0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля, дайте мнение за графиката ми!
« -: Януари 14, 2013, 15:39:00 pm »
Здравейте, момичета. Аз съм на 24 години и с приятеля ми правим опити за бебе от 3 месеца. Проблемът е, че имам много нередовен цикъл и не мога да разбера кога е О. Докторите са на мнение, че иначе всичко ми е ок. Последно бях на преглед на 03.01., което беше 16-и ден от цикъла, но все още нямаше доминантен фоликул, така че О предстоеше. Понеже за пръв път правя графика с температура и все още съм леко неориентирана, много ще се радвам, ако изкажете мнението си.   :)
Re: Моля, дайте мнение за графиката ми!
« Отговор #1 -: Януари 15, 2013, 18:24:39 pm »
 :welcome3:  sissy, немога да коментирам графиката ти, понеже и аз не бях много в час с БТ, но се надявам момичетата, които са по -компетентни да си изкажат мнението  :D Аз ти желая скоро да видиш  :bfp: и да не се задържаш дълго в тая тема  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: Моля, дайте мнение за графиката ми!
« Отговор #2 -: Януари 15, 2013, 18:45:05 pm »
Много ти благодаря emma13 :) А на теб успех на финалната права... Чакам да се похвалиш :sucky:
Re: Моля, дайте мнение за графиката ми!
« Отговор #3 -: Януари 15, 2013, 19:16:46 pm »
Сиси добре дошла и честита ти темичка :) Дано много скоро се прехвърлиш в темата на бременните.
И аз не съм от най-компетентите по графиките, но на прима виста мога да кажа, че графиката ти не е пълна - липсва информация за първата фаза на цикъла, поради което не може и да се прецени кога и дали е имало О. Хубаво е при следващия цикъл (дано да няма такъв) да мериш от първия ден.
Колко дни при теб средно е цикъла?
  
Re: Моля, дайте мнение за графиката ми!
« Отговор #4 -: Януари 16, 2013, 09:17:44 am »
Благодаря за посрещането zuzeto. Има ли следващ цикъл ще си меря както трябва, че от тази графика наистина нищо не се разбира. Относно въпросът за цикъла мие много трудно да ти отговоря, понеже лятото имах 60- дневен цикъл, след това беше по 24 - 27, а последния ми беше 47 дни. Голяма каша osi_12
Re: Моля, дайте мнение за графиката ми!
« Отговор #5 -: Януари 16, 2013, 10:19:37 am »
Наистина ти е нередовен цикъла. Когато се е случвало така, ти ходила ли си на лекар, за да ти каже на какво може да се дължи. Може пък да е нещо инцидентно.
И аз бях с нередовен цикъл, но го вкарахме в граници.
  
*
Re: Моля, дайте мнение за графиката ми!
« Отговор #6 -: Януари 16, 2013, 11:46:20 am »
 :welcome: и скорошно преместване в бременната тема! :)
Според графиката ти 03.01. ти е бил 20ти ден от МЦ, а не 16ти. Освен това си отбелязала, че на следващия ден - 04.01 /след прегледа при док, който ти е казал, че О предстои/ - БТ е вече 37', а като гледам оттам нататък се задържа висока, което пък би трябвало да означава, че О вече е минала /но това можем да го твърдим със сигурност, ако имаше данни за БТ от началото на МЦ/. Днес ти е 13ти ден с висока БТ, ако и утре се задържи така мисля, че в петък можеш да си направиш един тест с първата урина :)  :crossfingers:

Re: Моля, дайте мнение за графиката ми!
« Отговор #7 -: Януари 16, 2013, 14:25:40 pm »
Наистина ти е нередовен цикъла. Когато се е случвало така, ти ходила ли си на лекар, за да ти каже на какво може да се дължи. Може пък да е нещо инцидентно.
И аз бях с нередовен цикъл, но го вкарахме в граници.

