0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета ,очаквам одобрение от фонда и съм доста обезпокоена от факта,че никъде не срещнах името на тази дод.Само на мен ли ми предстои опит при нея?Някой може ли да сподели мнение?Благодаря
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
коя е клиниката, където ще се прави инвитрото?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Мц София-2000


Не знаех че работи с фонда. Била съм при нея през 2007г. Имам инсеминации там. Желая ти успешен опит!  :crossfingers:
Иначе тя е много лъчезарна!  :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
в подфорума за ЦФАР има списък на клиниките, които имат договор с фонда. МЦ София 2000 е между тях.

mimcho123, аз малко съм учудена, че ти си отишла в тази клиника, преглеждали са те там, решила си да правиш инвитро при тях, подала си документи за това, а едва сега решаваш да ги проучваш. обикновено се постъпва по обратния ред...

д-р Янакиева преди работеше в "Тина Киркова" - в единствената държавна болница, която правеше инвитро процедури. има мнения за нея във форума, потърси ги. този МЦ София 2000 явно е по-нов и затова няма отзиви.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

След година и нещо неуспешни опити започнах да търся мнения за клиники по стерилитет,но в тези които прозвъних записваха часове за след месеци и един ден много импулсивно /след като приятелят ми взе да ми натяква,че ето не мога да му
родя дете/реших да отида в Тина Киркова.Там попаднах на д-р Янакиева и тя ме пое.Оказа се че сме с мъжки фактор и след лечение при д-р Кацаров,което не даде резултат ни насочиха към фонда/ще правим ICSI/Така попаднах при д-р Янакиева и колкото ида търсих инфо за нея намерих само много стари и доста противоречиви мнения.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
не знам и аз какво да те посъветвам, нямам информация за там. при ИКСИ е важно много каква е ембриологичната част - лаборатория, техника, среди за инкубация, ембриолози...
така или иначе, докато дойде одобрението от фонда имаш още време да проучваш нещата. по принцип, може и да се сменя в последствие клиниката, ако решиш.

надявам се, че приятелят ти е спрял да ти натяква вече, че "не можеш да му родиш дете"? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Аз бях др. при Янакиева в МЦ София. Не съм правила инвитро или инсеминация, но после тя ми следи бременноста. За процедури може би бих я избрала, но за следене на бременност не. То и тя самата казва, че рядко следи. Но аз много държах да е специалис, който по накакъв начин да е свързан със Зачатие, а не кварталната лекарка.
Ето какво мога да кажа за нея:
- много заета, преглежда набързо, много се чака (това не е новост за теб, нали?)
- относно АРТ процедурите не знам как работи, но кабинетите им в ТК изглеждат неугледни и мрачни. Ембриолога е точно до нейния кабинет и има едно малко прозорче между двата.
В МЦ София е обратното - просторно и чистичко.
- не гледаше много добре бебето ми и изпусна някои неща като това, че плацентата е калцифицирала, постоянно ми говореше, че чакам бебе гигант
9роди се 2980гр.)и може да се наложи секцио, не ми запомни името до края. Спрях да ходя при нея, след като получих бъбречна криза и й се обадих. Тя беше в ТК, но ми каза"Намерете кой да ви бие но-шпа мускулно и ако не спре да ви боли елате утре сутрин". Сещай се дали я послушах с тия болки в началото на 7ми месец.

Това последното ми е много неприятно, че трябва да го напиша, но аз и още 15 жени чухме следните думи в коридора (не си спести да говори на висок глас):
"Тя женичката роди, таткото е млад и стреснат и ще му обясня как става плащането по касата и как става под масата".

може преди да е била лъчезарна и мила, сега не мога да твърдя това.Да даде Господ второ бебче да имам ще избера друга клиника и друг лекар, който да ме следи.

Самия МЦ София изглежда модерен, но не мога да коментирам качество на техника, която е различна от видеозон.
[/url][/url]
Момичета много ви благодаря. Сега вече се чувствам още по-объркана.
Момичета много ви благодаря. Сега вече се чувствам още по-объркана.
То не беше това целта.
[/url][/url]
Аз не съм доволна от нея. Въобще не стигнах до процедура-беше много груба, постоянно бързаше, не обясняваше и се отказах от нея още след 2 преглед.
Сигурно има и доволни, но аз определено не съм и не бих я препоръчала.
Аз също не съм доволна!Била съм в Тина Киркова за операция на миомен възел при която ми бяха обелени яйчниците без да е ставало въобще на въпрос преди това,за тази вероятност,на която щях категорично да откажа.Конвейр и както е писано по-горе плащане на каса и под маса.Излизаше ми по-скъпо от клиниката в която съм в момента. Изгубих си ценни 2 години :(
*
Подкрепям негативните мнения за тази комерсиална личност.

