0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    LORINKA

MOLIA VI ZA SUVET
« -: Юни 04, 2006, 20:56:10 pm »
Zdraveite,
Mnogo sum oburkana I mi se iska da si spodelq s vas!moje bi nqkoi shte znae.
V petak bqh na ginekolkogichen pregled I sled kato lekarkata me pregleda samo s ruce:t.e bez ehograf ili drug ured,mi kaza,che vsi-chko mi e nared!
Spored vas tova vuzmojno li e?v smisal moje li samo s takuv pregled da se ostanovi dali qichnicite,trubite I t.n sa nared?
vze mi i sekret za mikrobiologiq.az po-skoro iskah da mi pogledne trubite i qichnicite,zashtoto imam izlekuvana hlamidiina infekciq.Tq kaz,che nqmalo nujda -vsichko bilo nared!vazmojno li e tova?razbira li se samo s obiknoven pregled?

Пиши на кирилица!
MOLIA VI ZA SUVET
« Отговор #1 -: Юни 04, 2006, 21:01:02 pm »
Лоринка, тъкмо ти пишех отговор в дира ;)

Не може само с този преглед да се установи проходимост на тръбите. Ако имаш проблем със забременяването, насочи се към специализирана клиника за лечение на стерилитет. В той град си?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
MOLIA VI ZA SUVET
« Отговор #2 -: Юни 04, 2006, 21:09:30 pm »
Пуснато на: Нед Юни 04, 2006 9:01 pm    Заглавие:    

Цитат
Не може само с този преглед да се установи проходимост на тръбите. Ако имаш проблем със забременяването, насочи се към специализирана клиника за лечение на стерилитет.


На същото мнение съм. Твой избор е, коя клиника ще предпочетеш. Но там отношението е друго. Не те "претупват" и всяко нещо им се струва важно - поне от моите впечатления от две репродуктивни клиники.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
MOLIA VI ZA SUVET
« Отговор #3 -: Юни 04, 2006, 21:28:02 pm »
Аз мисля че с такъв преглед неможе да ти даде адекватен отговор!
Аз лично при такива лекари си изгубих няколко години!!!!Сега ме е яд!
Когато посетих специализирана клиника по стерилитет и направих необходимите изследвания се оказаха доста различни нещата!!!С един преглед с ръце неможе да е сигурно че всичко е наред!!!!!КАТЕГОРИЧНО!!!!И то като се има в предвид че си лекувала хламидиална инфекция.Оф чудя се защо някои хора са станали лекари..........................
Мила Лоринка  решението си е твое но момичета са прави !Трябва да се обърнеш към професионалисти!Успех!!!И дано всичко да е наред! :lol:
MOLIA VI ZA SUVET
« Отговор #4 -: Юни 04, 2006, 21:35:58 pm »
Лично на мен ми е трудно да повярвам, че в днешно време гинекологичен преглед се прави само с опипване  8O


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
MOLIA VI ZA SUVET
« Отговор #5 -: Юни 05, 2006, 08:08:06 am »
Цитат на: minikky
Лично на мен ми е трудно да повярвам, че в днешно време гинекологичен преглед се прави само с опипване  8O

Това е грубо!

Този преглед има своята диагностична стойност. Ехографът не може да го замени.
MOLIA VI ZA SUVET
« Отговор #6 -: Юни 05, 2006, 08:25:20 am »
Съгласна съм, но не и когато двете неща не се комбинират едно с друго.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
MOLIA VI ZA SUVET
« Отговор #7 -: Юни 05, 2006, 08:30:30 am »
Миники, всичко зависи от това доколко е съвестен лекарят и с какви въпроси е отишла Лори на преглед.
MOLIA VI ZA SUVET
« Отговор #8 -: Юни 05, 2006, 09:21:22 am »
Зайче, глупаво е да спорим задочно за нещо, относно което имаме толкова малко информация.Важно ми се струва в случая Лоринка да разсее съмненията си около състоятелността на този преглед, а решението за това взима тя.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
MOLIA VI ZA SUVET
« Отговор #9 -: Юни 05, 2006, 09:52:04 am »
тъй нареченият "преглед с ръце" си има своето предназначение. с него се установяват едни неща. с прегледа с ултразвук се установяват други неща. с други техники се установяват трети неща. и т.н.

