0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
момичета, 212 е нашия щанд, ето схемата, за да се ориентирате по-лесно :)
http://www.edufest.info/docs/fest-2012-sxema1.pdf

хайде до утре :D
*
Обещах да напомня за фотото. Да не ги забравите - ако има нещо да се зареждат да ги заредите. :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
момичета, 212 е нашия щанд, ето схемата, за да се ориентирате по-лесно :)
http://www.edufest.info/docs/fest-2012-sxema1.pdf

хайде до утре :D

Абсурд да се ориентира блондинка по схема,
ще ударя една жица, ако се загубя!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Момичета,
При мен останаха нещата от днес:
21 сини и 1 розова книжка
фактурата
визитки на Стефи
плакатите
транспаранта
синя пластмасова кошница
ножица
диск от коледното парти
и най-важното - нечия храна: бисквити Милка и мини кроасани.

Пазя всичко, без последните (не мога да ги опазя от домашните любимци). За сметка на това мога да възстановя стойността им в натура  :drunk:
« Последна редакция: Април 22, 2012, 17:50:57 pm от lemon »
*
зай, пусни пак снимките, че се прекъсна нещо файла.
Как мина днес?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Дони, аз мога да споделя за времето в което бях...13 до 17 часа.
Като цяло имаше интерес, спираха се децата, родителите не толкова!
Имаше желание да бъде презентирана кампанията в няколко училища,
дадохме координати за връзка. Едно момиче само доведе психоложката
на своето за да се запознае с нас, кампанията и дейността ни!

Сега какво ме разочарова... ами има много, много гамени...
Дойдоха една група младежи, момичета и момчета, арогантни и нахакани,
един от тях скъса презерватива и ни метна книжките обратно...
Опитах се да им обясня, че сериозността на написаното вътре
е така важно, че самия той не може да го осъзнае.
Но видях, че може да си изпрося с обясненията и някоя схватка
от бойното изкуство което упражнява и се спрях...
Това едно, второ трябва да има книжки който да можем
да раздаваме и на по-малките, имам предвид без кондом,
защото деца на 9-10 години имаха силен интерес,
любопитство по-скоро, а на тях основно обяснявахме!





Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Да споделя и аз.
Като цяло момичетата бяха по-дейни, довеждаха учителките си, както Мишето е казала и една психоложка.
Аз лично съм потресена от това, че 15-16 годишни деца не знаят нищичко за полова система, разликите между мъжката и женската, не знаят какво е календар на цикъла, термините репродуктивни проблеми...абе нищо с две думи. те биология не учат ли???
Всички деца се зарадваха на идеята да им изнесем лекция. Едно момче доведе свой преподавател от 7 училище, който силно се заинтересува (Стефи да чака обаждане).

Направи ми лошо впечатление следното: имаше деца, в различни възрасти (9-10 г. и една по-голяма тийнейджърка), които ЯВНО се насочиха към щанда с интерес и въпроси. Родителите им ги обърнаха на другата страна, само дето не им закриха очите :x
Една майка ми каза "хубаво нещо правите, трябва да се говори". Аз и отговорих, че е важно децата да знаят и да се говори с тях и от родители и от специалисти. Тя ми отговори 'трябва да говорим, ама няма кой, родителите нямат време (явно и желание)!"
По едно време долетя група деца, в нашата таргет група и изслушаха с внимание всичко, което им разказах и казаха, че биха искали такава лекция.

Психоложката, за която Мишето каза, обясни, че превръзките Оуейс им изнасят различни презентации на момиченцата и им дават подаръчета. Един вид ни попита ние дали ще даваме подаръци :)

Дони, нямам много снимки, сега ще ти ги пусна.
[/url][/url]
*
Лимонче, кроасаните и бисквитите ги донесох аз за почерпка на работливите момичета  :) Все се надявах да се изядат, ама или всички са били на диета, или са се направили на скромни  :lol: :lol: :lol:

На мен ми направи впечатление, че 12-14 годишните се интересуваха повече отколкото 17-19 годишните, поне ме изслушваха и разглеждаха книжките с интерес. Може би трябва да имаме книжки и за по-малките, т.е. без презервативи.
Някои от по-големите, явно вече водещите активно полов живот тийнове ми се обидиха, че ги занимавам с книжките - те ги знаели вече тези работи. Други пък се връщаха по няколко пъти, за да получат от безплатните презервативи.

Радвам се, че ви видях момичета, макар за кратко с някои от вас  :)
*
За книжките без презерватив - следващите партиди са такива - има банера на кампанията на тази страничка поставен. Дори има вече 2000 такива отпечатани, предстои още 4000 да се пуснат без презервативи също. Много много се радвам, че са проявили интерес децата, и на мен ми направи такова впечатление на последната среща , дори бяха наобикололи лекарите да им обясняват.

Мише, колкото до късането на презервативите - това са деца, разбираемо е, и не ме учудва. Особено след случая на бургаската кръгла маса през септермври, когато един бургаски акушер-гинеколог, поканен на дискусията, го направи същото - съвсем демонстративно, така че какво да се учудваме на децата ...

Много се радвам, че е минало добре, сега сигурно ще има доста мейли и обаждания. :) Поздравления за чудесното представяне, страхотни сте!

Ето тук вече има снимки http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.374819125893345.81571.146978115344115&type=3
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
времето беше чудесно, запознахме се и с нови приятели.
да допълня, че преди обяд двете със Стефка обиколихме щандовете на изложението и представихме кампанията поотделно пред училищата, които участваха в изложението. навсякъде разговаряхме с учители или хора от ръководството, оставихме по 1 комплект книжки и визитка, обяснихме подробно за кампанията и какво можем да им предложим. около 10-тина училища бяха.

всички проявиха интерес и казаха, че има нужда от това. да видим колко ще ни потърсят...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Дони, те не бяха деца, а младежи на около 20 години.
Големи, осъзнати и водещи полов живот...с две думи, от тези които ти описа.
Аз съм седнала да се възмущавам, акушер-гинеколог прави същото и то на форум за възрастни!
Ами аз съм повредената значи...

Много, много се радвам, че се видях с част от вас!
Получих китка с усмивка от Жорко на Зори и свенлива усмивка със зъбче от Мециния!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Дони, те не бяха деца, а младежи на около 20 години.
Големи, осъзнати и водещи полов живот...с две думи, от тези които ти описа.
Аз съм седнала да се възмущавам, акушер-гинеколог прави същото и то на форум за възрастни!
Ами аз съм повредената значи...

не ти, обществото ни :(
« Последна редакция: Април 23, 2012, 08:26:38 am от cygnus »
Аз се класирах към пет и нещо, обиколих цялото НДК и никъде не ви намерих!!
За съжаление не бях и записала ничии телефон, защото не очаквах подобно джамбуре и мислех, че лесно ще ви открия. :oops:
*
Ех, Къди, за малко сме се разминали...

п.п. да беше звъннала на Ники, тя щеше да ти даде моя телефон  :wink:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!




...как можах да пропусна Йосиф...
Той привлече със син поглед не един  посетител на щанда!


Пфуууу Къди, разминали сме се за около 10 минути...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Ми не тия дълбоко сини очи и тази туса коса...

Къди, наистина за 10 мин. сме се изпуснали :?
[/url][/url]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Отлична работа, момичета! Много се радвам, че и това събитие предизвика интерес.  :)

Колкото до презервативите - следващите книжки ще са без презервативи и с това един проблем ще се реши.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Абсолютно съм съгласна с Мели, презервативити сякаш повече ни вредят отколкото помагат.И на нас ни се е случвало да ни искат по няколко книжки заради наградата в тях.

Много добра работа момичета :)

*

Сега какво ме разочарова... ами има много, много гамени...
Дойдоха една група младежи, момичета и момчета, арогантни и нахакани,
един от тях скъса презерватива и ни метна книжките обратно..

Ех, Мише, тинейджъри, какво да ги правиш - мислят, че всичко знаят и никой на нищо не може да ги  научи. Дру е въпросът, че някои младежи са наистина ужасно невъзпитани и арогантни...

Жалко е, че родителите не са проявили достатъчно интерес.