Лятото си пусках хормони, но всичко беше в граници... След това, като съм ходила са ми казвали че всичко ми е ок. Последният път докторът каза, че не вижда причина да не мога да забременея и  че не иска да пия хапчета за стимулация. каза, че е по-  добре да меря БТ. Ти с твоя цикъл как се оправи?
Re: Моля, дайте мнение за графиката ми!
« Отговор #8 -: Януари 16, 2013, 16:01:10 pm »
Ами аз имах проблеми с хормоните, което говореше за поликистоза. Изписаха ми противозачатъчни за три месеца, след което цикъла се нормализира.
При мен, интересното беше, че до преди този недередовен цикъл (преди около три години) имах нормален цикъл - средно 30-31 дни. Мисля, че при мен цикъла се разстрои заради килограмите, които качих. Забелязах, че от както свалих килограмите и цикъла започна да се нормализира.

На този етап е добре да се довериш на лекаря. Щом като този месец си била на лекар и той ти е казал, че О. предстои, значи е видял разстящ фоликул.

Това, което aH4eTo ти е казала е много хубаво пресметнато. Ако искаш си направи едно тестче в петък, пък дано да е на късмет :)
  
Re: Моля, дайте мнение за графиката ми!
« Отговор #9 -: Януари 16, 2013, 16:31:36 pm »
Благодаря за посрещането aH4eTo и за пресмятането  :) Може и да направя едно тестче за всеки случай... И си мисля, дали да не посетя доки скоро, че имам чувствот, че започвам да си въобразявам разни неща :oops:
Re: Моля, дайте мнение за графиката ми!
« Отговор #10 -: Януари 17, 2013, 09:43:17 am »
Здравейте, момичета! Снощи :witch: дойде с пълна сила  :( Започвам периода отначало, надявам се графиката да ми се получи този път... И както си бях наумила другата седмица на доки, че недоумявам как не видя нищо, а по мои сметки, ако е имало О е било точно по време на прегледа  :?
Re: Моля, дайте мнение за графиката ми!
« Отговор #11 -: Януари 17, 2013, 10:06:07 am »
Миличка, дано следващия месец е последен и видиш двете чертички.
  
Re: Моля, дайте мнение за графиката ми!
« Отговор #12 -: Януари 19, 2013, 11:29:47 am »
Е, хаиде дано да е последният  :) Настроена съм много положително за този месец и се надявам скоро да има добри новини за всички ни:)
На 25- и съм на доктор и нямам търпение да отида, дано всичко си е ок, че само си втълпявам лоши неща... Чак понякога се дразня на себе си osi_7
Re: Моля, дайте мнение за графиката ми!
« Отговор #13 -: Февруари 23, 2013, 09:30:27 am »
Момичета, много отдавна не съм се отчитала тук.
Вещицата не ме пропусна и този път :( Ама нищо, продължаваме с пълна пара!
Сряда милото ще ходи на спермограма и след това и аз някой ден мисля да направя цветна снимка. Надявам се всичко да е ок.
Можете ли да ми кажете тази процедура със снимката болезнена ли е и въобше как протича всичко?
Re: Моля, дайте мнение за графиката ми!
« Отговор #14 -: Февруари 23, 2013, 10:28:52 am »
Мила до колкото аз знам  цветна снимка се прави за доказване на проходимост на тръбите не е много приятна процедура но се издържа на болката (поне така са ми казвали приятелки минали по тоя път) но не е ли рано за снимка поне 6 месеца опити трябва да минат  освен доктора ако не е видял нещо късмет този месец дано да видим и двете  :bfp: 
Re: Моля, дайте мнение за графиката ми!
« Отговор #15 -: Февруари 23, 2013, 11:28:14 am »
Това с цветната снимка си е моя идея, ей така да знам.
Щом е рано, ще си отида на доктор около 10-15 ден от цикъла и тогава ще го попитам.

Дано късмета да е с нас и да ги видим тези  :bfp:, че уж за сега спокойно приемам нещата, ама не е точно така..

 :bighug: :bighug: