0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Съвет относно тест
« -: Юли 10, 2014, 11:24:49 am »
Здравейте мили дами, от няколко дни чета с интерес форума и не знам дали от надеждата или много четене се обърках.Така с моя сладур не се пазим от почти година ( не са били опити) Обаче в последните 2 месеца съм се побъркала.По овулационните календари  този месец хванахме дните...
те бяха от 2 до 7 работата е там,че  имам едно преболяване ниско долу след уриниране (което е много често ) напрегнатост в гърдите и гадене (за което си внушавам) трябва да ми дойде на 20 този месец , искам обаче да знам дали мога да си направя тест на 15 или 16 защото той има рожден ден тогава и според мен ще е страхотна изненада , ако ли не няма да му казвам и ще си продължим с опитите... (а разочарованието ще си е за моя сметка ) теста е с чувствителност 25miu/ml
Дано сте разбрали нещо , в главата ми е пълна каша.Благодаря за търпението

Re: Съвет относно тест
« Отговор #1 -: Юли 10, 2014, 11:48:24 am »
SnaPi, вероятността уринарен тест да отчете толкова рано е много малка. Те отчитат 2-3 дни след закъснението обичайно. Ако го направиш и е отрицателен само ще се психираш излишно.
По-добре направи кръвен. Би трябвало да отчете. Той струва обаче към 20 лв.
Пожелавам ти да има бременност  :P
*
Re: Съвет относно тест
« Отговор #2 -: Юли 10, 2014, 11:52:22 am »
Благодаря ти от такъв отговор се нуждаех , първо ще се опитвам да не мисля за това и да се успокоя,пък ще измисля нещо :bighug:

*
Re: Съвет относно тест
« Отговор #3 -: Юли 10, 2014, 12:38:30 pm »
Благодаря ти от такъв отговор се нуждаех , първо ще се опитвам да не мисля за това и да се успокоя,пък ще измисля нещо :bighug:
Не се доверявайте на "домашните" тестове. На моя приятелка и закъсняваше 20 дни и като направи тест почти не се виждаше втора линия. Направи кръвен - 1000, на другия ден - пак мнооого бледа 2 черта и ЧХГ - 1700. При мен се получи почти същото (от което издивях), само че на 2 ден от закъснението - на другия ден кръвния показа ЧХГ - 105,9. Подобре направи кръвен, но не по-рано от изминали 10-12 дни от предполагаемата овулация (или когато предполагаш, че може да си забременяла). Успех и дано да имате най-прекрасния подарък! :)


*
Re: Съвет относно тест
« Отговор #4 -: Юли 10, 2014, 19:57:08 pm »
На мен уринарен със същата чувствителност ми показа на 10 ден от бебеправенето (на 19-ти овулация+действие- следях се с тестове и фоликуметрии и на 29-ти положителен тест). Сещам се обаче една подробност, че според календара овулацията ми беше м/у 12 и 17 мисля, но при проследяването се оказа друго, та имай предвид и това. Стискам палци да имате двоен повод за празник :)  :bfp1:
*
Re: Съвет относно тест
« Отговор #5 -: Юли 10, 2014, 21:31:44 pm »
Много Ви благодаря, смятам след този месец да се отнесем по отговорно.Ще направим една сермограма, тъй като това е съвета на генеколога  ми.Преди няколко години имах проблеми с яйчниците ,но при последният ми преглед тя каза ,че поне така видимо всичко е наред. Да направим спермограмата и ако там няма нищо притеснително ще се заеме с хормоните.Отново Ви благодаря за позитивните отговори.

*
Re: Съвет относно тест
« Отговор #6 -: Юли 11, 2014, 00:28:29 am »
Преди хормоните или по време на същия месечен цикъл, проверете проходимостта на тръбите с хистеросалпингография (цветна снимка) и проследете има ли овулация. Късмет!
*
Re: Съвет относно тест
« Отговор #7 -: Юли 13, 2014, 08:31:13 am »
Благодаря за мненията момичета, аз обаче не се сдържах и направих тест преди малко , както и предполагах  :bfn: БТ още не е паднала над 37 си е , но имам много време до М.

*
Re: Съвет относно тест
« Отговор #8 -: Юли 13, 2014, 11:48:16 am »
snaPi, при продължителността на твоя цикъл може да се очаква, че овулацията е била около 19 ден на цикъла (около 6.07.), нали така ти излиза в овулационния календар.
Много рано е за тест, още повече за уринен  :). Направи кръвен тест най-рано около 11 дни след предполагаемия ден на овулация. Изследва се бета ЧХГ, във всяка лаборатория срещу 18-20лв. максимум, по всяко време на деня, без значение дали си приемала храна.
Може да направиш изсладването около 16.07, резултатът излиза в същия ден или на следващия  в някои лаборатории.  Добре сте сложили сърчицата около овулация, БТ засега е чудесна, дано да се е получило, успех  :D !
« Последна редакция: Юли 13, 2014, 13:44:48 pm от marsi »

*
Re: Съвет относно тест
« Отговор #9 -: Юли 16, 2014, 17:11:03 pm »
Марси , направих кръвен в лаборатория Писанец , отрицателен е <0,1.. ще чакам БТ да падне. Взех фолиева киселина и почвам да я пия.За другия месец ще се заредя и с тестове за О. Пък дано ...
Съвет към бързащите кандидат майки, момичета не правете моята грешка , за 5 дена се скапах 2 пъти, за съжаление знам ,че като ми дойде пак ще ми е криво.... чакайте си датата на М