0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #720 -: Декември 07, 2012, 15:03:23 pm »
Питах, но се оказа, че е просто "Дневен център за деца с тежки увреждания" от 5 до 18 годишна възраст в град Айтос. Сетих се за друг дом за сирачета с увреждания в едно село във Варненска област (беше село, през което минава старият път от Бургас към Варна през Дюленския проход, но не мога да се сетя как се казваше). Ще питам и за него.
*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #722 -: Декември 10, 2012, 12:14:26 pm »
Днес изпращам подаръка на моето детенце.
*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #723 -: Декември 10, 2012, 18:01:11 pm »
Днес изпращам подаръка на моето детенце.

Когато го изпратиш, пиши в месечната тема.
     
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #724 -: Декември 13, 2012, 19:49:48 pm »
hope-love , вариант 1- правила съм следното,
в опаковачна торбичка хартия с мотив за РД слагам подаръка,
отгоре два телбота в двата края, УКраса, панделки или само така!
В пощата имат кутии или хартия една пергаментова такава
и ти го опаковат допълнително!

Вариант 2 -  взимам от магазинчето до нас кашонче с подходящ размер
вътре слагам подаръка опакован с хартия и кашончето облепвам с тиксо
и те в пощата пак го дооформят!

Картичка винаги вътре при подаръка!

Предварително на две листчета пиша адресите подател на едното,
на другото получател дома и директорката,
като вътре в самия колет слагам информацията за детето и инициативата!
И след като служителката в пощата го оформи пакета,
аз залепвам двете листчета както е указано в двата срещуположни ъгъла!

Стефи ме изпревари, а аз що писане изписах  :P


А, не може ли да сложа бележка, която да залепя отвън на кашончето с подаръците, защото взех цветно кашонче и ги сложих вътре, като го запечатах. Сега в още един кашон ли да го слагам или може просто да залепя бележка с името на детето и инициативата отгоре на видно място? Те после в пощата сигурно ще искат да го опаковам в тяхната хартия допълнително и отгоре да залепя двете бележки в двата срещуположни ъгъла, нали така?...
*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #725 -: Декември 13, 2012, 22:29:20 pm »
В пощата ще опаковаш в някаква хартия, защото иначе ще трябва да напишеш адресите на цветното кашонче.
     
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #726 -: Януари 03, 2013, 13:13:01 pm »
Може ли темичка за януарските дечица? :D
*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #727 -: Януари 03, 2013, 13:27:47 pm »
За всички пропуснали да прочетат съобщението.

Уважаеми съмишленици, приятели и членове на сдружение "Зачатие",

На годишното общо събрание на членовете на Сдружение Зачатие, проведено на 16.06.2012 г. в Хасково се взе решение да се прекрати инициативата "Рожденик" за децата от ДДЛРГ "Н.Й.Вапцаров", гр. Роман, считано от 01.01.2013 г.

В продължение на няколко години, приятелите на сдружение "Зачатие" изпращаха подаръци за рождените дни на над 100 деца от дома в град Роман. Всички тези подаръци бяха индивидуално обмисляни, орисвани с много обич и придружени от лично и топло послание към детето. Ние силно вярваме, че тази наша любов към децата е стоплила много детски сърчица!

Надяваме се, че настоящите и бившите възпитаници на ДДЛРГ "Н.Й.Вапцаров" ще си спомнят за организираните от сдружение "Зачатие" коледни тържества за децата, придружени от събирани с труда на много дарители подаръчета, хранителни помощи и личното присъствие на наши доброволци.

Ние твърдо вярваме, че направеното добро не умира. То си намира почва, покълнва, расте и на свой ред хвърля нови семенца на доброта по света. Затова, сега е време да продължим напред, към нови хоризонти...

Сдружение "Зачатие" е отворено към предложения за нови каузи, в които можем да бъдем полезни според своите цели, предмет на дейност и възможности.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #728 -: Януари 03, 2013, 22:02:42 pm »
За всички пропуснали да прочетат съобщението.
...да се прекрати инициативата "Рожденик" за децата от ДДЛРГ "Н.Й.Вапцаров", гр. Роман, считано от 01.01.2013 г....
Благодаря, не знаех.Със радост ще участвам във новите каузи! :D
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #729 -: Януари 08, 2013, 21:42:05 pm »
Така ,аз да дам отчет с малко закъснение , двата дома в Русе се закриват и нямат нужда от нищо ,но ходих в дома в който преместиха децата от Могилино ,запознах се с директорката ,жената каза ,че не отказват никаква помощ ,издръжката която получават от държавата е малка и се радват на всеки решил да помогне .Децата в дома са 10 на брой от 3 до 20 год .,но като размер са мънички .Така ,че ако иска някой може да им помогнем.Аз лично ,ще правя торта за рожденният ден на всяко от тези дечица ,това умея и мисля ,че ще ги зарадвам.
*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #730 -: Януари 09, 2013, 08:52:54 am »
Валерия, ако е удобно говори с директорката отново и попитай от какво имат нужда, т.е. децата на какво биха се зарадвали, все пак са дечица със специални потребности, ако може и да ти даде някакви размери за дрешки, обувки, с какви играчки или други пособия ги занимават и т.н. Напиши и адреса на дома.
Благодаря ти!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #731 -: Януари 10, 2013, 11:10:17 am »
ако са само 10 на брой децата, можем лесно да организираме да им изпратим подаръци за рождените дни, как мислите? можем да се групираме по няколко души за детенце даже...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #732 -: Януари 10, 2013, 11:13:04 am »
Абсолютно съм съгласна, можем да го направим.

*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #733 -: Януари 10, 2013, 11:46:25 am »
да, да, това имах предвид, но ни трябва подробно инфо за тях от директорката и поради това помолих валерия ако има възможност да се свърже отново с директорката или поне да напише тук някакви координати на дома, за да се свържем ние.
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #734 -: Януари 10, 2013, 13:22:56 pm »
Момичета,директорката обеща ,да ми изпрати данните на децата по имейл ,до този момент не го е направила ,ако до понеделник не ги изпрати ,ще отида отново за да ги взема ,или ще и издиря телефона .
*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #735 -: Януари 21, 2013, 13:59:32 pm »
С готовност ще се присъединя към всяка нова инициатива.
Ако се вземе решение за подаръци за децата от Могилино, бройте ме и мен.
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #736 -: Март 21, 2013, 07:18:23 am »
Много жалко,така бях свикнала и бях щастлива когато купувах подаръка на моето детенце всяка година...обсъждахме и варианта да отидем да го видим някой път,но понеже е много далече от нас, това беше по лесен начин да създадем малко радост и приятни моменти на една от тези изоставени душички!Радвам се поне,че в дома има добри условия!