0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ПМС извън цикъла
« -: Март 09, 2012, 12:40:05 pm »
От едно известно време имам ПМС извън цикъла. Няма някаква закономерност. Силно ме заболява корема ниско долу като при цикъл / и като при хидротубация/ и след около 10 мин. ми минава все едно нищо не е било  :ask:  Днес вече два пъти така. Ставало ми е така и след секс. Има ли някоя от вас с подобен на моя проблем или някой има ли идея от какво може да е това?
П.С. извинявам се ако темата не е за този раздел ако сметнат модераторите нека я преместят  :oops:


*
Re: ПМС извън цикъла
« Отговор #1 -: Март 09, 2012, 15:37:35 pm »
И при мен се случи веднъж след секс. Сега се сещам, че така и не питах доктора си  :oops:. Ще го питам при следващата ни среща. Аз си го обяснявам като контракции на матката, но може и да греша.



   La vita è bella
*
Re: ПМС извън цикъла
« Отговор #2 -: Март 09, 2012, 15:47:06 pm »
Аз бях споменала на моята док., че ми е ставало така след секс /защото тогава ми се беше случвало само след секс/ и тя каза нормално е и нищо повече. :x


*
Re: ПМС извън цикъла
« Отговор #3 -: Април 04, 2012, 13:48:12 pm »
Може и да е нормално, а може и да е симптом - за ендометриоза в начален стадий, например. Просто трябва да се проследи и ако болката не е инцидентна - ясно, че трябва да се сподели с доктора по- настоятелно.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: ПМС извън цикъла
« Отговор #4 -: Април 08, 2012, 12:12:04 pm »
От едно известно време имам ПМС извън цикъла. Няма някаква закономерност. Силно ме заболява корема ниско долу като при цикъл / и като при хидротубация/ и след около 10 мин. ми минава все едно нищо не е било  :ask:  Днес вече два пъти така. Ставало ми е така и след секс. Има ли някоя от вас с подобен на моя проблем или някой има ли идея от какво може да е това?
П.С. извинявам се ако темата не е за този раздел ако сметнат модераторите нека я преместят  :oops:

Може да имаш проблем с О. - напр. да не може да се спука фоликула, да се образува киста и т.н.
Добре е да проследиш О. на УЗ /ФМ/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: ПМС извън цикъла
« Отговор #5 -: Април 11, 2012, 15:46:33 pm »
От едно известно време имам ПМС извън цикъла. Няма някаква закономерност. Силно ме заболява корема ниско долу като при цикъл / и като при хидротубация/ и след около 10 мин. ми минава все едно нищо не е било  :ask:  Днес вече два пъти така. Ставало ми е така и след секс. Има ли някоя от вас с подобен на моя проблем или някой има ли идея от какво може да е това?
П.С. извинявам се ако темата не е за този раздел ако сметнат модераторите нека я преместят  :oops:

Може да имаш проблем с О. - напр. да не може да се спука фоликула, да се образува киста и т.н.
Добре е да проследиш О. на УЗ /ФМ/
Може и нищо да не означава,но както е написала denis може и да е сигнал за проблем.И понеже питаш дали друг е имал този проблем ..аз все още имам понякога.Проблем с О. според докторите нямаше,винаги съм имала О. и хубави фоликули,но до последно прогестерона ми беше нисък според мен макар и в норми и близо до средите реф.граници,имам къса ЛФ /макар и не драстично и се водя на границата,но факт,че след прием няколко месеца на дуфастон по схема след засечена О.,нямам ПМС , нямам зацапвания пред М нито ден,идва ми без болка М,а Лф ми е по 14-15 дни ,като по учебнник./ .Извода си беше ясен -нисък ми е прог. ,но немога цял живот да пия хормони..хубаво е ако е възможно да се намери причината за даден проблем .В моя случай имам предположение откъде идва проблема ,но за момента немога нищо да предприема по въпроса..и докторите така казаха.
Лично мнение - проследи О. ,както ти е казала Денис ,ей така за твое спокойствие,вместо да се чудиш,пък дано нищо не излезе като проблем.
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!