0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

моята графика
« -: Февруари 09, 2013, 17:28:31 pm »
Ще ви помоля за коментари на графиката ми,защото не съм много наясно.Предварително благодаря.
*
Re: моята графика
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2013, 18:02:09 pm »
Здравей vaska885, добре дошла и дано да не се задържиш дълго в тази тема. За да ти помогнем с графиката, разкажи колко дни ти е цикъла, къде и с какъв термометър мериш БТ.


Re: моята графика
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2013, 19:44:49 pm »
Здравей ra4ko75,БТ я меря ректално с дигитален термометър а цикъла ми е около 5 дни.По принцип задържам термометъра малко повече след сигнала че е отчел температурата(около 3 мин.общо)
« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 20:10:43 pm от vaska885 »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: моята графика
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2013, 20:53:50 pm »
Здравей ra4ko75,БТ я меря ректално с дигитален термометър а цикъла ми е около 5 дни.По принцип задържам термометъра малко повече след сигнала че е отчел температурата(около 3 мин.общо)
Под цикъл, в случая се разбира дължината на месечния ти цикъл, не дните с менструация: от първия ден с кървене този месец, до първия ден с кървене на следващия месец  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    dida771

  • *****
  • 1165
  • Да ни върви по вода! Дай Боже!
Re: моята графика
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2013, 21:37:18 pm »
 :bighug: :balk_64: :welcome3: Добре дошла Васе! Ще си изясниш много неща постепенно, но и всички затова сме тук, за да си помагаме. Ако имаш възможност си вземи от обикновените термометри, от ония на живачния принцип/сега са с едно друго вещество галии мисля, че беше/ те в аптеките знаят. Те са по-точни и държиш от 5 до 10минути по възможност. В календара си отбележи датата на очакваната менструация и от първия до последния ден се казва - месечен цикъл тук във форума. Те и други са се обърквали :D така че спокойно!
Re: моята графика
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2013, 22:22:11 pm »
 :oops: ами нека се поправя тогава МЦ е на около 28-29 дни
Re: моята графика
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2013, 22:37:09 pm »
Здравей и добре дошла :welcome_1: в отбора на борищете се за две чертички :bfp:!С искренни пожелания да не строиш много графики!
Иначе ,да добре е да вземеш живачен термометър,мериш всяка сутрин по едно и също време,преди ставане,хубаво е да правиш и тестове за овулация ,те ще ти помогнат по бързо да се ориентираш кога е О,с тяхна помощ  и 2-3 графики ,ще ти стане по-ясно всичко,но дано ,дано  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:,бързо видиш двете чертички и да не ти се налага да слагаш всяка сутрин термометър в ...
Късмет! :bighug: :goodluck: yahoo_17 stork-boy
*
Re: моята графика
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2013, 13:41:04 pm »
Все още е много рано да се види кога е О при теб, защото метода на БТ показва кога е била О след като вече е отминала. За да се проследи по-точно цикъла, както са писали и останалите си купи тестове за О. Те показват кога е най-благоприятният момент за опити. Но е добре да правиш няколко месеца тестове и да мериш БТ, за да се види дали О настъпва по едно и също време. Много късмет.


Re: моята графика
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2013, 20:03:18 pm »
Благодаря на всички за пожеланията и съветите.Днес си взех обикновен термометър и от утре ще меря темп с него.Успех и от мен на всички който се борят за двете чертички.
*
Re: моята графика
« Отговор #9 -: Февруари 22, 2013, 11:06:07 am »
Здравей vaska885. Погледнах ти графиката ти и установих че М те е навестила вече, но 20 дни МЦ е доста къс. Според измерената Т и ти може да забележиш кога е била О - на 15 ден, ако Т е измерена правилно. Само този къс цикъл е доста притеснителен.