въпросът на питащата беше - може ли само след мануален преглед, лекарят да каже, че всичко в репродуктивната система на жената е наред - включително яйчници, тръби и т.н.
отговорът на този въпрос е категорично НЕ - независимо за какво е отишла жената на преглед.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

MOLIA VI ZA SUVET
« Отговор #10 -: Юни 05, 2006, 10:03:14 am »
Цитат на: jam
тъй нареченият "преглед с ръце" си има своето предназначение. с него се установяват едни неща. с прегледа с ултразвук се установяват други неща. с други техники се установяват трети неща. и т.н.

Мда, точно това се опитвах да обясня.
*
MOLIA VI ZA SUVET
« Отговор #11 -: Юни 07, 2006, 21:09:56 pm »
И аз ще се включа към оплакванията !!!

 Ето накратко и моята история.
 Преди около осем месеца стигнахме до консенсус с мъжа ми ,че вече ни е време да мислим за бебе. И двамата сме на по 25 , а иначе сме от шест години заедно.
 И като човек ,който иска всичко около него да е наред започнах едно по едно :
 - ходих при личната ми лекарка ,за направление за гинеколог
 - платих липсващите три месеца здравни осигуровки
 - започнах посещения при зъболекър
 - купих си фолиева киселина
 - спрях цигарите
  И дойде  най-важния момент за мен -посещението при гинеколога.Отивам при лекара и обяснявам желанието ми да имам бебе и съответно го моля да ми обясни какви изследвания е препоръчитлно да направя.
  Той ме пргледа и каза ,че не е нуждо да правя допълнителни изследвания ,тъй като прегледа при него и цитонамзаката показвали ,че всико е ОК.
  И аз  като съвестна пациентка вярвам на специалиста и спокойна се прибирам в къщи и казвам ,че няма проблем.
  Минаха шест месеца в опити и нищо.
  Преди два месеца за първи път посетих форума и научих много неща и много Ви благодаря за това.Преди да прочета тук не знаех за различните видове изследвания и вярвах сляпо на гинеколога ми.
  Сега с мъжа ми ни предстоят доста от тях.За щастие от един месец ходя при гинеколог ,който ми направи цял план на действие и сега съм в самото начало.
  Още веднъж Ви благодаря.

И най - вече успех  на всички !!! Нали всички искаме едно сладко създание , а защо не и две . Дай Боже на всички ни!
MOLIA VI ZA SUVET
« Отговор #12 -: Юни 07, 2006, 21:16:37 pm »
Рали, и аз като теб бях заблудена и после бях щастлива да открия Зачатие. При вас са минали 6 месеца, т.е. всичко е още в нормални граници, радвам се че всичко протича правилно. Желая на теби съпруга ти прекрасен наследник!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
MOLIA VI ZA SUVET
« Отговор #13 -: Юни 07, 2006, 21:42:03 pm »
Rali
Миличка дано скоро да сбъднеш мечтата си!От все сърце ти го желая!
6 месеца   не са много    .......така че действайте и чакаме хубави вести. yahoo_17  yahoo_17  yahoo_17  :bighug:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
MOLIA VI ZA SUVET
« Отговор #14 -: Юни 07, 2006, 22:07:35 pm »
Здравей и от мен, адаш:)!

Както вече Ади и Миники са написали, 6 месеца не са много време, така че засега не се притеснявай, може за всеки случай една спермограма да пуснете в клиника по стерилитет и ако всичко е ок, да поизчакате спокойничко още известно време. Пожелавам ти да не стигаш до никакви по-сериозни изследвания:). Ако имаш нужда от съвет - насреща съм, а и др. момичета, предполагам
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6