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Как се променят хората само не е истина  :?
Когато аз ходех при нея в началото на 2004г. беше една любезна, ведра и усмихната жена. Забременях при нея (не с процедура, а просто видя, че съм в овулация и ни каза да правим секс тези дни ) тя ме следи до 12-та седмица и после много любезно ми обясни, че няма смисъл да плащам по-добре да се запиша на женска консултация. Тогава имаше кабинет в един мед.център до централна гара. Явно за тези 7 години нещата доста са се променили, жалко  :?
Желая ти успех, където и да решиш да правиш процедурата.
Здравейте,
Пациентка съм на д-р Янакиева от 10 години. През всичките тези години бях свидетел на високия й професионализъм и богат опит в стерилитета. През последните няколко години се опитвах да забременея . Д-р Янакиева отхвърли всички възможности преди да стигнем до ин витро процедура: лапароскопия и няколко инсеминации. След като стана ясно, че имам поликистоза и LUF синдром, тя ме насочи към Фонда за асистирана репродукция като много ми помогна с документацията. Ин витрото направих в МЦ "София 2000" – София. Благодарение на д-р Янакиева и отличния й екип още от първия ми опит успях да забременея. През цялата ми бременност съм получавала персонално отношение - препоръча ми много добри специалисти, за да сме сигурни, че всичко е наред: имунолог, фетален кардиолог и др.. Д-р Янакиева подхожда с голяма отговорност и лично отношение към пациентите си – без да се притеснявам мога да й се обадя по телефона и да отида на преглед без час. През цялата бременност ми беше голяма опора и винаги ме успокояваше, тъй като имах редица проблеми. Дори, когато лежах в болницата идваше през ден да ме види как съм.
Не съм съгласна с мнението, че д-р Янакиева е груба и пренебрежителна, напротив тя е наистина много добър човек и приема всеки пациент лично и с голяма грижовност. Разбирам пациентките, които се дразнят от дългото чакане и голямата навалица от хора, но все пак това е лекарски кабинет, а не търговски обект – естествено е пациентки с по-сериозни проблеми да им се отделя повече време и внимание. А голямата лудница от пациенти се дължи на факта, че д-р Янакиева не е върнала никой, без да го погледне и мисля, че големият брой пациенти сам говори за качеството на лечение, което предоставя.
И се регистрира специално, за да ни натрапиш два пъти тази нескопосана реклама на прочутата докторка?

Просто исках да споделя опита си, защото съм правила ин витро при д-р Янакиева, което е пряко свързано с темата.
Не смятам да се оправдавам за положителното си мнение.
За съжаление много малко хора, които са останали доволни от даден лекар го споделят в интернет, недоволните винаги са по-активни. Затова и този форум е пълен с негатив ни мнения.
*
И се регистрира специално, за да ни натрапиш два пъти тази нескопосана реклама на прочутата докторка?
:good_post:'
Имах "голямото щастие" да бъда нейна пациентка от октомври 2005 до март 2006 година.  :? Не бих я препоръчала на никой.
Дори не ме изненада, че не присъства на ДРЗ във Варна.:))

Здравейте, съпругата ми забременя от първи опит в МЦ СОФИЯ 2000 само след година и три месеца чакане, от който 10 месеца за заповед от фонда.
Нямаме думи да изразим благодарността си преди всичко на Д-р Янакиева за професионализма и търпението, на д-р Вакрилов за прецизността и точността, на Д-р Славов за вниманието и разбирането, и не на последно място на двете медицински сестри в екипа за грижите и споделените преживявания.
Бог да ви благослови!
Здравей, мимчо123. След >10 години ходене по мъките, лекари и диагнози, че проблемът е в мен, после е в мъжа ми, после и в двама ни и накрая, че нямаме проблеми (а бебе все няма и няма!) чрез позната на позната попаднах на д-р Янакиева. След 1 г. чакане за одобрение (2007 г. беше така) от раз забременях - инвитро - и родих прекрасно момченце. Миналата година повторихме процедурата :) :) и от 3 месеца се радваме и на прекрасно момиченце. Не мисля, че може да се намери лекар, който да стъпи на малкия й пръст по професионализъм, грижи, внимание, отношение и нежно майчино сърце! Успехи желая на всички пациентки (при всички лекари), а на тези, които са пациенти на д-р Янакиева - знайте, че сте в най-добри ръце! Ако имате въпроси по процедурите, питайте ме: anavid@gmail.com / skype: anavid.