънка (аз това си го знам така ли иначе). Някак си избягват въпросите ми или говорят с половин уста. Изчела съм всичко по въпроса с тънката лигавица, пила съм вит. Е, чай от малини и тн. Малко се поотплеснах, но просто исках да покажа, че съм чела доста. Та ако може да ми отговорите на въпроса, ще ви бъда благодарна.
Re: дуфастон
« Отговор #110 -: Септември 05, 2014, 19:08:48 pm »
Здравейте :)
За да не пускам нова тема ще пиша тук :) Пия дуфастон от 2 месеца от 17 до 26 ден 2*1 на ден. Искам да  ви попитам (и да си споделя с вас)  кога е горе долу нормално след като свърша 10те дена да ми дойде (не че искам :) ) , защото предния месец пет дена преди да ми дойде лелката имах подут корем ПМС ясно изразени , а днес (1ви ден от закъснението) нямам никакви симптоми освен много леки болки в гърдите. Цкълът ми беше на 04.08 Овулацията ми беше около 12 - 14.08 (по- раничко мисля от друг път, но ясно изразена с розово зацапване и ЦС) .ММ има проблем с спермограмата(олигозооспермия), но въпреки това Мислите ли че имаме шанс да се е случило Чудото  след като още няма цикъл :ask: Ще изчакам още 2 3 дни и ще правя тест...
П.С : Надеждата умира последна :) Целувки и Успех на всички..
Re: дуфастон
« Отговор #111 -: Септември 13, 2014, 10:05:00 am »
Здравейте може би късно се включвам в немата (ако е възможно да получа отговор) но искам да попитам относно Дуфластон пих го миналия месец за прекъсване на МЦ. Сега имам закъснение това нормално ли е ?
*
Re: дуфастон
« Отговор #112 -: Септември 13, 2014, 10:46:31 am »
Здравей, Loves, не съм сигурна че разбрах каква точно е ситуацията при теб. В миналия месец е имало неспиращо кървене и затова е назначен Дуфастон, така ли? По каква схема беше назначен приемът, за колко дни?
Дуфастонът е прогестеронов медикамент и обикновено се изписва за регулиране на цикъла (във втората половина на МЦ).
Ако цикълът отново е нередовен, най-добре се консултирай пак с лекаря си, след преглед и необходимите изследвания, да се предприеме терапия. Изследвала ли си хормони досега?
« Последна редакция: Септември 13, 2014, 10:49:32 am от marsi »